9 Temmuz 2018 Pazartesi

Yaratıcı Bir Fikir Bulmak İçin 5 Yöntem

Yaratıcı Bir Fikir Bulmak İçin 5 Yöntem
Nternet'te bugün yazacağım konu hakkında araştırmalar yaparken ilginç ve güzel bir makaleyle karşılaştım (top 5 ways to brainstorm new ideas); ve okuyucularımla kendimden de bir şeyler katarak paylaşmak istedim. Yaratıcı bir fikir bulmak istiyorsanız bu makaleyi sonuna kadar okumanızda yarar var.
 1. Fikirleri birleştirerek yeni fikirler esern 

Yapıtcı bir düşünce bulmak için 5 yöntem
Yapıtcılık, bir fikri yeni bir fikirle harmanlamaktır. Aklınıza iyi bir fikir gelmiyorsa, 2 veya daha fazla fikri birbirleriyle harmanlayarak yepyeni ve özgün fikirler elde edebilirsiniz. Buna fikir inovasyonu diyebiliriz. 
2. Sıkılın 
Esercı bir düşünce bulmak için 5 yöntem

ünlü bir yazar şöyle demiş '' yeni fikirler yaratmanın en iyi yolu, gerçekten sıkılmaktır.'' insanoğlu sıkılmış olduğunda meydana getirecek bir şey olmadığından düşünmeye ve hayal kurmaya yönelir. Sizde yeni fikirler üretmek istiyorsanız, harbiden sıkılmalısınız. 
3. Sabahları yürüyüş yapın
Yapıtcı bir düşünce bulmak için 5 metot

 esercı bir fikir bulmak için 10 yöntem bilimsel araştırmalara bakılırsa sabah uyandığımızda beynimiz normalden çok daha çok çalışıyormuş. Sabahları yaptığınız yürüyüşlerle, zihninizi açarak daha güzel fikirler bulabilirsiniz. Ek olarak güne zinde başlarsanız gün içinde daha üretken olabilirsiniz. 
4. Fikirlerinizi kaydedin


 girişimcilikle ilgilenenler bilir ki bir fikrin nerede ve ne zaman aklımıza geleceğini kestiremeyiz. Yanımızda taşımış olduğumız minik bir not defteriyle yada akıllı telefonunuza yazdığınız bir notla, fikri sonrasında unutmamanızı sağlayabilirsiniz.


 5. Derhal kestirip atmayın
Yaratıcı bir fikir bulmak için 5 yöntem

 yaratıcı bir fikir bulmak için 10 metot aklınıza gelen fikirlerden sırf başkaları saçma,yapamazsın dedi diye, umutsuzluğa kapılıp vazgeçmeyin. Esercı fikirlerinizi reddetmeden önce şeffaf bir halde harbiden işe fayda mı ? Meblağ mı ? Diye bir defa daha düşünün.