5 Temmuz 2018 Perşembe

Kadınlar Ve TeknolojiKadınlar Ve Teknoloji?
   Teknolojiye genel olarak bakığımız zaman. Erkekler, kadınlara göre teknolojiye daha yakın ve iç, içeler. Teknoloji şirketleri'nin kurucularına ve personellerine bakacak olursak. Teknoloji'nin içerisinde bulunan kadın sayısı nadir denilebilecek kadar sayısı azdır.

Ne Yani Kadınlar Teknolojiden Anlamıyormu?
  Geçmiş dönemlerde kadınlar için teknoloji yalnızca ev aletleriydi. Şimdi ise kadınlar, erkeklere göre internette daha çok zaman geçiriyorlar. Günümüzün son model telefonlarının yüksek çözünürlüğe sahip olması kadınların telefonda yüzlerce fotoğraf çekilmelerini sağlıyor. Kadınlar sosyal medyayı da erkeklere göre daha çok kullanıyorlar.

Teknolojiyi Tam Olarak Tanımıyorlar   Teknoloji denildiği zaman kadınların genelinin aklına bilgisayar, cep telefonu, tablet geliyor. Teknolojiyi yalnızca internette gezinmek olarak aglıyolarlar. Kadınların hepsi için aynı şeyi söyleyemeyiz ancak; geneli bu şekildedir.

Başarılı Teknoloji Kadını Yokmu?
   İşte az önce söylediğimiz gibi, kadınların hepsi aynı değildir. Teknoloji konusunda kendini geliştirmiş, başaralı hatta teknoloji şirketlerinde yönetimde görev yapan başarılı arkadaşlar mevcut.