8 Temmuz 2018 Pazar

Makale yazarken sıkılmak

Makale yazarken sıkılmak
Makale Yazarken Sıkılmak, Yazarken Sıkılıyorum

Bir blog veya site sahibiyseniz uzun süreden beri günlük olarak içerik girişi yaptığınız siteniz yükselişe geçmiyorsa veya etkileşimi artmıyorsa psikolojik olarak sıkılmış hissini yaşıyorsunuz. Bunu bütün site sahipler ömürıştır ve yaşamayan yoktur diye biliyorum.

Yazı yazarken sıkılmak aslına bakarsak yazdığımızdan sıkılmış olduğumız için değil yapmış olduğumız emeklerin bir getirisi olmadığından yada bir işe yaramadığından dolayı bu sıkılmışlık hissi oluyor. Bu hissi yenmek için çok güzel aktiviteler var. Sitenizi artık bir müddet akışına bırakıp inzivaya çekilebilirsiniz.
Yazı yazarken çabuk sıkılmak


Zaman zaman siteniz ile ilgilenmek ile boş vakitlerinizi farklı şeyler ile değerlendirmeniz gerekmektedir. Ben aynı anda 3 site yönetiyorum ve günlük 5 - 5 + 1 olacak şekilde gmeşhurk 11 içerik girişi yapıyorum. Bu yüzden bir vakit sonrasında insan ya sıkılıyor ya da bu işten zevk almaya başlıyor :)

Aslen en iyisi bu işten zevk alarak yapmaktır, bir siteye içerik girişi yaparken sıkılmak aslında hamlıktan ötürüdır. Yıllardır sitelere içerik girişi yaptığımdan dolayı bazı tecrübeler edindim. Sizlere bunları hemen aktarıyorum.Bir siteye içerik girişi meydana getirmeye başladığınızda ilk başta çok zorlanırsınız, 10 dakika da eklediğiniz içinde ne olduğu sanki 3 saatte ekliyormuş gibi bir his oluyor. Bunu geçmek için devamlı içerik girişi yapmanız gerekiyor. Inanın 60 - 70 içerikten sonra sıkılma hissini tamamen unutuyor ve günlük olarak içerik girişi yapmadığınız zaman canınız sıkılıyor. şayet hala makale yazarken sıkılıyorum veya makale yazmak sıkıcı geliyor diyorsanız şu püf noktalara bir göz atın.En önemli püf nokta; şayet yukarıda dediklerimi yaptıktan sonra sıkılmaya yeniden başladıysanız hemen sebeplerini söyleyeyim. Bir siteye içerik girişi yaparken ilk başlarda sıkılırsınız, dediğim benzer biçimde içerik sayınız 60 ve üzeri olduktan sonrasında bu işten zevk almaya başlıyorsunuz fakat bigün bile ara verirseniz işte burada yeniden sıkılmaya başlıyorsunuz ve bu hissi gidermek için minimum 1 hafta gerekiyor. çok şatafatlı bir iş bulunduğunu ben de biliyorum fakat maalesef böyle :d


Eğer harbiden sıkıldım diyorsanız birazcık sitenize ara vermeniz de yarar var. Sitenizi akışına bırakın ve bir hafta veya 15 gün boyu toplumsal medya dahi kullanmadan tatil yapmayı deneyin. Böyle tekrar siteniz ile ilgilenmeye başladınız da hakikaten de yaptığınız işi sevmeye ve durmadan devam etmeye başlarsınız. Senelerdir edindiğim tecrübeleri ben de size aktarmak istedim. Makalemi sonuna kadar okuduğun için sana ayrıca teşekkür ederim..