3 Temmuz 2018 Salı

Samsung telefonları fotoğrafları rastgele kişilere izinsiz gönderiyor

samsung galaxy s9 plus incelemeABD’de yaşayan Samsung telefon sahiplerinin başlangıcında yeni bir problem var gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar cihazlarının film rulosundaki fotoğrafların izinsiz olarak başka kişilere gönderildiğini belirtti. Aygıt sahiplerinin konuya ilişkin Reddit ve şirketin resmi forumundaki siparişleri ilk başlarda Gizmodo tarafından gündeme getirildi.Fotoğrafların gönderiminin varsayılan mesajlaşma uygulaması Samsung Mesajlar üzerinden yapıldığı belirtilirken, uygulamanın bu vaziyet konusunda dosya sahiplerine haber vermediği ifade edildi. Kullanıcıların fotoğraflarının izinsiz paylaşımından alıcıların yaptığı geri dönüşler sayesinde haberdar olduğu açıklandı.

Cenup Koreli şirketin sözcüsü tarafınca The Verge sitesine yapılan açıklamada, durumdan haberdar olunduğu ve ekiplerin konuyla ilgilendiği ifade edildi. Forum sayfalarında probleminin öncelikli olarak Galaxy S9 ve S9+’ı etkilediği belirtilse de, problemin kapsamının daha geniş olabileceği de öngörülüyor. Şirket, problemden etkilenen kullananlarının 1-800-SAMSUNG numaralı hattan kendisine erişmesinı istedi.

Güncel teknoloji haberleri her gün e-posta kutunuza gelsin ister misiniz?
Bazı kullanıcılar sorunun kısa süre önce meydana gelen RCS mesajlaşma güncellemesinden kaynaklandığını belirtirken, söz mevzusu güncellemenin operatörler tarafınca paylaşılması nedeniyle gözler operatörlere çevrildi. Akıllara gelen ilk isim söz konusu güncellemeyi geçtiğimiz hafta dağıtıma çıkaran T-Mobile oldu. Söz mevzusu mesajlaşma standardı söyleşi deneyimine daha çağıl bir görüntü kazandırırken, T-Mobile sorunun kendisinden kaynaklandığı iddiasını kabul etmedi. Şirket tarafınca The Verge’e gönderilen açıklamada, probleminin deposunın cenup Koreli şirkette aranması gerektiği açıklandı.