BT Blog v5.0


İnternetten Para Kazanmak

para wallpaper ile ilgili görsel sonucuBiliyorum, internetten para kazanma ile ilgili bugüne kadar çoğu reklam, yazı ve söylenti duydunuz veya okudunuz.

Ve eminim siz de fark etmişsinizdir ki, internetten para kazanma üzerine makalelan neredeyse tüm makalelar nasıl para kazacanağınız değil, internet üzerinden para kazanmak için hangi kitabı ya eğitim setini almanız gerektiği ile alakalı saçma sapan makalelardan ibaret.

Evet saçma sapan !

Anket doldurarak internetten para kazanın veya clickbank ile tıklayarak para kazanın gibi insana hiç bir şey katmayan, katmadığı benzer biçimde harbiden para kazandırmayan verimsiz yöntemlerden ibaret.

Ne demek istediğimi google’a internetten para kazanmak yazıp, ilk sayfada yer edinen öteki bütün içeriklere göz attığınızda çok daha iyi anlayacaksınızdır.

Sadece bu yazı öteki internetten para kazanma yazılarına kıysala çok farklı olacak !

çünkü;

Bu makalemda sizlere web üzerinden para kazanma ismina en sağlıklı sonuçlar alabileceğiniz, en güvence yöntemlerden bahsedeceğim !


Blog yazarak:
Nternetten para kazanma ismina benim uyguladığım metot bu. Hatta öyle ki blogumdan elde ettiğim gelir yardımıyla beyaz yakalı olarak çalışmış olduğum full zamanlı işimi 2016 senesinde bıraktım ve o zamandan beri sadece bu işi yapıyorum.

Hayatımı blogumdan kazanıyorum şu demek oluyor ki.

örneğin blog açıp, tek bir yazı yazarak aylık 100 lira kazanmak başlıklı makaleda uygulamalı olarak bunu iyi mi yapıtğımı anlattım.

Bununla beraber 0’dan ben ne yaptıysam, adım adım hiçbir noktayı atlamadan ifade ki sizler de benim anlattığım yöntemi uygulayarak tek bir yazı ile  pasif olarak ( yani ancak 2 hafta harcayıp, makalep bırakarak ) aylık 100 lira ve üzeri, 5 senelik ise 5 bin ila 7500 lira ve üzeri rakamlar kazabilin.

Blog yazarak para kazanmanın çoğu yolu ve yöntemi mevcut. Bu yötenlerin neler bulunduğunu blog yazarak para kazanma başlıklı makalemda söyledim. Ek olarak yazımın içinde ayda blogundan 10 bin lira kazanan insanoğluın hasılatlarının ekran imajleri de mevcut.

Evet!

Blog yazarak internetten ayda 10.000 lira kazanan da var, 50.000 lira da. Aynı zamanda türkiye’de. Nerden mi biliyorum ? Blogum vasıtası ile tüm bu insanlar ile tanışma ve arkadaşlık kurma fırsatım oldu çünkü.

Yazdığınız konu ne ile alakalı olursa olsun kaliteli iş yaptığınız sürece blog yazarak internetten para kazanmak kesinlikle güvence diyebilirim. örneğin şurada ancak gezi bloglarının iyi mi ve ne kadar para kazanmıştırklarından bahsedilmiş.

şu demek oluyor ki bunun daha üzerine makalelabilecek yüzlerce farklı konusu ve kategorisi var. şayet siz de internetten para kazanma ismina blog açmak isterseniz, blog nasıl açılır başlıklı yazımı takip ederek ilk adımı atabilirsiniz. Ben her detayı anlattım esasen.

Bu arada gözünüz de korkmasın. çünkü blog açmak öyle organize ettiğinüz benzer biçimde hiçbir teknik bir malumat veya kodlama bilgisi gerektirmez. Aynı bir word, excel programı kullanır benzer biçimde blogunuzu yönetebiliyorsunuz. Günümüz teknolojisinde artık bir blog açmak planladığınüzden çok daha kolay.

 Youtube:
Son yılların en revaçta internetten para kazanma şekilleri içinde yer edinen yotube, tekrar gerçek anlamda ciddi gelirler elde edebileceğiniz bir mecra.

Ruhi çenet videoları isimli youtube kanalı bir videosunda youtube üzerinden bugüne dek (2013 yılıdan 2018 senesinde kadar) toplamda 500 bin liranın üzerinde bir geliri sadece adsense reklamları üzerinden yakaladığini açıklamıştı.

Tabi bu rakam buzdağının sadece gözüken yüzü. Normalde youtube adsense reklam gelirleri asıl gelirin %20’sine bile tekabül etmez. Aslolan para kazanmıştırran nokta ise, markalar ile meydana getirilen işbirliği ile videolarda bu markaların viral reklamlarının yapılmasındadır.

 Web sitesi yaparak: 
şirketler, işletmeler yada şahıslar için internet sitesi kurarak internetten para kazanmak mümkün. Web sitesi yapmak için makalelımcı olmanız da gerekmiyor. Hatta bu işler artık o kadar gelişti ki artık her şeyi tıklamalar ile yapabiliyorsunuz. Herhangi bir teknik malumat ya da kodlama bilgisi de gerekmiyor kısaca.

örneğin, internet sitesi nasıl kurulur yazımı bir inceleyin. Bu makalemda aklınıza gelebilecek her türlü site yapsıcaklıknın ( e-tecim, şirket, blog, haber, forum, ilan, emlak, kuaför, resimçılık vs. şeklinde ) iyi mi kurulacağını anlattım. Tüm bunlar aynı temeller üzerine oturuyor esasen.

Doğrusu, üstte söz ettiğim yazımı takip ederek bir internet sitesinin iyi mi kurulduğunu öğrenebilir ve başta dostlarınıza, çevrenize, tanıdıklarınıza site kurulumu yaparak sonrasın da ise işinizi daha da geliştirerek ve pazarlayarak çoğu kişi veya firmaya web sitesi kurarak internetten para kazanabilirsiniz.

Internet üzerinden para kazanma mevzusunda bu yöntemi tatbik eden yüzlerce kişiyi ( blogum vasıtası ile ) tanıyorum ve çok ciddi paralar kazanmıştırklarını biliyorum.

Instagram:
Instagram, internetten iyi mi para kazanılır sorusuna verilebilecek en geçerli cevapalardan bir tanesi.

Instagram’da influencer, kısaca takipçi kitlesi üzerinde etkileme ve yönlendirme gücüne haiz hesapların internetten para kazanmaması im-kan-siz!

Bakın, ben satış yapmaktan bahsetmiyorum. Bir çok yerde internetten para kazanama yolları içinde instagram’dan satış yaparak tavsiyesi verilir ancak  benim söz ettiğim bambaşka bir metot. Doğal olarak ki instagram üzerinden satış yaparak para kazanmak da bir metot.

Ancak!

Aslolan parayı influencer olarak paylaşım meydana getiren hesaplar kazanıyor. Türkiye’de paylaşım başına 3500 lira kazanan da var, 10 bin lira ve üzeri rakamlar kazanan da.  Instagram’dan nasıl para kazanılır başlıklı makalemda bu influencer hesapların bu paraları iyi mi, hangi yöntemle, nereden ve hangi miktarlarda kazandıklarını detaylı bir halde söyledim.

Domain alım – satım:
Domain, kısaca alan adı internet site isimleridir, şu demek oluyor ki blogun50tonu.Net şeklinde google.Com benzer biçimde. Tabi domain adresi satın almanında bir ücreti vardır. Bu ücret ise yaklaşık olarak yıllık 30 – 35 tl yöreındadır.

Bu milyar dolarlık bir piyasadır. Bir çok domain binlerce hatta yüzbinlerce doların üzerinde satılmıştır. Domain alıp – satmak için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok.

Domain’inlerin fiziki yada dijital bir üründen ayrımı yoktur. Bir domain’i satın almış olduğunız vakit dünya çapında isminiza tescillenir ve o ismi siz satmadıkça, sizden başka kimse kullanamaz.

Niş bir blog açarak:
Daha önce blog yazarak internetten para kazanma ismina uygulamalı örnek oluşturmak için eniyiyabancidiziler.Net adlı bir blog açtım.

Bu blogda tek bir yazı yayımladım ve google’da hedeflediğim aratma terimlerine üst sıralara çıktım. ( şu an mesela “en iyi yabancı diziler” kelimeler tümünde aratma yaptığınızda google’da 3. Sırada olduğunu göreceksinizdir. )

şuan da bu blogum günde 1200 – 1500 şahıs aralığında ziyaretçi alıyor, yani okunuyor ve bu blogum şuan ayda 100 – 300 tl arası para kazanıyor.

Ve ben blog açıp, tek bir makale yazarak ayda 100 lira kazanmak başlıklı makalemda bu blogu iyi mi kurduğumu, makaleyı nasıl yazdığımı, google’da üst sıralara iyi mi çıktığımı ve nasıl para kazandığımı 0’dan başlayarak ben ne yapmış olduysam, birebir aynılarını, tek tek ! Ismim adım ! Hiçbir noktayı atlamadan, noktasına, virgülüne kadar göstererek anlattım.

Doğrusu bu yazımı takip ederek siz de 0 malumat ile başlayıp, bir bir bütün adımları takip ederek bu blogum benzer biçimde niş bir blog kurarak web üzerinden para kazanma düşüncenizi eyleme dökebilirsiniz.

Udemy:
Insanlara öğretebiceğiniz bir malumat birkimi ya da yeteneğiniz varsa, video dersleri çtakım bu video derslerini udemy üzerinden ücretli bir şekilde satabilirsiniz.

Edilgen bir şekilde internetten para kazanma yolları arıyorsanız, online video dersleri vererek udemy üzerinden ciddi gelirler elde edebilirsiniz ki bu yöntem işini kaliteli yapanlar için online para kazanma adına en garantili yöntemlerden bir tanesidir.

Udemy’i (şu adresten) bir ziyaret edin ve hangi kategorilerde ne tür eğitim setlerini bulunduğunu inceleyin. Böylece hem hangi konular üzerine eğitimler çekebileceğiniz mevzusunda hem de verilen derslere kaç bireyin kayıt olduğunu görerek ne kadar para kazanabileceğiniz konusunda kendiniz ile beyin fırtınası yaprak bir fikir sahibi olmuş olmuş olursunuz.

Upwork:
Freelancer olarak çalışma terimini daha önce duymuşsunuzdur. Işte, freelancer olarak çalışmak isterim ancak iyi mi iş bulurum da internetten iyi mi para kazanırım diye soranlar için upwork verilebilecek en güzel cevaplardan bir tanesi.

Upwork bir çok farklı konuda ( dijital iş alanlarında ) iş veren ile işçiyi bir araya getiren ve saatlik ücret yöntemi ile çalışan bir freelancer platformu.

şayet orta düzen yada biraz üzeri bir ingilizceniz var ise, freelancer olarak internet üzerinden para kazanmak için en geçerli ve güvence yöntemlerden bir tanesi upwork.

Backlink satışı yaparak:
 eğer backlink kavramını ilk kere duyuyor ve bu kati teknik, detaylı bir mevzudur deyip, bu internetten para kazanma yöntemini doğrudan atlamayı düşünüyorsanız, efsunk bir fırsatı es geçiyorsunuz anlamına gelir.

Yapmayın! Keza bu metot türkiye’de internetten para kazanma adına uygulanan en yaygın ve kolay metot.

öncelikle backlinkin ne demek bulunduğunu özetlemek gerekirse izah edeyim: backlink bir siteden başka bir siteye verilen linktir, rabıtadır. örneğin bu makalemda turuncu olarak görmüş olduğunüz her bir metin başka sitelere verdiğim link, kısaca backlinktir. (örn: google)

Backlinkler google sıralama kriterleri arasında çok önemli bir yere haizdir. Google’un bir sitenin google sonuçlarındaki sıralamasını belirlerken kriter olarak baktığı noktalardan bir tanesi de o sitenin kaç farklı siteden refaransı, kısaca backlinki olduğudur.

Dolayısı ile bir sitenin üst sıralarda yer alması için backlinke ihtiyacı vardır. Bu ihtayaç bazen naturel, yani kendiliğnden oluşurken ( benim makalemda verdiğim backlinkler, backlink’i verdiğim site için organik bir oluşumdur. ) ara sıra de suni olarak oluşturulur. ( doğrusu ücret karşılığında )

Işte, türkiye internetinde şayet siteniz çok bilindik ve odaklandığı mevzuda sektöre domine etmiyorsa naturel oluşum olarak backlink alması çok zordur.

Bilinirlik için de insanlar öncelikle google’da üst sıralara çıkmayı en önemli basamak olarak görürler. Google’da üst sıralara çıkmak içinse backlink almak isterler.

Bunun için de yapay yola başvurur, doğrusu backlink almak istedikleri siteler ile görüşüp, ücrette anlaşıp o sitelerden backlink alırlar.

örneğin günde 2 bin ferdin ziyaret ettiği bir gezi blogunuz var diyelim. Google aratmalarında üst sıralarda çıkmak isteyen tayyare bileti – araç kiralama – otel rezervasyon – acenta – otobüs bileti – organizasyon  şeklinde sektörlerde bulunan tüm web siteleri sizden backlink almak isteyecektir.

çünkü odaklandıkları konu ile yakından alakalı içerikler üreten bir bloga sahipsinizdir ve bu blogun gmeşhurk 2 bin benlik okuyucusu olduğundan de belirli bir bilinirliğe haizdir.

# bu sektörde yer edinen şirketler sizinle mesajşime geçecek ve ya onlar için 0’dan yeni bir yazı sekreterızı ve bu yazı içerisinde onlara bağlantı çıkışı yapmanızı (backlink vermenizi) yahut blogunuzda hali hazırda yazdığınız alakalı bir makalendan bağlantı çıkışı yapmanızı isteyeceklerdir.

# sektörde gmeşhurk 2 bin okuyucusu olan bir gezi blogu tek bir backlink için 150 ila 300 tl arasında yaklaşık bir fiyat ister. Günlük 10 bin kişilik bir okuyucu kitlesine çıktığınızda bu fiyat 1200 – 1500 tl‘ye çıkar.

# kısaca blogunuz ne kadar güçlü olur, ne kadar bilinir ve ne kadar fazla okunursa backlink değeri de google gaslınde o denli yüksek olur. ötürüsı ile google gözünde değeri yüksek olan bir backlink’de değeri yüksek bir para eder.

Düşünün, bu söz ettiğim fiyatlar ancak tek bir backlink için geçerli. Ayda bunun şeklinde 3 – 4 anlaşma yapsanız ( ki bu rakamlar az bile ) internetten para kazanma ismina ciddi geri dönüşler alabilirsiniz. ( keza ünlü çoğu seyahat blogu da bu geri dönüşleri alıyor )

Bunu sadece gezi blogları olarak da düşünmeyin. Makyaj blogunuz olsa kozmetik sektöründe yer alan çoğu internet sitesi, teknoloji blogunuz olsa yeniden teknoloji sektöründe yer alan bir çok internet sitesi sizden backlink almak isteyecektir.

Kısaca aklınıza gelebilecek her türlü blog konusu veya fikri için mutlaka yeniden aynı sektörde yer alan çoğu şirket sizden backlink almak isteyecektir.

Doğal olarak backlink satarak internetten para kazanma ismina öncelikle bir blogunuz olması ve bu blogun gmeşhurk en az 500 şahıs tarafından okunması gerekli. Blog açmak öyle organize ettiğinüz şeklinde teknik bilgi yada kodlama gerektirmez. Artık bir internet sitesi oluşturmak veya blog açmak tıklamalar ile yapılacak bir şey.

Türkiye’nin en iyi blogları sıralamasında yer alan hemen hemen tüm blog sahipleri ne makalelımcıdır ne de web kurmacamcı. Yahut en iyi kişisel bloglar – yiyecek blogları – gezi blogları – makyaj blogları sahipleri. Bana inancınız yoksa kendilerine sorun.

Fiverr:
Insanoğluın yapmış oldukları dijital üretimleri ve kabiliyetlerini en az 5 dolar karşılığında satışa sundukları bir platform.  Ne benzer biçimde kabiliyetler ? Biraz daha açar msıcaklıkn ?

Animasyon – video introları – logo dizaynı – afiş dizaynı – infografik yapımı – çeviri – reklam & pazarlama – sanat & eğlence benzer biçimde ve nerede ise aklınıza gelebilecek her konu ile alakalı meydana getirilen üretimler.

Viator:
Eğer orta seviyenin birazcık üzeri bir ingilizceniz var ise, internetten para kazanmak adına en iyi sonuçlar alabileceğiniz platformlardan bir tanesi fiverr.

Siz de fiverr‘da kabiliyetinizin olduğu herhangi bir alanda bir ürün üretebilir ve kabiliyetiniz ile internetten para kazanmak ismina ciddi bir adım atabilirsiniz. Doğal ne kadar yapıtcı olursanız, ürünlerinizin satılma ve internetten para kazanma şansınız da o kadar yüksek olacaktır.

şayet satışa sunmuş olacağınız herhangi bir yeteneğiniz yahut üretimini yapacağınız dijital bir ürün yoksa da, youtube yada udemy üzerinden online video eğitimleri ile dilediğiniz konuda eğitimler alıp, kendinizi geliştirerek bir mevzuda uzmanlaşabilir ve bu uzmanlıştığınız mevzuda yapacağınız üretimleri satışa sunabilirsiniz.

Eğer ileri derecede bildiğiniz herhangi bir yabancı diliniz varsa, şehrinize gelen turistlere viator üzerinden aklınıza gelebilecek her türlü gezinsel aktivite için özel tur – aktivite rehberliği yaparak internetten para kazanabilirsiniz.

Yapmanız gereken ise çok rahat;

Viator.Com’a girip üyelik oluşturuyorsunuz ve vereceğiniz özel tur – aktivite hizmeti ile alakalı tüm detayları makaleyorsunuz ( aktivitenin ne olacağı, gün rakamsı, gezilecek, kalınacak, yiyecek yenilecek yerler, opsiyonlar, fiyatlar benzer biçimde – şurada ve şurada yer alan örneklere bakabilirsiniz – ) ve arkasından şehir ve öteki ilan detaylarınızı da girdikten sonrasında duyuruınızı yayımlıyorsunuz.

Sizin bu ilanınız da bulunmuş olduğunuz şehre gelmek isteyen ve vardığında kendisine özel bir tur veya aktivite rehberinin eşlik etmesini isteyen potansiyel turistler tarafından viator üzerinden görüntüleniyor ve şayet bir gezgin verdiğiniz özel tur – aktivite rehberliği ile ilgilenirse de hizmetinizi satın alıyor. ( satın alma viator üzerinden gerçekleşiyor )

Siz turist(ler) ile buluşup, viator üzerinde vaat ettiğiniz hizmetleri yerine getirdikten sonrasında gezgin(ler) de viator üzerinden hizmeti aldığını onaylayıp, aldığı hizmet hakkındaki yorum yapıyor ve arkasından (onay geldikten sonra) ösöylediği ücret sizin hesabınız aktarılıyor.

Bu yöntemin harbiden internetten para kazanmak adına işe yarayıp, yaramadığı daha önce tarafımca tescillenmiştir. Unv. Yıllarında bir arkadaşım ile birlikte ankara’da viator üzerinden özel tur rehberliği hizmeti oluşturup, bir hintli turisti beypazarı turuna çıkartmıştık. O zamanlar verdiğimiz hizmetten kişi başı 100 lira benzer biçimde bir rakam kazanmıştık.

Keza viator’un sitesine gidip, istanbul diye aratma yaptığınızda da ancak istanbul için bile bir çok özel tur – aktivite ilanı ve bu ilanlara yapılmış binlerce değerlendirme yorumunu göreceksinizdir.

Her ne kadar bu iş fiziki olarak yapılan bir iş olsa da, alan kişi kaynağı web tabanlı olduğundan internetten para kazanma şekilleri arasında eklemek istedim.

Eğer siz de istanbul – antalya – izmir – muğla benzer biçimde illerde ikamet ediyorsanız, bildiğiniz ileri derecede bir yabancı diliniz var ise ve bu tür toplumsal işlerden hoşlanıyorsanız, ne olursa olsun bu internetten para kazanma yöntemini değerlendirin derim.

İnternetten Para Kazanmak : http://www.blogun50tonu.net/2018/07/internetten-para-kazanmak-ayrntl-rehber.html


Yorumlar

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam