BT Blog v5.0


Youtube'dan para kazanmak zorlaşıyor!

YOUTUBE'DAN PARA KAZANMAK ZORLAŞIYOR!Youtube, içerik ortaklarının para kazanmaya başlamaları için koyduğu kaideı değiştiriyor ve platformdan para kazanmaya adım atmak birazcık daha zor hale geliyor.
Son birkaç yıldır youtuber adlı bir mesleğin oluşmasına sebep olan youtube platformu, reklamlar aracılığıyla içerik ortaklarına çok büyük paralar kazanmıştırrdı. Sadece özellikle son dönemde yaşanan vakalar youtube'un bu konudaki politikalarında değişikliğe gitmesine sebep oluyor. Bu olayların başında ise tabii ki "logan paul" olayı geliyor.

Para kazanmaya başlamak zorlaşıyor
Youtube'un yeni düzenlemesiyle birlikte platformdan içerik üretimiyle para kazanmaya başlamak daha da zor hale gelecek. Eskiden youtube'un içerik ortağı olup "google adsense" ile para kazanmaya başlamak için kanalınızın 10 bin toplam imajlemeye sahip olmanız yetiyordu. Ancak artık bu konum değişiyor. 20 şubat saygınlıkıyla hayata geçmesi beklenen yeni düzenlemeyle birlikte yeni bir kanal sahibinin son 12 ay arasında 4 bin saat video izletmiş olması ve minimum 1.000 abonesi bulunması gerekiyor.

şu anda kanalı olanların ise 20 şubat'a kadar bu istatistikleri tutturamaması halinde videolarından para kazanamayacaklar.

Bu düzenlemeyle birlikte platformda reklam verenlerin reklamlarının daha yüksek standartlarda gösterilmesi sağlanacak. Minimumından youtube'un ilk etapta hedeflediği şey bu.

Yorumlar

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam