BT Blog v5.0


İnternetten Para Kazanmak

internetten para kazanmak ile ilgili görsel sonucu35 hızlı para kazanma yolu 
Günümüzde para kazanmak için birbirinden farklı yollar bulunduğunu biliyoruz. Eskiden, belli mesleklerin para kazanmıştırrdığı düşünülürdü. şimdi ise karşılaştığımız farklı iş modelleri, “40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi” dedirtiyor. Normal olarak bu nesilden nesile değişen bir mevzudur. örneğin; bugün blog yazarlığı yaparak para kazanan bir kişiyi ailesinin anlamaması, çok normaldir. çünkü ailesinin yaşadığı dönemde böyle bir iş modeli söz mevzusu değildi. Bugün teknolojinin ve öteki ömür koşullarının gelişmesiyle beraber yeni iş modelleriyle tanıştık. Günümüz olanaklarından haberdarsanız ve girişimci bir ruhunuz varsa para kazanmak için birçok ferdin aklına gelmeyen yöntemler olduğunu görmüş olacaksınız.

Türkiye'nin efsunk şirketlerine viop ile yatırım yaparak para kazanmayı öğrenin!
ücretsiz demo hesap için tıklayın.

Günümüzde internet gibi büyük bir kaynak varken, hem malumat hem de para kazanma anlamında, kendinizi kolayca geliştirebilirsiniz. Girişimci bir ruha sahip olmak ve harbiden hayata geçirilebilir projeler üretmek, sevdiğiniz işi yaparak para kazanmanızı sağlayabilir. ülkemizde stres oyuncağı olarak bilinen ‘slinky’ adlı oyuncağın yapıtcısı, sokaktan topladığı taşları süslü kutulara koyarak ‘pet rock’ ismiyle satışa sunan kişi, günümüzde sahip oldukları servet ile mevzuşuluyor.

şimdi sizlere hiç bilinmeyen para kazanma şekillerinden anlatmak istiyoruz. Elbette bu yöntemlerden birtakımlarını duymuş olabilirsiniz. Ama genele bakacak olursak; pek akla gelmeyecek yöntemler bulunduğunu göreceksiniz. örneğin; birilerine arkadaşlık etmenin para kazanmıştırracağı, daha önce aklınıza hiç gelmemiştir. Aynı şekilde, gördüğünüz vakit korktuğunuz yada tiksindiğiniz bir böceğin yetiştiriciliğini yaparak para kazanmayı düşünmemiş olabilirsiniz. Günümüzdeki gelişmeler ve buna bağlı olarak değişen ömür koşulları, bazı ihtiyaçları bununla beraber getiriyor. Bundan dolayı de yepyeni ve daha önce hiç düşünülmemiş yöntemler, bizlere para kazandırabiliyorlar.

Işte birbirinden ilginç, belki de daha önce hiç duymadığınız ve akla gelmeyen para kazanma yolları:

 navigasyon
1. Internetten bilinmeyen 17 para kazanma yolu
2. Reel hayattan meçhul 18 para kazanma yolu
3. Türkiye’de girişimcilik ve sıfırdan para kazanmak
Internetten bilinmeyen 17 para kazanma yolu
Günümüzde para kazanma yolları üzerine mevzuştuğumuz zaman, webin sunduğu nimetleri görmezlikten gelmek imkansız. Hangi yaş aralığında olursa olsun derhal herkes internetten para kazanmanın yöntemlerini araştırıyor ve kendine uygun olanı seçerek ilerlemeye başlıyor. Işte sizlere internetten hiç bilinmeyen veya azca malum para kazanmanın 17 yolu:

1 podcast blog açmak
Podcast blog açmak
Podcast kelimesini daha önce duymuş olabilirsiniz. Hatta bir iphone kullanıcısı iseniz telefonunuzun mevcut uygulamaları içinde yer almış olduğunı görmüşsünüzdür. Podcast, yine olarak ses ve görüntü kayıtlarından oluşan yayınlardır. Doğrusu okumak yerine dinleyerek malumat edinmenizi elde eden yayınlardır. üstelik dinlemek için gösterimı indirmenize gerek yoktur. çünkü bu yayınlar, web sitelerinin rss beslemelerinden faydalanılarak dinlenmektedir.


Peki, podcast ile nasıl para kazanılır? Dinleyen değil, anlatan taraf olarak elbet. Kendi podcast gösterimınızı yaparak, para kazanırsınız. Aslında mantık, bir internet sitesi açmakla aynıdır diyebilirim. Podcast’te yazmak yerine anlatarak gösterim yaparsınız ve dinleyici kitleniz arttıkça gelirinizi de arttırırsınız.
İlgili resim
2 viop’ta işlem yapmak
Viop'ta işlem yapmak
Internetten para kazanma dendiği zaman aklınıza yatırım yapmak pek gelmiyor olabilir. Fakat en iyi yöntemlerden birisi olduğu, kesin ve nettir. Yatırım konusunda günümüzün parlayan yıldızı viop oldu diyebiliriz. Viop nedir bilmeyen birçok kişi bulunduğunu tahmin ediyoruz. çünkü ülkemizde borsa ve forex kadar ünlü olduğu söylenemez. Fakat son birkaç star viop’ta yaşanmış olan gelişmeler, dikkat çekici olmaya başladı. üstelik diğer yatırım yöntemlerine bakılırsa daha az riskli olduğu devlet erkanı tarafınca dile getirilmektedir. Yatırım piyasalarına ilişik gelişimleri takip edenler, viop’un önem kazanmaya başladığını zaten anlamıştır. Bundan dolayı listemize viop işlemlerini de eklemek istedik.


Borsa istanbul çatısı altında faaliyet gösteren vadeli muamele ve opsiyon piyasası, riskten korunma, arbitraj ve spekülasyonlardan yararlanma şeklinde imkanlar sunar. Bir yatırımcı bu imkanlardan faydalanarak kazanç elde etmektedir. Elbette vadeli işlemlerin mantığı, diğer yatırım yöntemlerine göre biraz farklıdır. çünkü bugünden gelecek fiyatları üzerinde işlem yapılmaktadır. özetlemek gerekirse tanımlamak gerekirse; önceden belirlenmiş bir vadede, belli fiyatta, oranda ve nitelikte kapital piyasası aracını alma ve satma hakkı veren kontratların işlem gördüğü piyasadır. 4 ana unsura bağlıdır ve bunlar tanımda da geçen; vade, fiyat, miktar ve niteliktir.

Viop nelerdir öğrenmek için deneyin.
ücretsiz demo için tıklayın!

Günümüz teknolojisi kullanarak viop işlemleri daha rahat bir halde yapılabiliyor. üstelik sözleşme çeşitliliğinin de artması efsunk bir müessir. Bu yüzden para kazanmak isteyen kişilerin viop hakkında da bilgiler edinmesini öneririm.

3 instagram fenomeni olmak
Instagram fenomeni olmak
Bunun için birazcık geç kalmış olabilirsiniz; ama doğru hamle ile başlarsanız instagram’ın parlayan yüzü olabilirsiniz. Nasıl bir fenomen olacağınız ise tamamen size kalmış. Instagram, günümüzün en çok tercih edilen sosyal ağı ve hemen her gün yeni bir fenomenle tanışıyoruz. Düşünsenize danla biliç ne kadar kısa müddette patlayıverdi. Oysaki o da diğer makyaj bloggerlerı gibiydi. Ayrımı ise özgünlüğü oldu. Işte buna benzer şekilde sizinde özgün fikirleriniz var ise instagram sizin için iyi bir para kazanma yeri olabilir. Ama daha önce denenmiş şeyleri yaparak parlayabileceğinizi kesinlikle düşünmeyin.

Instagram’da etken bir hesaba sahip olursanız ve reel takipçileriniz olursa bir süre sonra hesabınızın konusu ile alakalı markalar sizinle mesajşime geçecektir. Ama gerçek etkileşimleriniz olması icap ettiğini unutmamalısınız. Kısaca uygulamalarla yada para ile hesap efsuntmek, beğeni satın almak benzer biçimde işlere girmemelisiniz. Reel fanatiklerinız oluşmalı ve işinizi gerçekten iyi yapmalsıcaklıknız. Böyle instagram hesabınız yardımıyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

4 yığın resimçılık yapmak
Stok fotoğrafçılık yapmak
Fotoğraf çekerek para kazanıldığını duymuş olabilirsiniz. Ama çektiğiniz fotoğrafları belli sitelere yükleyerek indirilmesi karşılığında, para kazanıldığını duymamış olabilirsiniz. Yığın fotoğrafçılık olarak adlandırılan bu iş, silikon vadisi’nin tanınmış isimlerinden olan jon oringer tarafından keşfedilmiştir. Jon, öyle bir zamanda bu şekilde bu işi ortaya çıkarmıştır ki silikon vadisi’nin ilk milyarderi olarak anılmaktadır. 2003 yılında başlattığı stok fotoğrafçılık, günümüzde çok yaygındır. Birfazlaca yığın fotoğrafçılık sitesi bulunmaktadır ve buralarda çektiğiniz kareleri satarak para kazanabilirsiniz.

Internette görsel arama yaptığınız vakit, bazı resimlerin üzerinde yazı olduğunu görürsünüz. Bu resimlerin, yazsıcaklıkz halini alabilmeniz için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Böyle hem aracılık yapan site bununla birlikte resmin sahibi para kazanıyor. Eğer fotoğrafçılık, çizim, grafik tasarım benzer biçimde konularda yeteneğiniz var ise böyle para kazanabilirsiniz.

5 internetten kabiliyetlerini satmak
Internetten yeteneklerini satmak
Internette yeteneklerinizi pazarlayabileceğiniz birfazlaca platform bulunuyor. Bunların en iyi örnekleri ise fiverr, sadeceon ve bionluk gibi web siteleri. Bu platformları ziyaret ettiğiniz vakit, birfazlaca ferdin farklı kabiliyetlerini pazarladığını görmüş olacaksınız. Peki, nelerdir bu kabiliyetler?

Fiverr aracılığıyla amblem, afiş ve infografik kurmacamlarınızı satabilirsiniz. Bununla beraber videolara intro çeşitli animasyonlar üretebilirsiniz. Satış ve marketing yapmak için de gayet uygun bir ortam bulunduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca çeviri işi de yapmanız mümkündür. Bunları en az 5 dolar karşılığında yaparsınız ve şayet yapıtcılığınıza güveniyorsanız çok daha iyi gelirler elde edebilirsiniz. örneğin; göğsüne bir marka yazarak reklam yapabileceğini söyleyen insanoğlu görebilirsiniz.

Fiverr öteki iki siteye esin veren global bir sitedir ve ingilizce bilgisi gerektirir. Diğer iki site ise türkçedir ve aynı işlemleri yapmanızı sağlar. Elbette farkları ulaşacağınız insan sayısıdır.

6 sanal asistanlık yapmak
Sanal asistanlık yapmak

Bildiğiniz gibi efsunk patronların ve yöneticilerin, her zaman bir asistanı vardır. Bunun haricinde iş yoğunluğu fazla olan; ama şirket bünyesinde bir asistan bulunmasını istemeyen yöneticiler de bulunmaktadır. Işte bu kişiler, sanal asistan kullanmayı tercih eden kişilerdir. Son birkaç yıldır duyulmaya süregelen bu iş, ofis asistanlığına gore daha iyidir. çünkü evinizin konforunda çalışabilirsiniz. Ek olarak dışarı çıkmak istediğiniz zaman, web bağlantılı mobil aletinızın yanınızda olması ehil olacaktır.

Sanal asistanlar, yöneticinin toplantılarını ve gmeşhurk işlerini organize ederler. Bu işi, mail veya telefon görüşmeleri ile gerçekleştirirler. özetlemek gerekirse dosyaların düzenlenmesi, toplantıların hatırlatılması, konuşmaların kontrol edilmesi şeklinde bir asistanın yapması ihtiyaç duyulan işlerin, online olarak yapılması, sanal asistanlıktır.

7 airbnb ile kiraya veren taraf olmak
Airbnb ile kiraya veren taraf olmak
Müsait fiyatlı, kiralık evler bulmaya yarayan airbnb, aslen iyi bir para kazanma yeridir. şayet airbnb platformda kiralayan değil de kiraya veren olursanız iyi bir gelirin sahibi olursunuz. Evinizin bir odasını kiralayabileceğiniz gibi yazlık veya yayla evlerinizi kiraya verebilirsiniz. Aslına bakarsanız birkaç kere odanızı veya evinizi kiraladığınız vakit öneriler gelmeye başlayacaktır. Elbet bu önerilerin müspet olması için müşterileri memnun etmeniz gerekiyor.

önerim ise airbnb’yi biraz inceleyin ve yüksek puanlı bölgelere göz atarak neden tercih edildiklerini anlayın. Daha sonra kiraya vermek dilediğiniz yeri buna gore düzenleyin. Hemen sonra yorulmadan kazanılmış olduğunız paranın keyfini çıkartın.

8 viral videolar yapmak
Viral videolar yaparak
Günümüzde bir şeyleri okumak yerine, o konuda çekilen videolardan öğrenmeyi tercih ediyoruz. Bu şekilde daha hızlı ve akılda kalıcı bir şekilde malumat edinmiş oluyoruz. Ayrıca boş vakitlerde, kahve molalarında derhal bir video paylaşım sitesini açarak, stres atmamızı elde eden komik videoları izlemeye bayılıyoruz. Işte hepimiz böyle eğlenip kafa dağıtırken, videoların sahipleri de para kazanmış oluyor. Ne kadar kolay iş diye düşünmeyin. Videoları özgün ve dikkat çekici bir şekilde hazırlamak, montajlamak ve ilgili kitlelere ulaştırmak, hiç de kolay olmayan işlerdir. Ama cevabında bir youtube zengini olabilirsiniz.

9 msıcaklıkr, buğday ve pamuk ticareti yapmak
Msıcaklıkr, buğday ve pamuk ticareti yapmak
Msıcaklıkr, buğday, pamuk, kakao şeklinde ürünlerin, ortak noktalarının ne olduğunu biliyor musunuz? Evet, hepsi tarım ürünüdür; ama bunun haricinde da ortak oldukları bir nokta vardır. Bu ürünlerin tamamı tarımsal emtiadır ve finans piyasalarında alınıp satılmaktadır. Esasen bir çiftçinin bu işi yaptığı için para kazanılmış olduğunı biliyorsunuz; ama yatırımcı olarak siz değerli ziyaretçilerimizin de bu işten para kazanabileceğinizi bilmiyordunuz, değil mi? üretmediğiniz veya elinizde olmayan bir ziraat ürünü sayesinde nasıl para kazanacağınızı hemen anlatalım:

Tarımsal emtialar, özellikle forex benzer biçimde yeni nesil piyasalarda kazançlı birer yatırım aracıdır. Fiziki olmayan şekillerde işlem görürler ve elinizde hiçbir vakit geçmemesine rağmen size para kazandırırlar. çünkü düşük fiyattan alım yaparak, kıymet kazandıkları vakit satarsınız. Yani bu tarım ürünlerinin elinizde fiziki olarak bulunmalarına gerek kalmamıştır. Aslına bakarsanız para kazanılmış olduğunız nokta, fiyat değişimleridir. Bunlara ayrıca, forex gibi avantajlı bir piyasada bu emtiaları alıp satmanız, çok daha iyi koşullardan faydalanmanızı elde edecektir. Kaldıraç sistemi ve çift yönlü işlemler benzer biçimde biroldukça özellik sayesinde forexte bu tarım ürünlerinden iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

10 sadece belli bir alana yönelik blog açmak
Sadece belli bir alana yönelik blog açmak
Blog açarak para kazanmanın neresi bilinmiyor kabul edebilirsiniz. Fakat bu aşamada meydana getirilen birçok yanlış olduğundan para kazanmak da hayal olabiliyor. Işte bu yüzden sizlere çok önemli bir öneri vereceğim. Genel bir blog açmak yerine sadece belli bir alana yönelik paylaşımlar yapacağınız bir blog açın. örneğin; moda blogu açmak yerine ancak takı veya ayakkabı üzerine bir blog açın. Bu şekilde blogunuzdan çok daha iyi reklam geliri elde edebilirsiniz.

Birfazlaca bireyin büyük bir hevesle açtığı bloglar, meydana getirilen hatalar sebebiyle terk edilmiş durumda. Yapılan masraflar da cabası. Bu yüzden blog açarak reklam geliri elde etmek istiyorsanız öncelikle bu işin inceliklerini öğrenin. Daha sonra kendinize belli bir alan belirleyin ve tüm becerilerinizi sergileyin.

11 uygulama indirmek
Tatbik indirmek
Sanırım para kazanmak, hiç bu kadar basit bir iş olmamıştı! Oturduğunuz yerden, yalnızca birkaç tatbik indirerek para kazanmanız olası. O nasıl olacak diye merak ediyorsanız, derhal anlatalım: telefonunuzun arka planında çalışan bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamalar özel bilgilerinizi, telefon görüşmelerinizi dinlemez; fakat online olarak yaptığınız aktiviteleri takip ederler. Bunu da pazarlama kararlarını geliştirmek için kullanırlar. Internette sürekli aramış olduğunız yada bakınmış olduğunız sayfalara ait birçok reklam görürsünüz. Işte bunun sebebi izlenmenizdir.

örneğin bir ayakkabı almak için bir alışveriş sitesini ziyaret ettiniz. Işte bu programlar (ve genellikle google bu işi yapar) sizin aramalarınızı kaydederek, hiç alakası olmayan bir sayfaya geldiğinizde, reklam olarak bu ayakkabı sitelerini size gösterir. Google gibi pazarlama ve reklamcılık alanını geliştirmek isteyen firmalara yardımcı olarak, para kazanabilirsiniz. Yüksek meblağlar olmasa bile, güzel bir ek kazanç olacağı kati.

12 şirket ismi ve slogan bulmak
şirket ismi ve slogan bulmak
“ben olsam, öyle derdim” cümlesini çoğunlukla kullanıyor olabilirsiniz. örneğin; yeni açılan bir mekana verilen adı yada reklam için yaratılan sloganı, beğenmeyebilirsiniz. Eğer öylese işte size süper bir fikir. Harbiden isim ve slogan bulma alanda yaratıcı olduğunuzu düşünüyorsanız dünya çapında böyle para kazanan kişiler bulunduğunu bilmeniz gerekiyor. özel olarak açılan bir web sitesinde, şirketine isim ve çarpıcı söz arayan kişiler ile yaratıcı kişiler bir araya geliyor. Bu şekilde hem şirket sahibinin işi görülüyor aynı zamanda siz gayet eğlenceli bir şekilde para kazanmış oluyorsunuz.

13 müzik dinlemek
Müzik dinlemek
“yok artık!” dediğinizi duyar gibiyim. Devamlı yeni şarkılar keşfetmek tam size göreyse ve gerçekten iyi bir dinleyici olduğunuza inanıyorsanız bu iş tam size bakılırsa. Dünya genelinde faaliyet yayınlayan bir web sitesi, bu işi yapıyor ve 14 milyona yakın yorum bulunan sitede, toplamda 1 milyon dolardan fazla kazanç elde edildiği görülüyor. Yapmanız gereken 90 saniyelik kayıtları dinleyerek yorum yapmak ve eleştirilerde bulunmak. Bu işi yeni oluşturmaya başlayanlar için azca bir ücret ödeniyor; fakat edinim puanınız arttıkça, dinlediğiniz 90 saniyelik şarkı başına 10 dolara kadar kazanma şansınız doğuyor!

14 forex (kaldıraçlı alım – satım yapmak)
Forex (kaldıraçlı alım – satım yapmak)
Borsada meydana getirilen yatırımları derhal hepimiz duymuştur. Genelde borsa kelimesini duyduğumuz zaman, aklımıza hisse senetleri gelir. Biroldukca kişi için uzun vadede kazanç getirdiği için uygun bir para kazanma yöntemi olara görülmez. Ama yatırım yapmak, para kazanmanın en iyi yollarından birisidir. Borsaya alternatif olarak günümüzde yeni nesil finans piyasaları da bulunmaktadır. Bunların başında ise en gelişmiş olan forex piyasası gelmektedir. Forex piyasasında eskiden 100 dolarla muamele yapabilir ve kaldıraç sisteminden faydalanarak 100 kat daha fazla kar edebilirdiniz. Ama yeni düzenlemeler ondan sonra 50 bin lira ile işlemlere başlayabiliyor ve yalnızca 1’e 10 oranında kaldıraç kullanabiliyorsunuz.

ülkemizde forex piyasası konusunda malumat eksikliği çeken kişilerin rakamsı fazlaca artmış durumda. Bundan dolayı de devlet ve spk tarafından yapılan düzenlemeler, forex piyasasının şartlarını ağırlaştırdı. Getirilen yeni düzenlemeler ile başlangıç güvenceı yükseltildi ve en cazip özelliklerden olan kaldıraç nispetı düşürüldü. Böyle forex işlemlerine yalnızca deneyimli kişilerin başlaması sağlandı. Buna karşın yüksek başlangıç güvenceı nedeniyle piyasaya olan ilginin fazlaca azaldığını da belirtmek gerekiyor. 50 bin liralık başlangıç güvenceı olmayanın piyasaya başlayamaması ve 1’e 10 kaldıraçla sınırlanması, türkiye’de forexin ilgi görmemesine niçin olmuştur.

15 domain alıp satmak
Domain alıp satmak
Domain (alan adı) satın almak aslına bakıldığında uzun süredir meydana getirilen bir iş olmasına karşın pek meçhul bir para kazanma yönetimidir. Domain ne demek bilmeyenlere derhal izah edeyim. örneğin; paratic bizim domainimiz ve com alan adı uzantımızdır. Devlet siteleri için gov; öğrenim kurumları için edu uzantıları kullanılır. Peki, bunun neresinden para kazanılıyor?

Marka olmaya müsait adları, daha önce satın alınmamışsa alabilir ve hemen sonra webmaster forumlarında pazarlayabilirsiniz. şayet güzel domainler bulur ve alırsanız bir müddet sonra iyi bir fiyattan pazarlayabilirsiniz.

16 affiliate pazarlama konusunda kendini geliştirmek
Affiliate pazarlama mevzusunda kendini geliştirmek
Affiliate pazarlama yada satış ortaklığı işi de uzun zamandır yapılan ama pek meçhul işlerdendir. Buna ayrıca istenen performansı almak için birazcık bilgi sahibi olmanız da gerekmektedir. örneğin; amazon en eski affiliate pazarlama sitelerinden birisidir ve aracılık ettiğiniz satışlardan komisyon kazanırsınız. şu an biroldukça alanda bu işi yapmak mümkün.

önerim; kendinize iyi bir internet sitesi veya blog açın ve belli bir noktaya getirin. Elbet bunu yaparken belli bir alanda etkinlik göstermeye de özen göstermelisiniz. Açmış olduğunız internet sitesi veya blog, belli bir okur kitlesine haiz olduğu vakit affiliate marketing anlaşmaları yapacağınız yerlerle görüşün. Buna bakılırsa bir antak kalma yapmak her zaman daha iyi bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

17 backlink satışı yapmak
Backlink satışı yapmak
Web siteleri ve bloglar üzerinden para kazanılacak diğer bir yöntem de backlink satışı yapmaktır. Backlink satışı en kolay haliyle; size ait bir internet sitesi veya blogdan, belli bir ücret karşılığında başka bir internet sitesine link verme işidir. Elbet bu iş, bugün blog açıp, uçurumın backlink satışı yapabileceğiniz bir yöntem değildir. Belli bir müddet emek vermeniz ve harbiden kaliteli bir site yapmanız gerekiyor. çünkü backlink alacak şahıs, öncelikle bağlantı alacağı yerine ne kadar kaliteli olduğuna bakar. şayet çöplüğe dönmüş bir blogunuz varsa müşteri bulamayacağınızı bilmelisiniz.

Kendi internet sitelerinizden backlink satışı yapabileceğiniz şeklinde bir başkası için aracılık görevi yaparak da para kazanabilirsiniz. Bu mevzu hakkındaki iyi bir bilgi edinmenizi öneririm. Eğer bu konuda bilinçli olduğunuzu karşı tarafa gösterirseniz çok daha iyi müşteriler bulacağınızı belirtmek isterim.

Gerçek hayattan meçhul 18 para kazanma yolu
Internet benim için uygun değil diyenlerdenseniz sizler için de süper önerilerim var. Her geçen gün yeni bir sektörler tanışıyoruz ve eğer bunu erken ayrım edebilirseniz iyi bir gelirin sahibi olabilirsiniz. Normal olarak bunun için kendinizi geliştirmeniz ve pes etmeden azimli bir halde çalışmanız gerekiyor. Işte sizlere gerçek hayattan 18 farklı ve meçhul para kazanma yöntemi:

1 böcek yetiştiriciliği yapmak
Böcek yetiştiriciliği yapmak
Gelecek dönemlerde yemek listelerinde böceklere daha fazla yer verileceği düşünülmektedir. Esasen çin mutfağında da fazlaca böcek olduğunu duymuş olabilirsiniz. çekirge, hamam böceği, ipek böceği benzer biçimde hayvanların yetiştiriciliğini meydana getiren kişilerin iyi bir kazanç sağladığı tanınmaktadır. öyle ki ipek böceği yetiştiren bir kişi, ortalama 40 günde 5000 lira yöreında bir gelir elde edebiliyor. Hatta solucan benzer biçimde pis bir hayvanın üretimi bile, günümüzde para kazanmanızı sağlamaktadır. Peki, bu böceklerin yetiştirilmesi nasıl oluyor da para kazandırıyor? Hamam böceği benzer biçimde evlerimizde başımıza bela olabilecek bir böcekten para kazanacağınız aklına gelir miydi?

Evet, böcek yetiştiriciliği de iyi para kazanma şekillerinden birisidir. Bu böceklere, tıp, ilaç sanayisi şeklinde sektörlerde ihtiyaç olabiliyor. Hem de çekirge gibi yemek amacıyla kullanılanlar da var. Ipek böceğinin ise ne kadar kıymetli olduğunu daha önce duymuş olabilirsiniz.

2 refurbishing – yine kazanım
Refurbishing – tekrar kazanım
Yurt haricinde oldukca başarılı bir şekilde ilerleyen bu para kazanma yöntemi, ülkemizde henüz tam olarak bilinmiyor ve yapılmıyor. Akıllı telefonların, tabletlerin ve benzer teknolojik ürünlerin bakımının yapılması, temizlenmesi ve tekrar satışa sunulması işine, refurbishing kısaca yine kazanım deniyor. üstelik yalnızca teknolojik ürünler için de yapılmıyor. Eski mobilyalar için de yeniden kazanım uygulaması yapılabiliyor. Sanırım şimdi aklınızda bir ampul yanmıştır ve yazıyı okuduktan sonrasında bir eskicinin yolunu tutmaya karar vermişsinizdir.

Eski eşyaların yeniye uyarlanması, hem keyifli bir iş hem de oldukça karlı. Kendi becerileriniz doğrultusunda hareket ederek tekrar kazanım işinden gelir elde edebilirsiniz. Kendi becerilerinizden kastım ise şu; dikiş biliyorsanız bu konuya odaklanın, ağaç işinde iyiyseniz ona odaklanın. Böylece daha başarılı olacaksınız.

3 şarkı yazmak
şarkı yazmak
Iyi bir müzikal bilgiye ve şarkı yazma konusunda beceriye sahip olabilirsiniz. Eğer öyleyse şanslsıcaklıknız diyebilirim. Yazdığınız bir parça ile hem ünlü olabilir bununla beraber harbiden iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Eğer sesinizin güzel olmadığını düşünüyorsanız, bu parçayı bir başkasının söylemesi için pazarlayabilirsiniz. Sesiniz güzelse video paylaşım sitelerine yükleyerek de para kazanmanız olası. Belkide bir ihtimal de video kanalınızı ziyaret eden bir yapımcı sayesinde meşhur olabilirsiniz.

4 kahvaltı evi açmak
Kahvaltı evi açmak
özellikle çalışanlar pazar kahvaltılarına bayılıyor değil mi? Gerek ailesiyle beraber gerek arkadaşlarla birlikte güzel bir kahvaltı evine gidip gönlümüzde vakit geçiriyoruz. Işte bunun para kazanma tarafına geçmek de iyi bir fikir olabilir. Yalnızca kahvaltı işine odaklanarak açacağınız bir yer, alaka çekebilir. üstelik bunun için fazla bir masraf yapmanıza da gerek yoktur. Elbette bilmeniz ihtiyaç duyulan birçok ayrıntılar var. Fakat para kazanmak için bu detaylarla ilgilenmeniz icap ettiğini biliyorsunuz, değil mi?

Kahvaltı sektörü, yemek kadar ayrıntılar gerektirmese de güzel ve değişik birkaç fikirle bu işe girdiğiniz vakit dikkat çekebilirsiniz. Bu yüzden önce oturun ve bu fikri iyice düşünün. Neler yapabilirsiniz, üstesinden gelebilir misin, nelere dikkat etmek gerekiyor ve ilgi çekmek için hangi detayları düşünmek gerekiyor. Işte bu noktaları iyice düşünün taşının ve kahvaltı evi açmak ise göre mi karar verin.

5 özel günler organizatörü olmak
özel günler organizatörü olmak
Bildiğiniz gibi artık doğum günleri, nişanlamış olur, kız istemeler ayrı bir özenle yapılıyor. Hatta evlenme teklifi için meydana getirilen organizasyonlar dillere destan oluyor. Hatta sevmiş olduğimiz kişilerin özel olan herhangi bigünü için bile dev gibi organizasyonlar düzenleniyor. Işte bu özel günlerin organize edilmesi için bir iş başlatabilirsiniz. özellikle hayal gücü yüksek ve harbiden yapıtcı olduğunuzu düşünüyorsanız bu işi yapabilirsiniz.

çevreınıza ve toplumsal medyaya birazcık bakmış olduğunız zaman yeni doğum yapacak kişilerin baby shower partilerinden hastane aşamasına kadar biroldukca tebrik yapıldığını, özel emek harcandığını görüyoruz. Aynı şekilde evlenme teklifi, kız isteme merasimi, nişan, bekarlığa veda partisi, düğün sonrası parti şeklinde biroldukca faaliyet düzenlendiğini de göreceksiniz. Işte tamamı, arkadaşlara düşen düzenlemelerdir. Fakat her zaman esercı arkadaşlara sahip olunamıyor. şayet kendinizi iyi bir şkeilde ön plana çıkartabilirseniz. Bu işi kendinize meslek edinebilirsiniz. üstelik düşünseniz insanoğluın en sevinçli anlamış olurına en ön basit şahitlik edeceksiniz. Bu mevzuda internette ve özellikle yurt dışında yapılan faaliyetleri araştırmanızı öneririm.

6 doğadaki maddeleri kullanarak süs eşyası yapmak
Doğadaki maddeleri kullanarak süs eşyası yapmak
Bir ormanlık alana gittiğiniz zaman, ağaç kabukları ve kökleri, yosunlar, parçalanmış kaya parçaları, taşlar şeklinde birfazlaca madde görürsünüz. Peki, bunları çeşitli şekillerde değerlendirerek süs eşyaları yapmak aklınıza gelmiş miydi? şayet gelmemişse şimdi doğaya tekrar bakın ve neleri değerlendirebileceğinize bakın.

Ev dekorasyonlarında özellikle organik maddeler popüler olmaya başladı. Avizelerden sehpalara kadar biroldukca eşyayı bu doğal maddeleri kullanarak yapabilirsiniz. Yapacaklarınız tamamen sizin hayal enerjisinize ve esercılığınıza kalmıştır. Bu tarz ürünler satan mağazaları araştırmış olduğunız vakit ürünlerin fiyatları sizi teşvik edecektir. üstelik müşteriyi kendiniz aramak yerine bunları satacak yerlerle anlaşabilirsiniz. Aynı zamanda toplumsal medya ve e-ticaret siteleri üzerinden de satmanız mümkündür.

7 teraryum ve minyatür bahçe yapmak
Teraryum ve minyatür bahçe yapmak
Son birkaç senedir, yeşile ve doğaya büyük özlem duyan kişiler minyatür bahçelere merak salmış durumda. Inanırım birkaç tanesini toplumsal medya hesaplarınızı gezerken görmüş olabilirsiniz. Küçücük bir fanus içerisine kurulan bahçeler, hem güzel bir dekor ürünü oluyor bununla birlikte yeşile olan özleminizi bir nebzede olsa azaltıyor. Işte el yetenekleriniz kuvvetliyse bu işe girebilirsiniz. Elbette farkınızı ortaya koymanız gerekiyor. Internette bu konu ile ilgili olarak biraz inceleme yapmış olursanız birer sanat eserine benzer bahçeler yapıldığınız görebilirsiniz.

Teraryum ve minyatür bahçe imalı ile ilgili detaylı bilgi internette mevcut. Küçük bir inceleme yaparak detaylı malumat edinebilirsiniz. Hatta hemen bir şeyler üretmeye başlayabilirsiniz. Eğer pazarlama ve dikkat çekme konusun yetenekleriniz de varsa bu işi eğlenceli bir halde yapabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

8 yarasa gübresi üretmek
Yarasa gübresi üretmek
Yarasa gübresi, naturel bir nebat besinidir. Yarasaların beslenme zincirinde yer edinen böcekler nedeniyle ziraat için fazlaca kıymetli bir gübre oluşmaktadır. üstelik bu gübre, yarasa mağaralarında naturel bir fermantasyon sürecinden geçer ve böylece tarım alanında kullanıma müsait hale gelir. Size kalan ise bu dışkıyı toplamak ve işlemektir.

Naturel ziraatın ne kadar popüler olduğunu bildiğiniz gibi. Doğal tarımda tavuk yada büyükbaş hayvan gübresi kullanılmaz. Yarasa gübresi ise % 100 doğal bir yapıya haiz olduğundan doğal tarım icra eden kişiler tarafından tercih edilmektedir. Uzun senelerdir yurt dışında yapılan bu iş, ülkemizde de yapılmaya başlamıştır. önerim; bu konu ile alakalı tüm detayları öğrenmenizdir. Kendiniz bilgili bir şekilde bu işi yapmış olursanız alan kişi bulma mevzusunda da sıkıntı yaşamazsınız.

9 arkadaşlık etmek
Arkadaşlık etmek
Arkadaşlıktan nasıl para kazanılır diye düşünebilir ve ne kadar saçma bir madde diyebilirsiniz. Fakat dünya çapında, istediğiniz alana nazaran arkadaş bulabileceğiniz siteler bulunuyor. örnek vermek gerekirse; hiç bilmediğiniz bir yere gittiniz ve hem arkadaşlık edecek hem de birlikte vakit geçirecek bir şahıs aramıştınız. Arkadaş kiralama siteleri, bu konuda hemen devreye giriyor ve istediğiniz özelliklere sahip arkadaşlar bulabiliyorsunuz. Bu mevzu ile ilgili ülkemizde henüz bir girişim olmasa bile yakın zamanda karşılaşabileceğimizi düşünüyorum.

Arkadaş kiralama sitelerini, birer çöpçatanlık sitesi olarak düşünmeyin. Eğer sosyal yönleriniz fazlaysa ve eğlenmeyi seviyorsanız, ihtiyacı olan kişilere ustalaşmış dostlık ederek para kazanabilirsiniz. Ek olarak çalışmaktan daha çok eğlenerek para kazanmış olacaksınız.

10 denek olmak
Denek olmak
Ilaç deneği olarak para kazanmanın olası olduğunu duymuş muydunuz? Para kazanma şekilleri arasında belki de en tehlike dolu olanıdır. çünkü hemen hemen ne benzer biçimde etkisinde bırakır yaratacağı meçhul bir ilaç, üzerinizde denenecek. Elbette kulağa korkunç geliyor ama bu yolu tercih eden birçok şahıs bulunduğunu da bilmelisiniz. Ek olarak gaslınüzde, filmlerde görmüş olduğunuz sahneler canlanmasın. çünkü o biçim durumlar, gerçekte olmuyor ve ne mutasyona uğruyorsunuz ne de hücreye kapatılıyorsunuz.

Denek olmanız karşılığında belli bir ücret alıyorsunuz. Normal olarak her isteyen, denek olamıyor. önce çeşitli sağlık taramalarından geçmiş olmanız gerekiyor. Bu testlerin neticelerina gore sizi denek olarak seçiyorlar. Sonrasında kliniğe yatıyorsunuz ve kontrollü bir halde deneylere konu oluyorsunuz. Denek olma mevzusunda birazcık araştırma yaparak, detaylara ulaşabilirsiniz ve size uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

11 hasta ve rejim yiyecekleri yapmak
Hasta ve diyet yiyecekleri yapmak
Birfazlaca kişi yemek yaparak para kazanıldığınızı aslına bakarsan biliyor. Fakat özellikle ülkemizde eksik kalan bir taraf var. Rejimde olan kişilere ve çölyak benzer biçimde hastalara özel yemekler, hemen hemen ülkemizde yaygın değildir. Işte bu noktada kendinizi geliştirerek, iyi bir iş edinebilirsiniz. Ama bu işin, düzgüsel yiyecek yapma işinden farklı ve daha özel olduğunu hiçbir zaman unutmamalsıcaklıknız. örneğin; glüten alerjisi olan bir kişiye, içeriğinde glüten bulunan yemekler yapmamalsıcaklıknız. Bu yüzden de önce bu konuları öğrenmeli ve müşterinizin alerjilerinin neler bulunduğunu bilmelisiniz.

Günümüzde özellikle sağlıklı ömür ve rejim yemekler, büyük bir alaka görmeye adım atmıştır. Kısa bir müddet ayırarak, bu tarz yemekler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hemen sonra ise kendinize alan kişi bularak, güzel bir kazancın sahibi olabilirsiniz.

12 arabayı reklam panosu olarak kullanmak
Arabayı reklam panosu olarak kullanmak
Gezerek para kazanabileceğiniz bir iş daha. Otomobiliniz, belli bir markanın reklam yüzü olabilir ve ancak kalabalık trafikte gezerek para kazanabilirsiniz. Kazanacağınız para; arabanızın modeline, markasına, bulunduğunuz coğrafyaya göre değişiyor. Dikkatli bir sürücü olmanız ve trafikte araba kullanmaktan zevk almanız ise dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan noktalar. Bu işi yapan çeşitli ajanslarla görüşerek, aracınızı reklam için kiralayabilirsiniz.

13 ütü ve kıyafet tamiri yapmak
ütü ve giyim tamiri yapmak
ütü ve giyim tamiri ile bir hanım devamlı karşılaşmaktadır. Kırışmış gömlekler, düşmüş düğmeler, patlamış dikişler benzer biçimde sorunlar, gmeşhurk yaşamın bir parçasıdır. Basit işlerdir; fakat çalışan bir kadın, bu işler için her vakit vakit ayıramaz. Bu nedenle de ütülenecek giysiler birikir, dikilmesi gerekenler terziye verilir. Işte bu noktada siz devreye girerek, ütü ve minik kıyafet tamirlerini yapabilirsiniz. şayet bu konularda el becerisine sahip kişilerdenseniz son derece iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

ütü yapmak için fazladan bir kabiliyete ihtiyacınız yoktur. Birazcık dikkat işiyle halledebilirsiniz. Kıyafet tamir işleri konusunda ise ‘elinizin iğne iplik tutuyor olması’ gerekmektedir. Düşen bir düğmeyi dikmek, aslına bakarsanız fazlaca kolaydır. önemli olan sağlam ve pak bir halde bu işi yapabilmenizdir.

14 kırsal turizme yönelmek
Kırsal turizme yönelmek
Eğer bir köyünüz veya yaylanız varsa kırsal turizm mevzusunda birazcık inceleme yapmanızı öneririz. çünkü şehirlerin gürültüsünden ve kirli havasından kurtulmak isteyen kişiler, tatillerini buralarda koymak istiyor. Bol oksijen, sonsuz yeşillik, pırıl pırıl bir hava ve huzurun sessizliği ile kucaklaşmak isteyen kişiler, kırsal turizme değer vermeye başladı. Siz ise bu kişiler için lüzumlu ortamı sağlayarak, para kazanabilirsiniz. Ama gidip yaylanıza taş bir bina dikmeyin. Tamamen organik yaşama müsait bir halde yaylanızı düzenleyin. Hatta çadır kurulması için ayrı bir alan yapıtn ve ihtiyaçların giderilmesi için lüzumlu yerler yapın.

Kırsal turizm, özellikle kampçılar ve naturel ömürı özleyenler tarafından çoğunlukla tercih edilmektedir. Beş yıldızlı otellerde dinlence yapmak yerine doğayla baş başa kalmak isteyenlere lüzumlu ortamı sunarak iyi bir para kazanabilirsiniz. Fakat bu kişileri huzurlu ettirmeniz ve yine gelmelerini sağlamanız gerektiğini de unutmamalısınız.

15 oyuncak yapmak
Oyuncak yapmak
Birkaç yıl önce, oyuncakların yapıldığı malzemeler nedeniyle rahatsızlanan çocukların haberini duymuş olabilirsiniz. Işte tam da bu olaydan sonrasında yeni bir iş modeli ile tanıştık diyebiliriz. Plastik yada boyalı malzemelerden oluşmayan oyuncaklar, alaka görmeye başladı. Lisanslı ürünlerin ne kadar pahalı olduğunu, herkes biliyoruz. Bu oyuncaklara, yüksek bir ücret ödemek istemeyen kişiler ise çocukları için kendi oyuncaklarını meydana getirmeye başladılar. Oyuncak yapma becerisine haiz olmayanlar için de sizler bu işi üstlenebilirsiniz.

şayet el beceriniz yüksekse çeşitli malzemeleri kullanarak oyuncak yapabilirsiniz. Bez bebekler, ahşap arabalar ve legolar gibi biroldukca oyuncağı, el becerinizden faydalanarak yapabilirsiniz. Doğru bir halde pazarlamayı da becerirseniz tertipli bir işe çevirebilirsiniz. Ama sağlığın ön planda olduğunu hiç bir vakit aklınızdan çıkartmamalısınız.

16 bir şeyler kiralamak
Bir şeyler kiralamak
Tek başınıza yaşamanıza rağmen büyük bir eviniz olabilir. Bu evin boş odalarını kiralayarak, hem para kazanabilir bununla birlikte kendinize bir yada birkaç ev arkadaşı bulabilirsiniz. Yalnız yaşayan kişiler, çoğu zaman 1+1 olan evleri tercih ederler. Fakat isteklerine nazaran küçük bir ev bulamadıkları vakit, daha efsunk evlerde yaşarlar. Işte bunu bir avantaja dönüştürerek, boş odalarınızı kiralayabilirsiniz.

Evinizi kiralamanın yanı sıra garaj, park yeri kiralayarak para kazanmanız da olası. örneğin; bir otomobiliniz olmamasına karşın evinizin bir garajı yada özel park yeri olabilir. Işte burayı ihtiyacı olan kişilere kiralayarak da güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Efsunk şehirlerde park yeri bulmak sıkıntı eserrken, güvenli bir park yeri bulmak ayrı bir derttir. Bu yüzden cazip teklifler oluşturarak para kazanmanız olası.

17 mantar yetiştiriciliği yapmak
Mantar yetiştiriciliği yapmak
Bazı mantar türleri, son derece nadir bulunurlar; fakat çok da faydalıdırlar. Aynı zamanda doğal ömürında bulduğunuz bir mantarın gerçekten yararlı mı, yoksa zehirli mi olduğunu da bilmiyor olabilirsiniz. Işte bu noktada, mantar yetiştiriciliği devreye girmektedir. özel koşullarda yetiştirilen mantarlar, birçok sektörde kullanılmaktadır. Istiridye mantarı yetiştiren kuzenlerin haberini bir ihtimal de görmüşsünüzdür. Işte sizler de bu yolu izleyerek, iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Hangi tür mantarı, nasıl bir ortamda yetiştireceğinizi öğrendikten sonrasında kolay bir şekilde işi yürütebilirsiniz. çünkü mantarlar, lüzumlu ortamı buldukları vakit, kolayca üreyen canlılardır. Eğer bu noktada bir hata yapmazsanız iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Ayrıca doğru yerlerle bağlantı kurarak, doyum edici bir gelir elde etmeniz de olası olacaktır.

18 kutu geri dönüşümü
Kutu geri dönüşümü
ülkemizde bu konuda fazla duyarlı olunmasa bile dünya genelinde geri dönüşümden para kazanan birfazlaca şahıs var. Metal, cam, plastik şeklinde geri dönüşüm maddeleri, harbiden güzel bir kazanç kaynağı. Bunun yanı sıra boş karton kutularınızı da geri dönüşüme kazanmıştırrabilirsiniz. Sadece taşınırken önem verdiğimiz karton kutular, dünya genelinde para kazanmıştırran güzel bir sermayeyi anlatım ediyor! Geri dönüşüm işi yapan şirketler, getirdiğiniz maddelerin cinsine ve ağırlığına göre ödeme yapıyor. Kıymetli geri dönüşüm maddeleri için tane birtakımnda ödeme yapıldığı da bilinmektedir.

Türkiye’de girişimcilik ve sıfırdan para kazanmak
Türkiye'de girişimcilik ve sıfırdan para kazanmak
Türkiye’nin birçok konuda cennet bulunduğunu biliyoruz. Ama girişimcilik ve sıfırdan para kazanma konusunda bazı sorunların yaşandığı da gerçeklerden birisi. Türkiye’de girişimciliği olumsuz etkileyen faktörlere özetlemek gerekirse değinmek gerekirse; ekonomik ortamın belirsizliği, bilgiye yetişme mevzusundaki kuvvetlikler, teşvik tedbirlerinin yetersizliği ve girişimcilik olgusuna gereken önemin verilmemesidir.

Girişimciliğin ülkemizde gelişmesi ismina gerekli çalışmaların yapıldığını da söylemek gerekiyor. Gerek devlet gerek özel kurumların girişimciliğe destekleri, her geçen gün gelişiyor. üstelik bilinmesi gereken noktalardan birisi, türkiye’de girişimciliğin cumhuriyet periyodunun başlangıcından bu yana var olmasıdır. örneğin; 1927 yılında teşvik-i sanayi kanunu uygulayama konulmuştur. Günümüz koşullarında ise girişimcilik adına güzel atılımlar yapılıyor. Elbette bunu değerlendirecek kişilerin olması da gerekiyor.

Sıfırdan para kazanmak adına aslına bakıldığında sizlere daha fazla vazife düşüyor. Motivasyonunuzu hiçbir zaman kaybetmemeniz, kendinizi devamlı olarak geliştirmeniz, ilgilendiğiniz alanı iyi bir halde belirlemeniz ve bu alanda uzmanlaşmanız, lüzumlu mevzuatları bilmeniz gerekiyor. çünkü bu zamanç, gerçekten zorludur. Girişimcilerin birçoğu, karşılaştıkları zorluklarla baş etmeyi öğrenmek yerine pes etmeyi seçiyor. Bu nedenle “sıfırdan para kazanmak imkansızdır, türkiye koşullarında olası değildir,” şeklinde sitemler duyulmaya başlıyor. şans normal olarak önemlidir; ama şanssız olduğunuzu düşünerek bir kenarda hayata küsmenin de hiç bir anlamı yok.

------------------------------------------------------------------------------


Youtube harici video çekerek para kazanabileceğiniz işler

Youtube’un iş ortağı programı’nda meydana getirilen değişikliklerden dolayı küçük içerik oluşturucuların çoğu başka mecralara yönelmeye başladı. Dijital dünyada trajik bir değişiklik oluyor ve tüketiciler artık ancak makalelı içerik tüketmiyor. Sosyal medya hesabına video gönderebilen bir akıllı telefona haiz olan herkes, ayrımında olup olmadıklarına bakılmaksızın video içerikler oluşturabilir ve internetten para kazanabilir.


Günümüzde en bayağı içerik oluşturucuları bile paylaştıkları videolar hakkındaki görüşlerden para kazanabilmeye başladı. Popüler inanışın aksine dijital içerik üzerinde para kazanmak için çok fazla zaman harcamak gerekmiyor. Sosyal medya kullanıcıları ve gmeşhurk tüketiciler, esasen oluşturdukları içeriğin kıymetini anlayarak arkadaşlarıyla ve aileleriyle çevrim içi paylaşarak önemli miktarda para kazanabilirler.


Youtube’un son olarak siyaset değişimleri daha küçük içerik oluşturucuların reklam kanalıyla içeriklerinde para kazanmasını zorlaştırıyor. Ocak ayından itibaren youtube, içerik oluşturucuların en az 1000 abone ve 4.000 saat görüntüleme süresine (geçtiğimiz yıl) sahip olmalarını istemeye başladı. Bu, şirketin önceki politikasından 10.000 görüntüleme içeren herhangi bir kanalın, iş ortağı programı’na başvurmasına izin veren, içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarına müsaade eden büyük bir değişiklik. Genel izlenme süresine ve abonelere yeni bir vurgu yapıldığında, youtube’daki değişiklikler çoğu içerik oluşturucuları için özellikle daha minik veya daha fazla aboneleri olanları cezalandırıyor.


şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu yeni kurallar birçok internetten para kazanan girişimcinin gelirini etkilemey başladı. Youtube’un ortaklık programı’ndan daha minik içerik oluşturucuları etkili bir şekilde “işten çıkardığı” şeklinde, internet genelinde önemli bir tepki gösterdi. Bununla birlikte, son yıllarda, bireysel içerik oluşturucuların videolarının gelir potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmak için özel olarak oluşturulmuş yeni video platformları ortaya çıktı.


Bu platformlardan bazıları, içerik oluşturucuların her türlü videoyu para kazanma amacı ile yüklemesine ve paylaşmasına izin vermekle kalmıyor, bununla beraber içerik oluşturucuların içeriğinin ilgilerini çeken bir kitlenin önünde yer almasına yardımcı olarak aktif bir şekilde youtube’a yardımcı oluyor.


Bunun bir örneği olarak iki hafta süren tatilinizden, adadaki güzel manzaranın çarpıcı drone görüntülerini yakaladığınızı hayal edin. Bu içeriği youtube’da paylaştıysanız, para kazanmanız çok olası değildir. Sadece, bu içeriği kitlenizi bulmak için çalışan dağıtım platformlarında paylaşarak, laf mevzusu video ve videolarınızı web sitelerinde yayınlamak isteyebilen web sitesi yayınlama iş ortaklarına (örneğin seyahat blog yazarları benzer biçimde) sunabilirsiniz ve böylece videonuzun ilk para kazanma aşamaları başlamış olur bunun için ünlü bir youtuber olmanıza gerek yok ancak bir internet sitesi yayıncısına makul bir üretim kalitesi ve bir dereceye kadar öznel kıymeti olan videolar yüklemeniz icap eder. Bunu yapmış olursanız, videolarınızdan para kazanmanız efsunk muhtemellıktır.

Kameralı cep telefonu olan herkes videolarından nasıl para kazanabilir.

Youtube harici video çekerek nasıl para kazananırsınız.

Kameralı cep telefonu olan herkes videolarından nasıl para kazanabilir.

Video platformlarında paylaşılan binlerce videoyu gördük ve hangisinin başarılı bulunduğunu ve hangilerinin başarısız bulunduğunu edin. Tam olarak bu konuda bir formül yok ama burada kitlenizi çevrim içi oluşturmaya ve paylaştığınız videolardan para kazanmaya başlamanızı öneririz.


1. Ne tür içeriklerin izlendiğini ve özellikle neler yapıldığını görmek için zaman ayırın. Sevimli, komik yada esin verici kısa, sindirilebilir videolar, başarıları görmeye ve yayıncıların videolarınıza ücret ödemesine sebep olur.


2. Gözlerinizi açık tutun! Her gün, bizi güldüren, ağlayan yada gasp eden sahnelerle karşılaşıyoruz – o anları yakalamak için hazırlıklı olun. Bu tarz videoları yayınlamak için haber siteleri size de para ödüyor.


3. Farklı içerik türlerini denemenizi öneririz. Beklediğiniz kadar iyi performans göstermeyen bir videonun yayınlama riski yoktur. Ara sıra en büyük seyircileri toplayan en beklenmedik videolardır.


4. Mümkünse videolarınızı düzenleyin. Içeriğinizin profesyonelce düzenlenmesi mecbur olmasa da, daha parlak ve bitmiş bir görünüme sahip videolar çoğu zaman daha çekici olur.


5. Içeriğinizi güvende tutun. Içeriğiniz yüklendikten, onaylandıktan, çekişme ve para kazanmaya başladığınızda, videolarınızı kullanmak isteyen medya şirketleri tarafınca kendinizi zorlanmaya karşı korumanız çok önemlidir. Bir hak yönetimi platformu vasıtasıyla videolarınızın muntazam bir şekilde seyredildiğinden inanın, böylece içeriğiniz bilginiz olmadan ve müsait bir tazminat olmadan şirketler tarafından kullanılmaz.


Youtube harici video çekerek iyi mi para kazananırsınız.

Tatil şirketleri ve siteleri : dinlence yerlerinin tanıtımlarını gösteren videolar çekerek bu videoları işletmelere ve internet sitelerine pazarlayabilirsiniz. Eğer bu konuda güzel ve dikkat çekici içerikler üretebilirseniz size arzu ettiğiniz fiyatlara ödemek isteyen bir çok şirket bulabilirsiniz. Bu videoları şirketler kendi web sitelerinde, toplumsal medya hesaplarında, youtube’da ve öteki video seyretme platformlarında paylaşmak için satın alırlar.


Emlak ilan siteleri : emlak ilanlarının bir çoğunda video yoktur. Emlakılar ile anlaşarak satılık olan emlakların iç ve dış görüntülerinden oluşan kısa videolar çekebilirsiniz. Bu videolar emlağın satış oranını arttıracağı için şahsi emlak sahiplerinden de istek alacaktır.


Araba duyuru siteleri : emlak şeklinde otomobil satışları arasında videolar çekebilirsiniz. Galericiler ve bireysel satıcılar için bu tarz videolar beğenilir ve sahibinden şeklinde sitelerde videolarınızı yayınlamak isteyebilirler.


Kurumsal şirket tanıtımları : aynı şekilde özel video içerikleri ile kurumal şirketlerin ürün veya hizmetlerini videolar içerisinde tanıtarak para kazanabilirsiniz.


E tecim ürün tanıtımları : e tecim siteleri için ürün tanıtım videoları oluşturabilirsiniz. Burada önemli nokta bir videonun ancak ürünü tanıtması değildir, videoda ürüne karşı verilen olumlu tepkileri kayıt altına alıp yayınlamakta dikkat çekecektir.

------------------------------------

Antika Mağazası Açmak veya Online Antika Satmak

Antika mağazası veya online antikacılık işi güzel para kazandıran bir iş fikridir. Antika otomobiller, antika eşyalar, antika radyolar, antika telefonlar ve antika saatler piyasada devamlı rağbet görmektedir. Antika işine bir mağaza açarak başlayabilir veya bu işi online olarak yapabilirsiniz. Bu imlaızda antika maliyetlerinden ve antika marketing ipuçlarına kadar bir antika işinin nasıl yapılacağı hakkındaki bilgiler öğrenebilirsiniz.


Antika işini alışveriş merkezindeki bir stantta, el sanatları fuarlarında, bit pazarlarında yahut kendi standınızda tek başına yapabilirsiniz. Farklı olarakta internetten çevrimiçi satışlar yaparak bu işten para kazanabilirsiniz. Antika mağazası açmaya karar verirseniz devamlı yeni ürünler tedarik etmeniz, hızlı ve karlı bir halde yine satış yapmaya çalışmanız gerekecektir. Antika satıcıların çoğu antika mobilyalar, antika arabalar, antika saatler, radyolar vintage mücevher şeklinde belirli bir antika alanında uzmanlaşmıştır.


Içindekiler

Antika işi kimin için müsait?

Bir antika mağazasında neler olur?

Antika işinde hedef pazar nelerdir?

Bir antika dükkanı iyi mi para kazanıyor?

Antika işinin büyüme potansiyeli nelerdir?

Antika işi yapmanın maliyeti nelerdir?

Antika bir mağaza iyi mi tanıtılır ve pazarlanır?

Antikaları nasıl ücretlendirebilirsiniz?

Antika işi kimin için müsait?

Antika işi araştırmaya ve öğrenmeye meraklı kişiler tarafından daha fazla tercih edilir. Bununla beraber bu işi ev kadınları, emekliler, kamu veya özel sektörde çalışanlarda yapabilir. Sıfırdan bu işe başlamak isteyenlerin ise öncelikle antika sektörünü takip etmeleri ve antikalar hakkında bilgiler öğrenmeleri gereklidir. Antika yığmak için sermayeniz olması ve bunları mağazadan yada internetten satabilecek kadar becerileriniz olması icap eder. Antika işi öteki bilinen iş fikirlerinden ayrı olarak tutkuyla yapılacak bir iştir.


Bir antika mağazasında neler olur?

Efsunk bir avmsinde küçük bir stand bulundurun veya bir antika mağazası işletiyor olun günlük olarak şunları yapmanız icap eder.


1-diğer antika mağazalarında yeni parçalar için alışveriş yapın, bit pazarları, emlak satışları ve ikinci el mağazaları ziyaret edin.

2-oyuncaklar, sanat, güzel mobilyalar ve merak şeklinde uzmanlık alanınızla ilgili geniş bir malumat birikimine sahip olun.

3-trendler değiştikçe, popüler ve cazip olana nazaran eşyalarınızı pazarlayın.

4-ürününüzü, satın alma fiyatınızın üzerinde bir kâr elde ederken hızla hareket edecek şekilde fiyatlandırın.

5-alışveriş yapanları çekmek için reklamlar verin.

6-gelen ve giden öğeleri izlemek için defterleri / elektronik tabloları koruyun

7-raflarınızda çok uzun vakit kalan envanteri işaretleyin

8-satış yapmak için ilgili müşterilerle pazarlık yapmayı öğrenin.

9-alışveriş meydana getiren müşteriler için her zaman yeni envantere haiz olduğunuzdan emin olmak için öteki antikacılar ile takas yapın


Antika işinde hedef pazar nelerdir?

En kıymetli müşteriniz, benzersiz ve kaliteli ürünler için ürünlerinize kıymet veren kişilerdir. Antika mağazalarından tertipli olarak satın alan müşteriler, kaliteli satış ve personelin yanı sıra kaliteli bir showroom üzerinden dekorasyona ve şıklığa kıymet vermektedir. Müşteriler pazarlık yaparak başka kimsenin haiz olamayacağı bir tarih parçasına haiz olduklarını duymak isterler. Antika işinde müşteriler genellikle orta yaş ve üstü kadınlardır. Ayrıca orta yaş ve üstü erkeklerde bu işe örutubet vermektedir. Hedef pazarın maddi gelir boyutu iyidir. Antika satın almak ve biriktirmek için değerinin üzerinde para vermeyi kabul ederler. Türkiye’de şu anda 30 binin üzerinde antika satış ilanları bulunmaktadır. Bu ilanlar genelde sahibinden ve feysbuk antika sayfalarında yer alır. Bazı antikacılar anlık online satışlar ile facebook üzerinden satış yapmaktadır.


Bir antika dükkanı iyi mi para kazanıyor?


Antika soba

Antika işinin sahibi olarak ister iş yeriniz olsun ister online mağazanız olsun sürekli olarak yeni çıkan ürünler satın almanız ve bunları daha yüksek bir fiyata tekrar satarak kar elde etmeniz icap eder. Envanterinizi hızlı ve sık sık çevirirseniz daha başarılı olursunuz. Büyük pahalı ürünlere göz atabilir, gelir akışınızı yavaşlatabilir ve alışveriş yapanlar ile sık sık iletişim kurabilirsiniz. Antika’da kar nispetı belirsizdir. Bu belirsizliğe karşın aynı zamanda karlar çok yüksekte olabilir. örneğin yakın zamanda antika soba satan bir arkadaşımız sobayı 20 liraya alıp letgo üzerinden 1000 liraya satmıştır. Aynı şahıs eski çoğu ürünü hurda toplayıcılarından alıp çok yüksek kar oranları ile internet ortamından satmıştır. Bu işi yapan dostumız öncelikle 1 ay evlerden, tanıdıklarından, hurdacılardan ve bit pazarlarından antikaları topluyor ve bakımlarını yapıyor. Belli bir süre antika topladıktan sonrasında yoğun bir cadde de sadece otomobilinin peşinde akşam 8 den sonrasında 2 saat içinde 600 liralık bir satış yapıyor. Satış yaptığı ürünlerin toplamı 5 adet. Müşterileri ise genelde yaşlı hanımefendiler ve bir de orta yaşlı bir erkek. 2 saat sonrasında bugmeşhurk bu kadar yeter diye satışı kapatıyor. Bu anlattığımız bireyin aslolan mesleği metal sektöründe fakat alaka alanı antikacılık kısaca bu işi zevk için yapıyor. 


 


Antika

Antika dükkanlarına bakarsanız da ciroları çok yüksek olan antikacılarda var çok az olanda. Bu genelde antika dükkanının lokasyonuna, dükkan sahibinin müşteriler ile ilgilenmesine ve ürünleri muntazam anlatabilmesine göre değişiyor. Bir günde bir antika dükkanı 20-30 bin lirada kazanabilir bu parayı bir ayda da kazanabilir. Bu yüzden net bir rakam vermek zordur. Fakat antika işinde en önemli olan sadık bir antika grubu ile sık mesajşimde olmanızdan geçer.


Antika işinin büyüme potansiyeli nelerdir?

Genişletme kabiliyetine haiz olan antika işi, iş dünyasında ilişki kurma becerisine haiz bir şahıs tarafınca işletilmelidir. Müşterilerinizin ve rakiplerinizin isimlerini, sayılarını ve tercihlerini biriktirdiğinizde, muayyen müşterilere ürün satın almaya başlayabilirsiniz. Kişisel alışveriş yapan bir şahıs olduğunuzda, öğeleriniz ve hizmetiniz için bir prim ödeyebilirsiniz. Zaman içinde, müşteri tabanınızı daha da genişletmeye hazır öteki kişileri işe almaya başladığınızda daha büyük bir mağazaya açabilirsiniz. Müşteriler sizden belirli bir öğeyi aramaya başladığında, işletmenizi genişletme yoluna girmeniz gerekir.


Başarılı bir antika mağazası oluşturmanıza yardımcı olacak bazı kabiliyet ve deneyimler nelerdir?


1- malum yapımcıları, üretim tarihlerini, ender ve değerli bir parçayı gerçekleştiren özel alanınız hakkında ansiklopedik bilgiler edinin.

2- antika pazarında popüler ürünlerin nabzını tutunr ve buna gore envanterinizi düzenleyin.

3- en karlı öğelerinizi vurgulayan çarpıcı ve çekici görüntüler / ilanlar oluşturun.

4- temel muhasebe becerileri edinin.

5- dostane ve ulaşılabilir bir tavır ile bütün müşterilerinizle söyleşi etme kabiliyeti edinin.

6- yeni ürün için en düşük fiyatı elde etmek için öteki bayilerle kalıcı ilişkiler kurma kabiliyetini öğrenin.

7- web erişimini genişletmek ve satışları arttırmak için kullanmaya hevesli olun.

8- antika ürünlerinizin yeni sahiplerine tek parça halinde ulaştıklarından güvenilir olmak için kıymetli eşyaların nasıl paketlenip nakledileceğini bilin.


Antika işi yapmanın maliyeti nedir?

Yarı zamanlı olarak bir satıcı olmak isterseniz nispeten ucuz ürünler ile ticaretin keyfini çıkarırsınız. Bu düşük maliyetli bir iş başlangıç olabilir. En azından çevrimiçi bir mağaza ile (sahibinden yada letgo) işe başlayabilirsiniz. Ilk yatırımınız için ancak bir kaç bin lira kullanarak antika ürünleri alabilir ve yedi gün sonu gayreti olarak ilanlar verebilirsiniz.


Antika mağazası açmak için ise daha büyük bir kapital icap eder. 100 bin lira üzeri bir rakamla güzel bir lokasyonda dekorasyon yaptırmanız icap eder. ürünlerinizin bir kısmı antika taklitlerinden oluşacağı ve ucuz olacağı için başlangıç için 20-30 bin liralık ürünler almanız icap eder. Orjinal antikalar için antika toplayıcıları ile irtibata geçebilirsiniz. Ilan sitelerinde antika satanların bir çoğunda çok fazla ürün bulunabilir. Sıkı bir pazarlık ile toplu alımlar yapabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirden çıkıp anadolu ve doğu illerinde ki antikacılardan da toplu alımlar yapabilirsiniz. özetlemek gerekirse başlangıcı 50 bin lira ile de yapabilirsiniz 500 bin lira ile de yapabilirsiniz. Bu sizin işi ne kadar iyi yaptığınızla ilgilidir. şayet antika müşterilerini toplama yöntemlerinizi geliştirirseniz ve satışlarınız devamlı olursa bu iş yardımıyla hem çok para kazanabilir hem de kıymetli bir satın alan çevresi edinebilirsiniz.


Antika bir mağaza iyi mi tanıtılır ve pazarlanır?

Bulunduğunuz yeri parlak zekaca seçin. Ayak trafiği olmayan bir avmsinde ucuz bir stant kiralamak net sıfır satış sebebidir. Görünürlüğünüzü çoğaltmak için popüler arama kelimelerini kullanarak çevrimiçi mağazalarınız için açıklama oluşturmanın kıymetini öğrenin. Adanmış bir fanatik kitlesi oluşturacağınız bit pazarlarında yada el sanatları fuarlarında tertipli olarak bulunun. Antika işini internette yapacaksanız toplumsal medyayı faal kullanmayı ve reklam yapmayı öğrenmeniz gerekir. Antika işini mağaza kurarak yaparsanız da bu reklamları kullanabilirsiniz bunlara ilave olarak şirketlerin kullandığı öteki reklam yöntemlerini de tatbikisınız.


Müşterilerin geri gelmesi nasıl sağlanır?


Müşterileriniz istediklerini aldıklarında sizden daha sonra da alışveriş yapabilirler ve mağazanıza başka ürünler için geri dönerler. Mevcut müşterilere hitap eden görüntüler oluşturmak için antika işinde ve pop kültüründeki trendleri takip edin. Her vakit makul fiyat ve pazarlık oluşturmaya istekli olun.


Antikaları iyi mi ücretlendirebilirsiniz?

Fiyatlandırma ürünlerinizin kalitesine bağlıdır. Her biri 10 liralık basit koleksiyon ürünleri de satabilirsiniz veya özel bir müessese için için 5.000 liralık büyük bir aynada bulundurabilirsiniz. Pazar eğilimleri, fiyatlandırma yapınızı her zaman belirler. Antika işinde tutarların serbest olmasının nedeni antikaların eski ve azca bulunan ürünlerden oluşmasından doğar. örneğin eski bir singer dikiş makinesi yılına ve durumuna gore 1000 lirada olabilir 50 bin lirada olabilir. Bu dengeyi algılamak için bu mevzuda ki bütün ilanları incelemeli ve bu işin uzmanlarına danışmalsıcaklıknız. Aynı şekilde eski bir antika radyo 50 liraya satılır fakat çalışan ve çok bakımlı olan eski bir radyo 2000 liraya da satılabilir. Bu fiyatlandırmaları anlamanızın en iyi olu antika ilanlarında antikaların değerlerini araştırmanızdan geçmektedir.


Sonuç olarak antika işi para kazanmıştırran bir iştir. Bu işte sabırlı olmak ve öğrenmek için zaman harcamanız icap eder. Diğer tüketici ürünlerinden antika ürünleri çok farklıdır ve daha çok ilgi gerektirir. Antika işinde tarih bilgisi ve tarihteki kullanıcılar hakkında bilgiler edinebilmeniz işinizi kolaylaştırır. Bu işi ister ek gelir olarak düşünün isterseniz tam zamanlı olarak düşünün her ikisinde de işinizi doğru ve bilgili olarak yapmış olursanız çok iyi kazanmanız mümkündür.
----------------------------------------------------------

Oturma odanızdan başlatabileceğiniz 5 iş fikri


 

Içindekiler

Evde rahatça yapılabilecek işler

Bir blog başlatın

Amazon geliyor hazırlanın

çevrim içi dil eğitmeni

çevirmenlik yapmak

Ticaret kripto para birimleri

Evde rahatça yapılabilecek işler

Teknolojimiz sayesinde, dünyamız giderek daha fazla birbirine bağlı hale geldi ve yüzlerce farklı iş fikrinin potansiyeli ortaya çıkmaya başladı. Bugün başarılı bir girişimci olmak için birden fazla gelir kaynağı oluşturmak zorunda da kalabiliyoruz. Seri girişimci olmak ve farklı alanlarda yeni işlere başlamak artık bir çok girişimcinin düşsel olmuş durumda. Kendilerine aşırı yüklenme olmaksızın gelir akışlarını çeşitlendirenler başarı şanslarını güvence altına almaya yardımcı oluyorlar.


Bu nedenle dışarıda iş yaptığınız şekilde eğer gelirleriniz yetmiyorsa yada yeni işlere meraklı iseniz oturma odanızdan başlatabileceğiniz beş iş fikrini inceleyebilirsiniz.


1bir blog başlatın

Yeni bir blog başlatırken en önemli kaide iyi bir okuyucu kitlesi çeken niş bir mevzu seçmektir. Eğitimli bir yazar iseniz, bu çok zor olmamalı. Ek olarak içeriğinizi sizin için yazmak isteyen saysıcaklıkz metin yazarlarından da faydalanabilirsiniz. Blogunuzu sağlam bir şekilde izleyen kitleyi kaliteli içerik ile yakalayabilirsiniz. Internette kelimelerin kıymeti dışarıda ki hayattan çok daha yüksektir. Bu konuda kısa bir örnek verelim. Karavan fiyatları ülkemizde aylık 15.000 defa aranan bir kelimedir. Bu alanda yapılan niş bir blog karavan sevenlerin ilgisini çekecektir. Ziyaretçileriniz gmeşhurk olarak arttığı zaman karavan firmalarından birisi ile ortak satış üzerine anlaşarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz.


2amazon geliyor hazırlanın

Amazon türkiye’ye geliyor haberlerine çoğunlukla rastlamışsınızdır. Amazon dünyanın en çok bililnen e tecim sitelerinden birisidir. Amazon bizim ülkemizde ki e ticaret siteleri şeklinde dar bir perspektifna ve hep hepimiz kazanalım düşüncesine sahip bir firma değil. Bu nedenle de sahibi dünyanın en zengin adamı ünvanını alıyor. Amazon’un gelirini paylaştığı çoğu konsorsiyum programı bulunuyor. Bu programlardan amazon türkiye’ye tam olarak geldiği vakit bahsedeceğiz. çünkü amazon her ülkeye göre ayrı bir gelir programı oluşturuyor. Amazon görüntülü reklamları, online satış, amazon associates (web sitenizden amazon ürünlerini satmak), amazon sponsorlu ürünleri, kindle direkt yayıncılık ve amazon appstore bunlardan sadece bir kaçı. 


 

3çevrim içi dil eğitmeni

Dünyadaki herhangi bir kişiyle anında karşı karşıya iletişim sağlayan skype şeklinde hizmetler, çevrim içi dil eğitmenleri için bir pazar yarattı. Anadili konuşmacıları istekli öğrenciler ile eşleştirerek dil dersleri sunan saysıcaklıkz teşebbüs fikri var. Bu sitelerin çoğu, öğrencilerinizin dilini mevzuşmanızı gerektirmiyor. Bu sitelerden birine katılın ve birkaç ay öğretmenlik yapın. Bu, öğretmen olarak edinim ve güvenilirlik oluşturmanızı sağlayacaktır. Arkasından, eşleşen ajansınızdan ayrılın ve kendi özel derslerinizi başlatın. Bu kendi programınızı ve fiyatınızı ayarlamanıza müsaade edecektir. Bu sayede farklı ülkelerde de çevreniz oluşmaya başlayacaktır.


4çevirmenlik yapmak

Başka bir dili iyi biliyorsanız çeviri yapabileceğinzi bir çok müşteriniz var anlama gelir. öğrendiğiniz dile ne kadar hakim olursanız ve öbürlerinden farklı yazabilirseniz bu sektörde iş bulmanız o denli kolay oluyor. çeviri sitelerinden internet master sitelerine kadar bir çok kişi bu alanda iş veriyor. çevirmenlik yapmak sadece size verilen konu üzerine inceleme yapmak değildir, araştırma dışında de konuya bir şeyler katabilmeniz gerekmektedir. Bunu yapabilenler hem öteki çeviri yapan kişilerden daha çok para kazanır hemde devamlı iş bulabilirler. Doğal ki her mevzuda bilgiye haiz olamazsınız fakat çeviri tekniklerinizi geliştirirseniz bu konuyu aşabilirsiniz. Kısa bir örnek çeviri yapacağınız konuya özgmeşhurk katmanız isteniyorsa o konuyu 4-5 farklı makalede incelemeniz icap eder. Bu sayede konu içeriğine bakış açınız geliri ve daha iyi makalelar yazabilirsiniz.


5ticaret kripto para birimleri

Kripto para çağın en fazla duyulan terimlerinden birisi. Dünyanın çoğu yerinden insanoğlu para kazanmak için kripto para işlemlerini inceliyorlar. Coinmarketcup’ın verilerine göre şu anda piyasa da 1556 adet kripto para birimi işlem görüyor. En çok malum bitcoin’den minimum malum monero gold’a kadar kripto paralar hızlı para kazanmak isteyenlerin tercihi. Bu konuda iş yapmak isteyenleri ise ciddi bir şekilde uyarmak lazım. Bitcoin’in hızlı yükselişi ve peşinden düşüşünden iyi dersler çıkarmanız gerekiyor. En güzeli kripto para piyasasında bolca araştırmak yapmak ve bu iş hakkındaki forumlarda ve haberlerde çıkan konuları çoğunlukla okumak. Ardından yatırım teknikleri üzerine tavsiyeleri dinlemek ve doğru kararlar vermeye çalışmanız gerekir. şayet teknik terimlerden anlamıyorsanız ve teknoloji mevzularında iyi değilseniz bu işe hiç başlamayın. Borsa, forex şeklinde konularda ileri derecede deneyimleriniz olmuş ise esasen bu piyasayı da anlamışsınız demektir.


Kısaca iş fikirleri bir çok yerde bulunuyor. Bunları oturma odanızdan da yapabilirsiniz sadece dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan hangi işe girerseniz girin iş planınız olsun ve çalışma saatlerinizi bir düzene oturtun. Iş hayatında disiplinli olmak her zaman iyidir.Internette para kazanma yolları için farklı iş fikirleri


 

Içindekiler

Internette para kazanma yolları

Aylık kutu abonelik hizmeti

Web sitelerini farklı dillere çevirme

Eğitimsel içerikler ve kurslar

Koçluk hizmetleri

Sosyal medya yönetimi

Seo hizmetleri

Reklam idare ajansı

Internette para kazanma yolları

Web dünyasında yapılan iş fikirleri diğer sektörlere gore daha hızlı ve daha fazla para kazandırabiliyor. Online olarak tüketicilere ulaşmanın eskiye bakılırsa daha rahat olması girişimcilere web sektöründe yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bu sektörde yeni bir iş kurmak istiyorsanız hırslı ve azimli olmanız gerekiyor. Girişimcilerin bir çoğu hali hazırda internet dünyasında para kazanmaya devam ediyor, neden sizde online olarak iş kurmak için kolları sıvamıyorsunuz?


Bir iş kurmak çok hızlı bir şekilde para kazanmak anlamına gelmiyor. Tüm sektörlerde çoğunlukla çok hızlı para kazanan girişimciler olduğunu biliyoruz ama bunların hiç birisi işlere alt yapıyı kurmadan başlamıyor. Gerek sosyal medyadan varlıklı olanlar gerekse teknoloji ürünlerinde yeniliklere imza atanların aslen işlerinin ilk başlarında zorlandıklarını unutmayın. Bazı istisnalar hariç bir çok fikirde mutlaka bir iş planı bulunur. Bundan dolayı sizde girişimcilik yapmak arzu ettiğiniz alanlarda mutlaka bir iş planı oluşturun ve iş modeliniz üzerine ciddi bir halde çalışın.


1aylık kutu abonelik hizmeti

Her çeşit dikey kategoriye yayılmış bir çok aylık “kutu abonelik” hizmeti var. Bugün internet sayesinde kendi premium (veya premium olmayan) kutu servisinizi kolayca oluşturabilir ve yinelenen gelir modeli ile mükemmel bir iş yapabilirsiniz. Her ay endüstriniz için geçerli olan benzersiz kutuları müşterilerinize kutu halinde gönderebilirsiniz.


Gurme yiyecekler, kozmetik ürünleri, oyuncaklar ve daha pek çok şeyi içeren kutu hizmetleri ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu iş fikri tekrarlayan gelir modelini kurmak için harika bir yoldur ve size durağan müşteriler kazanmıştırrır. Işin bir çok püf noktası bulunmaktadır. Bundan dolayı işe başlamadan önce çoğu kutu abonelik ile ilgili meydana getirilen işleri takip etmeniz icap eder. Böylece aklınızda işi iyi mi yapacağınız ile ilgili çoğu ayrıntılar oluşacaktır.


Bu iş fikri ile ilgili rahat bir örnek vermek gerekirse ilk önce kendinize bir hedef kitle belirliyorsunuz. örneğin evcil hayvan sahipleri için aylık kutular oluşturuyorsunuz bu kutularda mamalar, kumlar ve pet oyuncaklardan oluşan ürünler bulunuyor. Bu ürünleri sosyal medya ve web sitelerinde tanıtarak kendinize bir müşteri portföyü oluşturuyorsunuz. Ardından iş fikrinize aylık üyeler topluyorsunuz ve kutu abonelerinize özel paket gönderimlerinize başlıyorsunuz. Abonelik fiyatlandırmasında makul olmanızda ve göndereceğiniz ürünlerde düzenli bir çalışma yapmanızda fayda var. Kutu bedeli aylık 100 lira olursa ve bir gönderim size 30 lira kazanmıştırrırsa bu harbiden iyi bir sayı. 30 lira kar ile 1000 müşteriye aylık dağıtım yapmak 30 bin lira kazanmanızı sağlar. Tabii ki işin teferruatında müşterileri elde tutmak, yeni müşteriler bulmak ve stoklarınızı düzenli tutmak gibi çoğu faktörde yer ediniyor.


2web sitelerini farklı dillere çevirme

Web üzerinde ne olursa olsun alibaba tarzında bir siteyi gezmişsinizdir. Toptan ticaret meydana getirilen bu tarz sitelerde çoğu zaman ingilizce dili hakim olsa da diğer dillerde faal bir şekilde kullanılıyor. Bugün türkiye’de çoğu şirket sitesi sadece türkçe olarak yayın yapıyor. Bir ksıcaklıkm şirketler ingilizce ve türkçe olarak gösterim yapsada, birden fazla dilde yayın yapan site rakamsı fazlaca düşük durumda.


Aslına bakarsak burada web girişimcileri için çok büyük bir fırsat bulunuyor. Bu fırsatta global dillerde yayın meydana getiren internet siteleri kurmak. Ingilizce, arapça, çince, rusça, almanca, ispanyolca ve fransızca gibi dilleri şirket sitelerine entegre ederek hem yerli şirketlerimizin dünyanın farklı bölgelerinden ulaşılabilmesini sağlamış bununla beraber kendinize etkin bir iş alanı oluşturmuş olursunuz.


Iş ancak şirket sitesini farklı dillere çevirmekle bitmiyor. Aynı zamanda bu internet sitelerini ülkelerin ticari portallarına ve rehberlerine de kayıt ettirerek para kazanabilirsiniz. 


 

3eğitimsel içerikler ve kurslar

En hızlı para kazandıran işerden birisi de tahsil içinde ne olduğu ve kursları oluşturmaktır. Insanoğlu her zaman kendini geliştirmek isterler. Bu sayede tahsil setlerine bütçe ayırmaktan çekinmezler. Tahsil kurslarınızı satabileceğiniz çok rakamda site var.


Udemy bir platform kullanabilirsiniz. Udemy hakkındaki daha önce yazdığımız yazıya bu linkten ulaşabilirsiniz. Udemy harici bir çok platform bulunsa da kendi marketing teknikleri ve veritabanı açısından udemy en meşhur olan eğitim sitesidir. Hem de eğitim videolarınız için affilite programlarında kaydolabilir ve farklı internet sitelerinde de eğitim setlerinizin satışını yapabilirsiniz.


4koçluk hizmetleri

Iş, sıhhat yada bilgisayar benzer biçimde bir alanda uzman iseniz, neden koçsevinç hizmeti vermiyorsunuz? Nerede yaşamış olduğunıza bakılmaksızın bir koç olabilirsiniz ve hizmetlerinizi skype üzerinden yada şahsen yapabilirsiniz. En iyi becerilerinizi üçe düşürün ve bu becerileri yüksek biletli bir koçluk hizmetine nasıl çevireceğinize karar verin.


Bugün bu sektörde hizmet almak isteyen tüketiciler, koçluk programlarına binlerce lira ödeme meydana getirmeye devam ediyor. Koçsevinç hizmetlerinde performans inkişaf koçsevinci, kariyer koçsevinci, anlaşmazlık yönetimi koçsevinci ve satış koçsevinci şeklinde çoğu farklı alanda hizmet verebilirsiniz. Koç olarak yetişmek için ise işi iyi bilen kurumlardan eğitimler alabilir ve sonrasında kendi müşterilerinizi bulabilirsiniz.


5sosyal medya yönetimi

Toplumsal medya bugünlerde çok büyüdü ve işletmelerin kendilerini yönetmek için vakitı veya bilgisi yok. Yine de, bunun pazarlamanın en önemli yönlerinden biri olduğunun ayrımındalar ve bu işleri yönetecek bireylere gereksinimları var.


Günümüzde işletmeler toplumsal medya yönetiminde efsunk paralar harcamaya hazırlar. Toplumsal medya yönetimi işini reel anlamda yaparak şirketlerin potansiyel satışlarını artırmaya yardımcı olabiliyorsanız, müşterilerinizin sıralaması zaman içinde çoğalacaktır. Bu sektörde en popüler stratejileri keşfetmek için diğer popüler sosyal medya kullananlarını sıklıkla takip etmeniz icap eder.


Sosyal medya’da sıklıkla facebook ve instagram benzer biçimde faal siteler üzerinde marketing çalışmalarına hakim olabilmek için yardımcı vasıtaları kullanmayı bilmeniz gerekir. Bunlara örnek olarak buffer, hootsuite, sproutsocial, raven, pagemodo ve tweetdeck benzer biçimde araçlardır.


6seo hizmetleri

Seo’nun genel açılımı “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelmektedir. Kısacası türkiye’de google en fazla kullanılan arama motoru olmasından dolayı google’de ilk sayfalarda yer almak için şirketlerin sitelerinin optimize edilmesi ve aktüel tutulması ile ilgilidir. Seo ve web geliştirme pazarı her zamankinden daha büyük ve durmadan gelişen bir yapıya sahiptir. Seo işlemleri çok değişken olduğundan, çoğu şirket için korkutucu bir şeydir. 200’den fazla algoritma liste faktörü ile uğraşacak vakti olmayanlar için verilen bu hizmetlerden para kazanmak için eğitim alabilir veya kendinizi geliştirebilirsiniz.


Seo işinde size yardımcı olacak çoğu araç bulunmaktadır. Moz analytics, ahrefs ve semrush benzer biçimde bir çok seo aracının iyi mi çalışmış olduğunı ve ne işlerde kullanılacağını öğrenmeniz icap eder. Seo işlemlerinde ücretler değişkendir ve genel anlamda girişimciye para kazanma mevzusunda doyum edicidir. öyleki bazı şirketler seo için aylık 3.000 lira gibi bir rakam öderken bazıları ise tek seferde 60.000 liraya kadar olan seo ücretleri ödemektedir.


7reklam idare ajansı

Günümüzde feysbuk, google ve youtube reklamları tıklama başına ödeme reklamcılığının baskın gücü haline geldi. Ppc aracına hakim olanlar için, herhangi bir işletme hızlı ve faal şekilde ölçeklendirilebilir. Feysbuk ve google reklamlarının iyi mi çalışmış olduğunı öğrenmek için zaman ayırın. Bu konularda ders alın ve doğru kitleye yetişebilmek için en iyi taktikleri ortaya çıkarın. Doğru kitleye eriştiğinızda ve o kesime hitap eden doğru teklifi alırsanız, hızlı bir şekilde pazarınızı genişletebilirsiniz.


Instagram’da butik açmak ve satış yapmak


 

Içindekiler

Instagram’da butik açmak ve satış yapmak

Instagram’da butik açmak

Instagram’da butik açmak ve satış işlemleri

Rakiplerinizi inceleyin

Hashtag kullanın

Sunum çok önemli

Kargo mevzusunda kesin olun

Yurtdışından ürün getirtmek?

Bu işte ilerlemek?

Instagram’da butik açmak ve satış yapmak

Instagram’da butik açmak

Instagram’da butik açmak ve satış yapmak yeni bir internetten para kazanma yöntemi. 500 milyonun üzerinde  kullanıcısı bulunan instagramı niçin bir dükkan olarak kullanmayasınız? Bilinmiş olduğu gibi günümüzde internetten yapılan alışverişler çok ergonomik ve bundan dolayı çok yoğun bir pazar oluşmuş durumda.  Bu yüzden bu sektörde yenilikler meydana getiren ve instagram şeklinde sosyal medyayı aktif kullanan girişimciler bu işten para kazanıyorlar.


Instagram’da butik açmak için öncelikle iyi mi bir satış stratejisi izleyeceğinize karar vermelisiniz. Kendi ürettiğinizi kıyafetleri satabilir yahut başkasının ürettiklerini instagram’da butik açarak satabilirsiniz. Aynı şekilde ürünleri yurt dışından getirtebilirsiniz.


Instagram'da butik açmak

Instagram’da butik açmak

Instagram’da butik açmak


Instagram’da butik açmak ve satış işlemleri

Instagram’da butik açmak için ne satacağınıza karar vermelisiniz. Butik kıyafet üzerine çoğu kombinasyon ve müşteri kitlesi bulmanız mümkün. Daha ondan sonra bir instagram hesabı açmalı, bir amblem tasarlamalı ve bu logoyu profil fotoğrafı yapmalısınız. Dikkat çekici bir isim koyduktan sonra profil bilgilerinize mail adresinizi, telefon numaranızı ve kargonuzun nasıl olduğu (ücretsiz veya ücretli) ile alakalı kısa bir malumat yazmalı; ürünlerinizi kaliteli fotoğraflar ile birlikte paylaşmaya başladıktan sonrasında da profilinizin internet sitesi kısmına shopier dükkan sayfanızı koymalısınız.


Birkaç ürün paylaştıktan sonra insanları takip etmeye başlayın. Insanoğlu sizin de o sitede bulunmuş olduğunuzu bilmeli. Eğer işi ilerletmek istiyorsanız reklam gayelı takipçisi çok olan birkaç ünlüye armağan olarak ürünlerinizden yollayın. ünlü insanlar eğer ürününüzü instagram hesaplarında paylaşırlarsa efsunk bir sükse yapmış olursunuz. Genel anlamda bu yolu kıyafet ve takı butikleri kullanır.


Bütün bunları yapsanız da sipariş alabileceğiniz bir mekanizma kullanmadan bu işi sürdürmeniz çok zor. Kapıda ödeme veya havale yöntemleriyle sattığınız ürünün ücretinı alabilirsiniz. Fakat bu şeklinde yöntemlerin bir kısmı sizin için, bir kısmı da ürününüzü instagram mağazanızdan satın alacak takipçileriniz için güvenilir bir ortam sunmuyor. Bu nedenle shopier şeklinde sipariş sistemleriyle ürününüzü kredi kartı ve taksit olanakıyla satabilir, kargoyu gönderip kargo tasdikı vererek kısa sürede ödemelerinizi hesabınıza alabilirsiniz.


Shopier.Com’dan shopier sistemine kolayca üye olarak instagram üzerinden satışa derhal başlayabilirsiniz. Takipçiniz ödemeyi tamamladığında; hem cep telefonu uygulamanıza bununla beraber mailinize sipariş bildirimi gelir, size bildirimdeki kişiye ve adresine ürününüzü kargolamak kalır. Bu sayede müşterilerinizle uzun mesajlaşmalardan, iban numarası verme ve pazarlık yapma benzer biçimde zamançlerden kurtularak, instagram butiğinizden güvenle satış yapabilirsiniz. 


 

Rakiplerinizi inceleyin

Aynı kulvarda butikleri olan ve shopier ile instagram’dan satış yapan rakiplerinizi inceleyin. Rakiplerinizin ürünlerini nasıl sunduklarını devamlı olarak takipte kalın. Onları takip eden insanoğluı takip edin, yukarda açıklandıği gibi takipçi kitleniz alan kişi potansiyeli taşıması icap ettiğini ihmal etmeyin. Insanlara karşı kibar olmak işiniz açısından oldukca önemlidir. Meydana getirilen yorumlara ve sorulan sorulara nazik cevap verin ihmal etmeyin müşteri her zaman haklıdır.


Hashtag kullanın

Profiliniz her insana açık olsun ve ürünlerinize özel hashtag kullanın. Bunun yanında; vakitın popüler hasgtag’lerini kullanmanızda yarar var. örneğin instasize, instalike, instabutik benzer biçimde hashtagleri de kullanmayı ihmal etmeyin.


Sunum çok önemli

Pazarlamanın en önemli tekniklerinde biri sunum. Bir kıyafet butiği için manken kullanın. ürünlerinizi farklı şekillerde sergilemek alıcının karar vermesini kolaylaştıracaktır. çektiğiniz fotoğraflar kaliteli olmalı ve ürünleri farklı açılardan müşterilere sunmalsıcaklıknız. Sadece tek başına giyim resimleri işinizi görmeyebilir.


Kargo konusunda kesin olun

Tüketici idraksında bir şeyin ücretsiz oluşu ona yetişme isteğini arttırdığı ruhsal gerçeğini aklınızın bir köşesinde sürekli bulundurun. Bundan dolayı ürününüzü shopier’e tanıtırken, kargo bedelini ürünün fiyatına ekleyip kargoyu ücretsiz sunabilirsiniz.


Insanlarla bildirişimde olun


Insanlarla iletişimde olun ki size güvensinler. örneğin ─her ne kadar shopier bunu sizin isminiza yapıyor olsa da─ “ürününüz kargoya verilmiştir”, “bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz” gibi ifadeler kullanın ve ürünün ellerine geçtiğinden inanın ürün kutlama mesajlarını da instagram’da paylaşırsanız iyi olur.


Müşterilerin memnun kalmadığı ürünler için iade imkanı sunmanın faydalı olduğu da bir reel. Bunu dükkan duyurunuz olarak “7 gün içerisinde iade imkanı” benzer biçimde bir ifadeyle belirterek müşterilerinize itimat aşılayabilir, shopier üzerinden almış olduğunız ödemenin iadesini herhangi bir ek ücret ödemeden yapabilirsiniz.


Yurtdışından ürün getirtmek?

şayet ürünlerinizi kendiniz yapmıyorsanız ya çevre mağazalardan yahut web sitelerinden tedarik edebileceğiniz gibi yurtdışından burada olmayan ürünleri getirtip daha farklı bir kesime ulaşabilirsiniz. Bu mevzu ürünün gelmesi açısından sıkıntı yaşayabileceğinizi bilmelisiniz ve ne olursa olsun iadesi olan sitelerden tedarik etmeye özen göstermelisiniz. Yurtdışından e-bay, amazon, aliexpress, etsy benzer biçimde siteleri kullanabilirsiniz.


Bu işte ilerlemek?

ürünlerinizi insanlara sevdirdikten sonrasında reel bir butik açarak gelirinizi fazlalaştırabilirsiniz ve profesyonelliğe doğru adım atabilirsiniz bunu örnekleri çok fazla var, niçin siz de olmayasınız? Ek olarak ancak instagram değil feysbuk’ta sayfa açmayı da ihmal etmeyin. Facebook sayesinde instagram ile bütünleşik bir reklam stratejisi uygulamanız mümkündür. Reklamsız ilerlemek çok zor olduğu için küçük bütçeler ile biroldukça kişiye ulaşmayı deneyebilirsiniz. Bunlara ayrıca shopier’ın sürekli olarak sunmuş olduğu kampanyalarına dahil olarak, reklam fırsatlarından faydalanabilir ve sosyal medyada mağazanızdaki ürünlerinizi daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.


Nternette marketing yapmak için bilmeniz gerekenler

Internette milyonlarca alan kişi var ve bunların ilgisini çekmenin çoğu yolu var. Eski yıllarda internette marketing yapmak ve arama motorlarında yer almak daha kolaydı günümüzde ise google’ın çekirdek arama algoritmalarının gelişimiyle panda, penguin ve hummingbird benzer biçimde isimlerle geliştirtilen efsunk ayarlamaların peşinden web’de bulunmak fizikte yada matematik’de bir doktora derecesine sahip olmaya benzetiliyor.Internette marketing

Girişimciler olarak, internette herhangi bir işletmeyi pazarlamanın en iyi yolunun google’ın arama motoru sonuç sayfalarının üst kısmındaki yer almak bulunduğunu herkes biliyoruz. Bu güzel seo yapabilirseniz kolaydır. Ancak bunu yapmak artık iyice zor bir girişim halini aldı.


Bununla birlikte, bir işletme sahibi veya ustalaşmış olarak, sadece aramaların artık yetmediğinden güvenli olabilirsiniz. çok rekabetçi olan anahtar kelimeler için alakalı olarak görünme giderek zorlaşan bir görev halini aldı. Bu da, dünyanın önde gelen seo uzmanlarının belirli anahtar kelimeler için siteleri çözümleme etmeleri, ince ayar yapmaları ve optimize etmeleri için saatte binlerce komutu yönetmelerinin nedeni olabilir. Normal olarak, bu hiç de minik bir başarı değil. Insanoğluın ayrım etmediği şey, birkaç hafta veya aylarca önemli ölçüde verim almayı zorlaştıran temel yapı taşlarının bulunmasıdır. Sadece google’ın aramalarında görünemiyorsak, işletmelerimizi internette nasıl pazarlamamız gerekir ve hangi kanalları kullanabiliriz ?


Arama hakimiyetiyle ilgilenen herkes, muayyen anahtar kelimeler için nerede ise zahmetsizce sıralama meydana getirecek bağlantı profili, yetki ve içinde ne olduğu oluşturmanın çok uzun vakit aldığını bilmelidir. Meselenin doğruyu? Internette organik pazarlamayla alakalı herhangi bir çekiş sağlamak mevzusunda ciddi iseniz en az ilk dönüşü almak için çok fazla miktarda iş yapmanız gerekir.


Sıkıntı şu ki bizler anında haz verici olmak isteyen camianın ürünüyüz. Bir şeyler istiyoruz ve şimdi onları derhal olsun istiyoruz. Tekrar de, işte başarılı olmak için ya da hayatta başarılı olmak için minimum ilk dönüşü alabilmek için en fazlaca işi yapmamız gerekebilir. Ve işinizi pazarlamak için ne yaptığınızı bilmiyorsanız mutlaka çok fazla acı çekersiniz.


Işletmenizi internette nasıl satabilirsiniz?


Işletmenizi çevrimiçi pazarlamak için ne gerekiyor? Google arama neticelerinda ki sıralamaları yükseltmek için uzun zaman beklemeksizin girişimciler neler yapabilir? Başkalarından daha iyi bir zaman kazanmıştırran işinizi internette pazarlamanın bazı yolları vardır.


Işletmenizi web üzerinde pazarlamak için hangi yöntemi seçerseniz seçin, yol boyunca değer kattığınızdan emin olunması ve uygun pazarlama alışkanlıkları setini uyguladığınız sürece , sonunda sizinle paylaşmış olduğunız ödülleri kazanırsınız. Unutmayın bu işler bir gecede olmaz. Aşağıda, sitenize ve çevrimiçi sayfalara olan trafiği idame ettirmek ve arttırmak için hem kısa bununla birlikte uzun solukta en iyi yöntemlerden birtakımlarını okuyacaksınız.


1bir blog oluşturun ve yüksek kaliteli içerik tertipli olarak gönderin.

Açıkçası, işinizi internette pazarlayabilmenin en önemli yolu, yüksek bir değer katan ve tertipli olarak içerik ekleyen kaliteli içerikleri gönderip paylaşabileceğiniz bir blog açmaktır. Bu kesinlikle çok uzun vadeli bir stratejidir ve bir gecede para kazanmıştırrmaz, ancak her girişimci bu internette marketing yöntemini benimsemenin önemini anlamalıdır.


Herhangi bir sektörde yahut nişte kayda kıymet bir blog oluşturma değil, aynı zamanda google’ın ilgisini çekerek trafik çekmeye yardımcı olmakla kalmaz, bununla beraber otorite yaratmaya da yönlendirir. Endüstrinizde bir otorite olabiliyorsanız, tüketicilerin, medyanın ve işletme sahiplerinin dikkatini çekeceksiniz. Bu daha fazla otorite inşa eder ve nihayetinde muazzam miktarlarda görüş ve satışlar yapmanıza sebep olur.


Türk şirketlerinde çok az bulunan blog açma girişimi yabancı bir çok şirkette bulunmaktadır. Blogu kendi şirket sayfanızın içinde açmanız daha mantıklıdır.


2linkedin gruplarında başkalarıyla bağlantı kurun.

Linkedin grupları, bildiriınızı yaymak için endüstrinizdeki diğer kişilerle hızlı bir halde bağlantı kurmak için mükemmel bir yoldur. Spam olarak rastlamadığınız sürece içeriğinizi linkedin grupları vasıtasıyla tanıtabilirsiniz. Bağlantılarınızı bırakmadan önce bir görüşmeye yada münakaşaya kıymet katmak en iyisidir.


Linkedin grupları, karşılıklı bağlantı kuramayabileceğiniz insanlarla kontakt kurmanın mükemmel bir yoludur. Güncellemeleri grup arasında sık sık paylaşın ve fazla paylaşım yapmadan spot ışıkta kalmaya dikkat edin.


3facebook reklamlarını ve stratejik hedefli açılış sayfalarını kullanın.

ücretsiz olmasa da facebook reklamları, işletmeniz için doğru demografik bilgilere erişmek için harika bir fırsat sunuyor. Müşterinizi iyi tanıdığınız sürece potansiyel tüketicilerin stratejik olarak hedeflenmiş açılış sayfalarına bilgi göndermek için ilgi alanlarını, coğrafi konumu, uygar halini, yaşını ve diğer pek çok metrik değerini kullanabilirsiniz.


Hangi reklam kopyalama ve sıkıştırma sayfasının, tüketicileri satış huninizde bırakmak için en iyi yanıtları aldığını görmek için mikro harcamalar yapmayı deneyin. Facebook şeklinde bir platformda reklam yapmak için doğru karışımı veya tarifi bulmak zaman alabilir, ancak kampanyanız karlı olduğunda, yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey ölçeklemeye devam etmektir.


4instagram’ın gücünden yararlanın.

Bugün toplumsal medyanın devamlı nüfuz edici gücü yardımıyla, anında dünyadaki insanoğluın bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ancak biliyoruz ki, özellikle yüz binlerce veya milyonlarca izleyicinin erişimine sahip olmadığımızda, algoritmalar ve görünürlük bize karşı çalışmaya adım atar.


Bu insanlara ulaşmak için, mesajlarımızı yaymak için güçlü kullanıcıları ve insanları etkileyenlere ihtiyacımız var. Bu, özgür olmayacak olsa da bildiriınızı yaymak için doğru instagram etkileneni seçtiğiniz sürece, size özel nişinizde geniş bir kitleye anında erişmenizi elde edecektir.


5youtube’da kullanışlı video tahsil materyalleri hazırlayın.

Youtube, işletmenizi internet üzerinden pazarlamak için harika bir kaynak sunar. Kitlenizi kurmak için başlangıçta bazı sıkıntılar olurken, yararlı video eğiticileri yapmaya odaklanırsanız, sonuç olarak geniş bir kesime ulaşırsınız. Tekrar, kâr üretmek için fazla kaygsıcaklıkz değer katmaya odaklanmalısınız.


öğreticiler için youtube harika bir kaynaktır, çünkü insanlara hemen her şeyi kolay anlaşılır bir şekilde öğretebilirsiniz. Talep eder şirketinizin ürünleri hakkında isterseniz blogunuzdaki konular ile alakalı video paylaşımı yapın ve gerçek dünyada bir şeyler yakaladığınızdan emin olun. Yalnızca kayıt kalitesinin ve genel içeriğin yüksek olmasını sağlayın. Ek olarak, izahat içindeki bir bağlantıyı sitenizdeki alakalı içeriğe geri döndüğünüzden inanın.


6içeriğinizi medium ve quora’da pazarlayın.

Birazcık erken trafik almak istiyorsanız, minik bir otoriteye sahip olmakla birlikte içeriğinizi medium ve quora şeklinde sitelerde pazarlamaya çalışmalsıcaklıknız . Web sitenize bir yüksek kaliteli içerik makalen. Anahtar kelimeye odaklı, anlaklı, benzersiz ve çok fazla katma değer sağladığından emin olun. Mevzuştuğunuz şeyin insanlara bir halde yardımcı olmasını sağlayın.


Bunu yapmış olduktan sonrasında, medium yada quora şeklinde bir sitede başka bir yazı yazarken bununla birlikte anahtar kelime merkezli, anlayışlı, benzersiz ve çok fazla değer eklediğinden inanın. Sitenizdeki veya blogunuzdaki ana makaleye birincil veya alakalı bir anahtar kelime kullanarak o makaleden bir bağlantı oluşturun. Buna içerik pazarlaması deniyor ve bu yetki siteleri aracılığıyla büyük mevcut kitlelere ulaşırken, bu da google’ın serp’lerinde çekişme elde etmek için en güçlü yöntemlerden birisidir. 


 

7e-posta pazarlamasıyla müşterilerinizle bir ilişki geliştirin.

E-posta pazarlaması, her işletmenin sahibi olması gereken bir şeydir, sadece rahat bir başarı değildir. E-posta pazarlamacılığı ile başarılı olmak için, tüketicinin e-posta adresi karşılığında ücretsiz olarak değerli bir şeyler vermeniz icap eder. E-postaları toplamak konusunda ciddi iseniz, endüstrinizdeki ya da bölgedeki insanlara yardımcı olacak ücretsiz bir rapor veya e-kitap kurmak için zaman ayırın. Ardından mailchimp şeklinde bir sistemi kullanarak kampanyalar kanalıyla tüketiciler ile bir ilişki geliştirin . Bununla birlikte, her mailde bir şeyler satıp köşeyi dönmeyi denemeyin. önce müşteriyi bağlayın, ardından satışa odaklanın.


8zengin snippet’lerden, amp ve fbia’dan yararlanın.

Içeriğinizle biraz çekiş yapmak istiyorsanız, erken teşhir etmeye yardımcı olmak için varlıklı snippet’lerden , hızlandırılmış mobil sayfalar’dan (amp) yada feysbuk anında yazılardan (fbia) yararlanabilirsiniz. Varlıklı snippet’ler, amp spesifikasyonu, mahalli işletmeler, müzik, yemek tarifleri, incelemeler, televizyon, filmler ve videolar kanalıyla makaleler de dahil olmak üzere çeşitli içerik formlarına uygulanır.


Hem amp hem de fbia eklentileri yanında, varlıklı parçacıklar için schema.Org’un belirtimleri için kullanabileceğiniz wordpress eklentileri bulunmaktadır. örneğin, amp ve fbia makalelerine haiz olmak benzer biçimde son zamanlarda google ve facebook tarafından mobil cihazlara odaklandığını düşünürsek, serp’lerdeki ve haber beslemelerindeki görünürlüğünüzü artıran kullanıcılar arasında minik bir avantaj elde edersiniz.

İlgili resim

9nişinizdeki popüler blog yazarlarıyla işdonanması yapın.

Nişinizdeki popüler blog yazarlarına ulaşmak, yayınlarınızı çevrimiçi yayınlamak için müessir bir yöntem olabilir, özellikle de yayınlarından birine eklemek için değerli bir şey varsa. çoğu zaman işinizle doğrudan ilişkili olan belirli bir mevzuyla ilgili yazan popüler bir blog yazarını bulmaya çalışın ve etkileşime geçin.


Bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu, hizmetlerinizi misafir blog yazıcısı olarak sunmaktır. Açıkçası, kendinizi yazarken iyi bir altyapıya sahip olmanız icap eder; bunu meydana getirmeye izin vermeye istekli popüler bir blog bulmak zor olabilir, sadece sonunda bir misafir gönderisini temin ederseniz bir ismim atarsınız.


10sektöre özgü forumlara tertipli olarak katkıda bulunun.

Birfazlaca kişi bütün forum stratejisini seo için yanlış yapıyor. Forumlara gidip spam olan bağlantıları bırakıyorlar ve forumlardan neden geri dönüşüm almadıklarını merak ediyorlar. Işletmenizi çevrimiçi pazarlamak mevzusunda ciddi iseniz, endüstriye özgü bir forum bulduğunuzda, konuşmalara katılın ve bağlantı bırakmaya çalışmadan önce forum içeriklerine ve kullanıcılarına değer katın.


Kimse bir foruma yeni bir misafir olarak gelen ve bağlantılara spam göndermeye süregelen bir insandan hoşlanmaz. Yine, en az ilk dönüş için en fazlaca oranda iş yapmayı düşünmelisin. Değer katmak için başkalarıyla sohbet edin. önerilerde bulunun. Soruları cevaplayın. Ancak spam bağlantı yapmayın. Birkaç bildiriın peşinden yada forumun kuralları izin verdikten sonrasında imza listenize linkinizi ilave edin, ancak her virajda ve dönüşte insanoğluı sitenize izleyeceği yolu göstermeye çalışmayın. Bunu yapmış olursanız sizin için iyi sonuç vermez.


11müşterilere ücretsiz bir ürün veya hizmet sunun.

Araştırmalar, insanoğluın bir şey için bedelini ödemekten ziyade ücretsiz kabul etme olasılığının bulunduğunu doğrulamıştır. Peki neden müşterilerinize ücretsiz bir hizmet veya ürün sunmuyorsunuz? Bir ihtimal 15 dakikalık ücretsiz bir haber alma ya da vermek istediğiniz ürün yada hizmetin indirimini sunabilirsiniz.

İlgili resim

Her neyi teklif ederseniz, müşterinin kontakt bilgilerini kendinizden uzakta görebilmeniz için güvence dibine almış olduğunızdan emin olun. ücretsiz bir hizmet veriyorsanız, o müşterileri ücretli hizmetlerinize satmanız için bir fırsatınız var. Insanoğlu, bir şeyler de özgürce kabul ettiklerinde size borçlu benzer biçimde hissetmek eğilimindedirler.


12yerel rehberler ve google business gibi işletme giriş sitelerini kullanın.

Mahalli bir işletmeyle işletiyorsanız ve yakındaki müşterilere coğrafi olarak muayyen bir ustalaşmış hizmet sunmaya çalışıyorsanız, işletmenizi mahalli rehberlerde listelemek için kayıt yapmış oldurın.


Google business işletme bilgilerinizi listelemek ve doğrulamak, şirketinizin google haritalar görünümü, mağaza saatleri ve işletmenizle alakalı öteki bilgiler benzer biçimde genel detayları elde eden özellikle güçlü bir yoldur. Bu bilgiyi doğru ve aktüel tuttuğunuzdan emin olun. Bu malumat doğru girildiğinde internette pazarlama tekniklerinden önemli ölçüde geri dönüşüm almayı da başarabilirsiniz.


13seo için web sitenizi optimize edin.

Açıkçası, alakalı anahtar kelimeler için sitenizin optimizasyonu, işletmenizi çevrimiçi olarak pazarlamanın önemli bir istikametüdür. Sadece akılda tutulması gereken bir şey, işiniz yeni ise – iki yıldan daha eski değilse – çok azca otorite yada içerik inşa ettiyseniz, en üstte yer almanız biraz zor olacak anlama gelir.


Fakatç harika içerik kurmak değil, bununla beraber sitenizin optimize sağlamaktır. On-page ve off-page seo. Bu çok uzun bir münakaşa haline gelebilir, sadece sitenizin hızı, mobil kullanılabilirlik, meta açıklamaları, bağlantı profili, okuma düzeyi, kaynaklardan alıntı, içerik kalitesi, anlayış ve benzeri mevzulara dikkat edin. Bu, bir sprintten ziyade bir maratona benzemektedir; bu nedenle, çok büyük neticelar görmüyorsanız, kısa vadede cesaretini kırmayın.


14profesyonel bir konferansta veya bir internet seminerinde konuşma yapın.

Alanında yetkili biriyseniz, niçin ustalaşmış bir konferansta yada web seminerinden konuşmuyorsunuz? Elbet, ted videoları ustalaşmış konferanslar için ilk öneri olacaktır, sadece çevrimiçi olarak meydana getirilen bir takım başka konuşma yada internet seminerinden de konuşabilirdiniz.


Internette pazarlama laf konusu olduğunda, web seminerleri, oldukca etkileşimli bir kesime hemen hemen her şeyi satmak için en güçlü araçlardan biridir. Ve kitlenin ne kadar büyük olursa, ürünlerinizi yada hizmetlerinizi satma muhtemellığı da o denli yüksek olur. Uzun vadede, bu ne olursa olsun şirketinize en fazlaca merakı uyandırır ve zamanla daha fazla yetki vermenize izin verir.


15önemli şirket haberlerini veya etkinliklerini iletmek için basın bültenlerini kullanın.

Basın bültenleri size hemen medya kapsamı sağlayacak değil. Bazı medya profesyonelleri, bir raportör yardımı veya pr web benzer biçimde basın bülten sitelerini incelemek şeklinde kanalları kullanacaklardır, muhtemelen bir basın bültenini çıkartmak ile anında haber içinde ne olduğu alamazsınız.


Bununla beraber, iyi makalelmış ve sağlıklı bir bağlantı profili olan bir basın açıklaması size seo’yla marjinal olarak yardımcı olabilir. Ancak önemli şirket haberlerini veya hemen sonra doğru pr yöntemiyle medya organlarını etken olarak kovuşturmak için kullanabileceğiniz etkinlikleri iletebilmenizi sağlayabilir.


16kurumsal bir e-posta imzası oluşturun.

Işletmenizi internette pazarlayabilmenin en basit yollarından biri kurumsal bir e-posta imzası kullanmaktır. Firmanızın almış olabileceğiniz bağlantılarınızı ve potansiyel ödüllerinizi direkt e-posta imzanızın içine yerleştirin. Bu, işinizi, sizinle i·lişki halindeyken günlük olarak güdülen insanlara pasif bir halde tanıtmanıza destek sağlar. E-posta imzanıza sosyal medya rabıtalarını da eklemelisiniz.


17yüksek değerli müşterileri belirlemek ve pazarlamak için 80-20 kuralını uygulayın.

80-20 kuralı yada pareto ilkesi , sonuçların yüzde 80’inin çabaların yüzde 20’sinden geldiğini belirtmektedir. Temel olarak, yapmış olduğumız şeylerin sadece küçük bir kısmı aslına bakarsak sonuç üretir. Bununla beraber, bu, satışlarınızın yüzde 80’inin müşterilerinizin yüzde 20’sinden geldiğini bildiren satışlar için de geçerlidir.


Hangi müşterilerin işletmeniz için en çok gelir ürettiğini belirleyebiliyorsanız, diğer hizmet ve ürünler için ek teklifler ve indirimler göndererek satışlarınızı ölçeklendirin. çevrimiçi pazarlamacılığınızı, oturum açmak için bir portal sistemi kullanıyorsanız yada çerezlerle takip edildiyse direkt bu müşterilere de ayrıcalıklar sunabilirsiniz.


18pinterest, flickr, tumblr ve instagram’da alakalı hashtag’ları içeren fotoğraf ve videolar gönderin.

Pintrest , flickr , tumblr ve instagram ilk akla gelen paylaşım yerleri. Hakkındaki yayınladığınız bilgileri doğru bir halde kategorize etmek ve endüstrideki diğer kişileri takip etmek için hashtag’larla beraber göndermeniz icap eder.


Bu anında satış yada hatta anlık trafik alacak bir internette pazarlama tekniği değildir. Zaman alabilir fakat uğraşmaya değer. Kıymet kattığınız sürece ve yapmış olduğunız iş mevzusunda aşırı istekli olduğunuz sürece, önümüzdeki aylar ve yıllar boyunca bu sitelerden iş takibi yapabilirsiniz. Başlangıçta kendinizi orada sezmek için mümkün olduğunca yorum oluşturmaya, diğer kişilerin yayınlarını beğenmeye ve bu mesajlarla etkileşime girmeye dikkat edin.


Internetten para kazanma yollari

Beyin enerjisiniz, kaleminiz, zevkiniz ve yetenekleriniz para edebiliyor, onu söyleyerek başlamış olalım. Bu meziyetlerinizi aşağıdaki şekillerde kiralayabilir veya pazarlayabilirsiniz.


1. Bionluk & feverr – servis satın ya da yeteneğinizi paraya çevirinBecerilerinizi servis olarak internette satabiliyorsunuz. Bu servisler neler olabilir? Satabileceğiniz şeyler sadece ne kadar esercı olduğunuzla sınırlı. Iyi metin mi yazıyorsunuz? Sipariş üzerine metin yazın. Photoshop mu biliyorsunuz amblem tasarlayın, yabancı diliniz mi var tercüme yapın, avukatsanız hukuki danışmanlık satın. Hiçbir mevzuda kendinize güvenmiyorsanız bile satabileceğiniz çok şey var: satacağınız hizmet bir yere gidip sipariş verenin istediği bir çarpıcı sözı söylemeniz ve bunu filme almanız kadar rahat bile olabiliyor. Kendi fiyatınızı kendiniz belirliyorsunuz.  Feverr.Com tüm dünyaya hizmet veren bir site olduğundan kazancı daha cazip olabilir fakat ingilizce bilmeniz şart. Bionluk.Com ise türk versiyonu.


Başarı hikayesi: hepimiz evde yokuz’a da misafir olan, ömür boyu dünyayı turne planlarının 25. Seneı başarıyla sürdüren minnoş bir t1 ile gezen crom ve valine ikilisini hatırladınız mı? Valine ikisine de bakacak parayı işte bu websitelerinden kazanıyor. Inanılmaz hayatlarını kovuşturmak için tıklayın: livin4wheel


2.  Twentify – firmaların gözü kulağı olun


Bu en temizi çünkü iş ilanınıza birisi talip olsun diye beklemek zorunda değilsiniz, siz mevcut işlere talip oluyorsunuz. Dolayısı ile günün nihayetinde cebinize ne girdiği sizin kontrolünüzde. öncelikle öbürlerinden farklı olarak twentify bir telefon uygulaması. Bir örnekle nasıl işlediğini anlatalım: mesela bir gsm firması kampanyaya giriyor ve memleketteki tüm şubelerinde buna dair posterin kapının üzerindeki cama göz hizasında asılmasını istiyor. Bir şirket ile anlaşıp doğru yapıldığını kontrol etmek için anlaşsa çok büyük maliyet çıkıyor. Her ildeki her şubeye teftiş ekibi yollamak efsunk operasyon. Onun yerine size güveniyorlar. Sizden beklenen ilanlardaki şubelerden birine gidip ihtiyaç duydukları servisi karşılamanız. Bunlar gizli saklı müşteri, mağaza denetleme, müşteri toplama benzer biçimde şeyler olabiliyorlar. Siz uygulamadan bunun gibi basit iş ilanlarını görüyorsunuz.


Başarı hikayesi: burada söylenene gore ayda 800 tl rahatça kazanılıyormuş. Bir de bahsedilen ayda 25000 tl kazanmış çılgın bir sincap var.


3. Getty images, istock, shutter stock  – çektiğiniz resim ve videoları para kazanmaya koyun
 

çektiğiniz fotoğrafları ve videoların kullanma hakkını internetteki sitelerde satarak para kazanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bunlar “intellectual property” sayılıyorlar ve yayıncıların, reklam şirketlerinin bunları kullanmak için sahibine bir ödeme yapması gerekiyor. 5 saniyelik bir video sattınız mı 30 ile 150 dolar arasında kazanabiliyorsunuz. Aynı ürün hep orada duruyor ve yine yine kullanma hakkını satabiliyorsunuz. Içerik biriktikçe bir sürü eviniz var da kiraya vermiş benzer biçimde oluyorsunuz. Benim hayatım çok fotojenik ya da ilginç değil ki çekeyim diye düşünmeyin. Akan su, perde açma, çay demleme benzer biçimde basit temalar bile iş yapıyor. Burada bir bariyer var: fotoğraf ev video için sitelerin belirlediği belli çözünürlük kriterleri var; yani çok iyi bir makina ile çekmeniz gerekiyor.


Başarı hikayesi: ünlü youtuber devin supertramp uzun süre yaşamını stok video satarak kazandı.


4. Audiojungle, premiumbeat  – sesinizi yahut bestelerinizi satınMüzik besteleyebilenler yahut sesi iyi olanlar da şarkılarını satabilirler. Zaman zaman öyle durumlar oluyor ki müziğinizin ya da fotoğrafınızın yahut videonuzun tüm haklarını bir şirket alıyor ve ciddi rakamlar kazanabiliyorsunuz. Tüm kariyerini bunun üzerine inşa eden, dolar olarak harika para kazananlar var. Internete “stock music”, “stock video” veya “stock photo” yazarak hangi siteler var, ne kaç para ediyor inceleyebilirsiniz.


5. Dergi ve gazetelere içerik yazarliği


Kaleminiz iyiyse, dergilere, kurumsal websitelere uzman olduğunuz konularda yazı yazabilirsiniz. Ancak konunuzda isim yapmış biri değilseniz büyük tutarlar ummayın. Makalenıza gidecek güzel fotoğraflarınız olması bütçeleri ikiye katlayabilir.


6. Udemy – iyi bildiğiniz bir konuda web üzerinden ders verinçok iyi bildiğiniz konu var ise bunları online derslere çevirip, katılımdan para kazanabilirsiniz. Bu nakış tekniklerinden öss hazırlık kursuna, dil eğitiminden ödev desteğine biroldukça mevzu üzerine olabilir. Udemy bu konuda dünya lideri, ve kurucularının da odtü’lü bir kaç dahi genç ve arkadaşlarımız olduğunu söylemekten saadet duyarız. Derslerinizi ingilizce yapmanız, aniden türkiye havuzundan çıkıp dünyaya açılmanızı sağlayacağı için önünüzü çok açacaktır.


7. Word press – websitesi yapmak için makalelımcı olmak gerekmiyor.

Word press internet sitesi imalı mevzusunda çığır açtı. Olay artık kod yazmak değil, hazır yazılmış kod paketlerini bir araya getirmek. Kısaca ikea şeklinde düşünebilirsiniz: iyi mi ki mobilyaları birleştirmek için marangoz olmanız gerekmiyor, her şey paketin içerisinden kesilmiş biçilmiş çıkıyor, size ancak birleştirmek kalıyorsa word press de benzer bir mantık. Modüler bir sürü ürün var ve siz bunları bir araya getirerek bir websitesi yaratıyorsunuz. Tekrar de bazen koddan anlamayı icap ediyor ama onu da zaten kullanırken çözüyorsunuz ya da bir google araması ile çözebiliyorsunuz. Beklentileri doğru yaratmak adına: kalkıp da bi sahibinden.Com’un websitesini yapamazsınız ama esasen bir sürü işletmenin ihtiyacı da bu kadar teknik alt yapı gerektirmiyor. Fotoğrafçılardan restoranlara bir sürü işletmenin ihtiyacı daha basit, statik websiteleri ve bunları kıvırabilirsiniz. Hatta biraz pişince içine rezervasyon sistemleri koyabilecek kadar komplike işlere bile imza atabilirsiniz.


 


8. Yarişmalara sual yazin – malumat birikiminiz de para ediyor


Gezerken öğrendiğiniz şeyleri para kazanmaya koyun. Hem böylece aklınıza kazınırlar, bununla beraber bütçeye katkı sağlarlar. örneğin; kamboçya’ya gittiniz ve angkor wat’ı görmüş oldunüz. Bir bilgi yarışmasına şu suali gönderenbilirsiniz:

Tom raider’ın da çekildiği, dünyanın en büyük tapınağı aşağıdakilerden hangisidir?

A) machu picchu  b) taj mahal  c) angkor wat  d) parteon

Para kazanmak için sorunuzun yarışmaya saçilmesi gerekiyor. Bildiğimize bakılırsa milyoner sual başına 20 tl veriyor.


9. Airbnb experiences – insanlara rehberlik edin yahut bir deneyim yaşatın

Airbnb insanoğluın evlerini yahut evlerindeki bir odayı turistlere kiralamasını sağlayan websitesi. Bu sene konaklamadan servise doğru bir açılım yaptı. Artık siz de turistlere satabileceğinizi düşündüğünüz servisleri orada listeleyebiliyorsunuz. örneğin; bisiklet, mahalle pazarlarıya da sokak lezzetleri şeklinde geziler düzenleyebilir, ebru yahut türk yemekleri atölyesi yapabilirsiniz.


 


10. Kitap yazin – edebiyat yapmanızı kastetmiyoruzTalep eder roman, ister iyi mi yapılır, talep eder kişisel açınma temalı kitaplar yazıp, bunları yine dijital ortamda satabiliyorsunuz. Illa basılı olması da gerekmiyor, dijital kitaplar da satılıyor. Ama ünlü bir şahıs olmadığınız veya kitabınız için bir tanıtım çalışması yapmayacağınız için roman yazarsanız satma ihtimali fazlaca düşük. Onun yerine, insanoğluın malumat ihtiyacını gidermeye yönelik kitaplar mantıklı olur, böylece birisi atıyorum “kış bahçesi” yazdığında sizi hiç tanımasa da karşısına sizin bahçecilik üzerine kitabınız çıkabilir. Yine her şeyde olduğu şeklinde ingilizce yazmak başarılı olma ihtimalinizi sıçratır çünkü aniden türkiye’den çıkıp, dünya pazarına açılırsınız. Amazon.Com en güçlü satış platformu.


Başarı hikayesi: hepimiz evde yokuz’a da konuk olan 4 çocuklu zapp ailesi 16 senedir 1928 model bir arabayla dünyayı yazdıkları kitaptan gelen gelirle geziyorlar. Bu mükemmel insanoğluın videosunu ne olursa olsun izlemelisiniz: zapp ailesi 


11. Etsy, ebay, instagram – el emeğinizi ya da yurt dışından getirdiklerinizi satınBir kez tayland’da kışın tayland’ı gezip takı toplayan, hemen sonra makalen türkiye’ye vardığında onları dükkanlara satan ya da kendi dükkanında satan birisiyle tanışmıştık. Artık devir bunu yapmaya çok daha uygun, çünkü mağazanı internet yapınca kira derdin ortadan kalkıyor. Ayrım etmişsinizdir, instagram’dan satış icra eden bir sürü insan türedi.


Etsy ve ebay dünyaya oluşturulan kapınız olabilirler. Her ikisinde de bireyler satmak istedikleri şeyleri plaftoma yükleyip, alan kişi çıkmasını bekliyorlar. Ebay’ı aslına bakarsan biliyor olma ihtimaliniz çok yüksek, o yüzden doğrudan etsy’i söylemeye geçeceğiz. Etsy bizim alışveriş yapmayı çok sevmiş olduğimiz bir tasarım / yerel ürün / zanaat satış platormu. örneğin hintli bir takı kurmacamcısı ürünlerini burada sergiliyor ve aynı ebay’de olduğu şeklinde sipariş alıyor ve platform üzerinden ödeme gerçekleşiyor.


12. Moderatörlük yapin – forumlara da şerif lazımForumlarda paylaşılan içeriklerin etik ve yasal uygunluk taşıdığını birilerinin devamlı gözlemlemesi gerekiyor ve websiteleri size bekçilik etmeniz için para veriyorlar.


Bunlarla karin doyurmak çok zor ama yazmamiş olmayalim

13. Online yayincilik – kendi websitenizi yöwebin


Bilgi birikimi sahibi olduğunuz niş bir konu üzerine bir websitesi kurabilirsiniz. Word press kullanarak artık bir websitesi yapmanın kolaylığından yukarıda esasen bahsetmiştik. Burada önemli olan bir mevzu üzerine yoğunlaşmanız, mesela makyaj veya futbol benzer biçimde. Aynı anda hem yiyecek tarifi, hem makyaj, hem diliş nakış yazmak kötü bir fikir mesela.  Ancak bir websitesini ayağa kaldırmak çok ciddi emek ve vakit istiyor ve para kazanması epey vakit alıyor. Websitelerinin en önemli gelir kapısı google’ın sağladığı reklam alanları.  Dişe dokunur bir gelir elde etmek istiyorsanız ayda 1 milyon kez tıklanan bir websitenizin olması şart. Fakat 1 milyon tıklanacak kadar efsunmek senelerin emeği ve yatırımı demek. Ayrıca websitesinin de hosting, domain adı, plug-in’ler benzer biçimde bir sürü giderleri var. Ya da kendi kendinize websitenize reklam almaya uğraşabilirsiniz. Onlar daha karlı olur ama müşteri bulup ikna etmesi, takip etmesi vs zor…


 


14. Youtube – kendi kanalınızın patronu olun


Youtube’da da 1 milyon izleneme sizce ne kadar kazanır? Maalesef türkiye’de 1 milyon izlenmeye bile 4 basamaklı bir reklam geliri gelmiyor.  Asıl soru 1 milyon yayınlanma gibi ciddi bir rakama gelmek için ne yapmak lazım. çünkü youtube’da büyümek de websitesi büyütmek şeklinde çok zor. Youtube’a iş fikri olarak bakıyorsanız, amacınız çok izlenecek videolar yayınlamak olmalı. şu demek oluyor ki birinci öncelik nitelik değil, nicelik. örneğin saçma sapan kavga yahut hayvanların kapıştığı videolardan oluşan playlistler manasızca çok izleniyor. Telif haklarını nasıl atlatıyorlar bilmiyoruz. Telif haklarını bir dert olmaktan tamamen kaldırmak dilerseniz de evinizde kolayca çekip kurgulayacağınız bir tema düşünün. Mesela yiyecek videoları ya da nasıl yapılır veya diy (kendin yap) videoları çok rahat ve çok izleniyor fakat onlarda da rakip çok. Kanal efsuntmek kolay değil. Reklamlara da hiç bel bağlanmaz. En iyi ihtimal marka işbirlikleri ile bu yolda yürümeniz.


Internet çağında yaşamış olduğumız için gün geçtikçe sevmiş olduğiniz ve heyecan duyduğunuz işleri yaparken ek gelir elde olanakınız artmaktadır. şayet hırslı’ve istekli bir oyuncuysanız, twitch.Tv internetten para kazanmak için size büyük fırsatlar yaratmaktadır.


Twitch.Tv tamamen video oyunlar için bir oluşturulmuş çevrimiçi gösterim hizmetidir. Bu site kendi yayınınızı oluşturmak ve kendi oyununuzun gösterimını yapabilmek için kullanabileceğiniz en ünlü sitedir. Burada yapacağınız tek şey patlamış mısırınızı alıp sevdiğiniz oyunları oynayan ünlü oyuncuları izlemektir. Sitede hangi oyunu canlı olarak izlemek istediğinizi seçebilir yada sevdiğiniz yayıncıları aratarak onların yayın yaşamına adım atabilirsiniz. Twitch ne olursa olsun video oyun oynayarak en iyi para kazanma yöntemleri den birisidir.


Eğer e-sporlara ilgiliyseniz, twitch.Tv tam olarak da bunun için bir biçbilimselş kaftandır. Burada ustalaşmış oyuncular twitch’e gelip binlerce seyirciye rekabet ettikleri oyunları yayınlarlar ve popülerlikleri sayesinde aldıkları reklamlardan gelir elde etme imkanı sağlarlar. Bu ustalaşmış oyuncular twitch.Televizyon kanallarına çokça saatler harcar ve kanallarını da en iyi şekilde düzenlemeye çalışırlar. E-sporlarlar ilgilenmiyorsanız bile, sizinde yapmanız ihtiyaç duyulan şey budur.


Twitch kullananlarının yarsıcaklıkndan çoğu sitede günde yaklaşık olarak üç saate yakın zaman geçirmektedirler. Siz de bu kullananların ilgisini çekebilir ve anında para kazanmaya başlayabilirsiniz. Etken bir kullanıcı olarak, paypal kullanarak, izleyici sayınızı artırarak ve twitch partner olarak, ciddi miktarlarda gelir elde etme fırsatını siz de yakalayabilirsiniz. Işte bu işe iyi mi başlamış olacağınız:


Gerekli ekipmanları toplayın

Pc için, open broadcaster software (obs) adlı ücretsiz bir akış hizmeti yada ekstra xsplit avantajı sunan birinci sınıf bir hizmet var. Konsolda akış için, elgato hd60 hizmeti önerilir.


Bilgisayar kullanıyorsanız, open broadcaster software (nb) isimli ücretsiz yayın hizmeti server yada xsplit isimli kendine has avantajları olan bir premiyum makalelım kullanabilirsiniz. Konsoldan gösterim yapmak istiyorsanız, elgate hd60 isminde hizmet önerilmektedir.


Her şeyimiz hazır. Nasıl para kazanacağız?

öteki işlerde olduğu benzer biçimde, ilk başta, çokça aktif olmanız gerekmektedir. Eğer hiç çevrimiçi olmuyor ve oynamıyorsanız, kanalınıza yeteri kadar izleyici çekmekte sıkıntı yaşayacaksınız anlamına gelir. Izleyiciler olmadan da, tanınırlığınız artmayacak ve insanoğluı abonelik ücreti olan 15 tl’yi ödemeye ikna edemeyeceksiniz anlamına gelir. Abonelik sisteminde, parayı twitch ile yarı uçurumıya bölüşürsünüz ama bunun gerçekleşmesi için yeteri rakamda aboneye ulaşmanız gerekmektedir.


şayet paypal kullanıcısıysanız, hesabınızın izahat kısmına gönüllü bir bağış yap tuşu koymanız zekica olacaktır. Aboneliklerin ve twitch partner olmanın yanı sıra, bu da ek gelir elde etmenin öteki bir yolu. Iyi ilişkiler kurar ve twitch’te kendinizi öne çıkaracak bir biçim yapıtrsanız, insanlar sizin gösterimınıza para harcamaya daha hevesli olacaktır ve bunu paypal üzerinden yapabileceklerdir.


Twitch partner olun

Eger yeteri kadar seyirci toplarsanız, twitch partner olmak üzere başvuru yapabilirsiniz, bu da kanalınıza reklam almanızı ve hasılatlarınızı artırmanızı elde edecektir. Twitch hangi reklamın hangi kanala konulacağı üzerinde herhangi bir yetkiye haiz değildir. Hangi reklamın nereye ve hangi videoya konulacağı tamamen reklamı yaratan insanlara bağlıdır.


Twitch.Televizyon ile konsorsiyum kurmak için, haftada minimum 3 saat dinsel tören yapmanız gerekmektedir. Bununla beraber, her gösterimınızda ortalama 500 ve üzeri seyirci toplamanız gerekmektedir. Alternatif olarak, şayet 100,000 ve üzeri rakamda takip edeni olan ve her videosu 15,000’den fazla izlenmiş bir youtube kullanıcısıysanız o zaman, twitch partner olmak için müracaat yapabilirsiniz.


Izlenmek için para alin

Izleyici rakamnızın artmasının önemli olmasının bir nedeni the twitch’teki ödeme sistemidir. Twitch “1000 izleme karşılığı efektif maliyet” (ecpm) sistemiyle ünlüdür ve bu sistem size aldığınız here in 1000 seyretme başına para ödemektedir.


Ecpm’nizi çoğaltmak etken olduğunuz sürece kolaydır. Sürekli oyun oynayın ve izleyicilerinizle sürekli kontakt halinde olun. Onlarla ilişki oluşturmak seyirci rakamnızı arttırmakta önemli bir etkendir ve onları reklam engelleyici programları kullanmamaları konusunda dahi ikna etmenizi sağlayabilir. Reklam engelleyici programları kapatarak, izleyicileriniz sizi farklı bir yoldan desteklemeye başlarla ve bu da twitch’ten daha çok para kazanmanızı sağlar.


Twitch’in ortaklık sisteme girdiğiniz zaman, her  1000 seyretme başına 2 tl ile 4 tl içinde bir ücret alırsınız. Seyirci sayınız arttıkça bu ücret 3 tl ile 7.50 tl arasında değişir. Bunu, bağışlarla beraber toplamış olduğunızda ise ciddi miktarlarda para kazanıyor olduğunuzu görmüş olacaksınız. Popülerlik kazanmıştırktan ve yakınlık kuran bir oyuncu olarak görüldükten sonra, ecpm’niz ile alakalı twitch ile pazarlık yapabilir ve here in 1000 izleyici için daha yüksek rakamlar istek edebilirsiniz.


Başarı için ipuçları

Twitch.Tv'den para kazanın

Twitch’ten para kazanma şansınızı artıracak ipuçları aşağıdaki gibidir:


Izleyicilerinizle elinizden geldiğince kontakt kurmaya çalışın. Sizi takip eden insanlarla ne kadar çok mevzuşursanız onların üzerinde o denli fazla tesir bırakırsınız.

Eğer ortalıkta kimse yoksa bile devamlı olarak mevzuşun. Kimin ne vakit geleceğiniz bilemezsiniz ama şayet birileri gelirse onların dikkatini birkaç saniyede çekebilirsiniz.

Kanalınız için bir entresan izahat yazısı yazın.

Bağış almış olduğunızda veya şu demek oluyor ki takipçi kazandığınızda sizi haber verecek sistemi nasıl kuracağınız üzerine araştırma yapın. Onlara şahsi olarak teşekkür etmek, onlarla yakınlık kurmanız açısından önemlidir.

Sizi takip edenlerin ve bağışçılarınızın ismini yayınınızda söyleniş edin. Böylece takipçileriniz size bağış oluşturmaya cesaretlenebilir.

Gösterimınız için bir plan oluşturup buna bağlı kalın. Bu sayede sürekli gösterim yapmış olduğunuzu göstermekle kalmayıp, insanlar da sizin ne zaman gösterim yaptığınızı bilip ona gore yayınınızı izlemeye gelebilirler.

Bu hatalardan kaçının

Twitch.Tv’de yeni başlayanların yaptığı bazı genel yanlışlar vardır. şunlara dikkat edin:


Izleyici çekmek için eşantiyon dağıtmamaya çalışın. Bu promosyon sırasında alaka çekebilir fakat daha sonra insanlar gösterimınızı terk edebilir.

Izleyicilerinizle sohbet üzerinden iletisim kurmayı ihmal etmeyin. Diğerleriyle ne kadar çok mevzuşursanız, onların bir dahaki seferde yayınınızı izlemeye gelme ihtimali o kadar artar.

Eğlenmekten vazgeçmeyin. Eğer twitch.Tv’ye ancak bir iş gaslıyle bakıyorsanız, videolarınız izleyicileriniz için eğlenceli ve heyecanlı olmayacaktır.

Alt sınır

Twitch.Tv’den para kazanmak geçindiren bir süreçtir. Ilk aylarda, 300 tl ile 750 tl içinde kazanç sağlarken, zaman içinde daha fazla seyirci toplayabilirsiniz. 20,000 izleyicili hesaplar haftada 4,500 tl’den fazla para kazanabilmektedir, bu da yılda ortalama 216,000 tl anlama gelir!


Unutulmaması gereken şey twitch.Tv’nin bir süreliğine sizin tam zamanlı işinizin yerine geçemeyeceği gerçeğidir. Buradan iyi miktarlarda para kazanabilmek için kaliteli içerik oluşturmalı ve kanalınızı efsuntmelisiniz.


Insanların youtube’dan para kazanma yı iyi mi başardıklarını duymuşsunuzdur. Bunun yanında çektiğiniz videolar sayesinde internetten para kazanma yı sağlayacak yeni tekrar yol mevcuttur. Içerik üreticileri günümüzde kendilerini anlatım etmek, topluluğu eğitmek, yaratıcılıklarını işaret etmek, bilgilerini paylaşmak’ve fazladan para kazanmak için canlı yayın meydana getirmeye başlamışlardır.


şayet canlı yayın yaparak nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız, buna kesin bir cevap vardır diyemeyiz. Video gösterimı yardımıyla birfazlaca şekilde para kazanma fırsatınız mevcuttur. Bunlardan birisi canlı yayınınıza kullanıcı başına ücret geçirmek veya abonelik seçeneğidir. Ayrıca videolarınıza alacağınız reklamlar yardımıyla şirketlerden de direk olarak para kazanma opsiyonunuz bulunmaktadır. Diğer bir seçenek ise kickstarter veya indiegogo gibi sitelerde kampanya başlatmak ve belli bir konu üzerinde video yayını başlatmak amacıyla para toplamaktır.


Video gösterimıyla para kazanma şekillerinin here birinin kendine özgü artıları ve eksileri vardır ve bu kılavuz size here birinin avantajlarını ve dezavantajlarını anlatıp size uygun olan en iyi para kazanma yöntemini bulmanıza yardim edecektir.

Yayin yaparak para kazanın


Seyirci başına ödeme ve abonelik

Yapmış olduğunız canlı yayınları direk olarak paraya çevirmek one rahat para kazanma yolu denilebilir. Burada, paraya çevirmek kavramı, gösterimınızı izleyen insanlardan belli bir ücret almak anlama gelir. Dacast gibi ücret ödemeyen kullanıcıların yayına erişimini engellemiş olan video gösterimı siteleri bunu olası kılmaktadır. Bunun dışında yayın platformunuzla uyumlu olan diğer servisleri de kullanabilirsiniz. Bunlara bir örnek inplayer programıdır. Bu program biroldukça popüler yayın platformuyla uyumlu çalışabilmektedir.


Canlı kanallarınızı ödeme seçeneğiyle nasıl paraya çevireceğiniz mevzusuna dönersek, bunun için iki farklı ödeme seçeneği bulunmaktadır. Ilk seçenek izleyicilerin videoyu canlı olarak yada belli bir süreye kadar yineını izlemesi üzerine ödeme yapmasını gerektirir.


öteki seçenek ise aboneliktir, aynen netflix’ve amazon video’nun yaptığı gibi. Abonelik seçeneğinde, izleyicileriniz aylık veya muayyen periyotlarla içeriğinize ulaşmak amacıyla ücret öderler. Izleyicilerinizi otomatik faturalandırmaya tabi tutabilirsiniz, böylece aboneliklerini iptal edene kadar her ay belli miktarda ücreti otomatikman ödemelerini sağlamış olmuş olursunuz.


ödeme yapmayan kişilerin gösterimınıza ulaşamamasının, söz ettiğimiz seyretme başına ücret yada abonelik ücreti sistemi, bazı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. En efsunk avantajlardan birisi, abonelik sisteminde paranızı önceden ve sürekli bir halde alıyor olmanızdır. Artı olarak, izleyicilerinizin reklam izlemesine gerek kalmamasıdır.


Bu işi direk olarak paraya çevirmenin kötü yanı ise bunu devam ettirebilmek için size bağlı bir seyirci kitlesi olması gerekliliğidir. Gösterimınızı ücretlendirdiğiniz vakit seyirci sayınızda bir düşüş gözlemleyebilirsiniz, bu da sizin kazanacağınız miktar üzerine ve gösterimınızın yayılmasına bir sınır koyabilir.


Reklam ve sponsorluk

Reklamlar ve sponsorlar aracılığıyla, yaptığınız işi dolaylı yoldan paraya çevirmek para kazanmanın diğer bir yoludur ve çoğu tv kanalı işlerini böyle yürütmektedir. Reklam alırsanız, genel anlamda gösterimınızdan önce izleyicilerin karşısına bir reklam  yada taşıyan bir reklam bandı çıkar.


Reklam ek olarak izleyicilerinden izleme başı ücret isteyen yada abonelik sistemini kullanan ve bundan dolayı onları kaybetmekten korkan içerik üreticileri için de iyi bir alternatiftir. Reklam sayesinde izleyiciler gösterimınızı takip etmek ismina para ödemek zorunda kalmazlar. Reklam için google adsense ve affiliate marketin şeklinde seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu iki reklam yöntemi ile reklamları direk olarak yada yayınınıza yakın gösterebilirsiniz.


Bu işin eksilerine bakacak olursa, reklamlar özellikle de gösterim esnasında çıkıyorsa dikkat dağıtıcı olabilirler. Diğer bir potansiyel sıkıntı da, size kaynak sağlayan şirketlerin yeteri kadar geri dönüş alamamaları niteliğinde, reklam vermeyi kesmeleri olabilir. Reklam ile para kazanma yönteminin başarıya ulaşması için bir geniş seyirci kitlenizin olması gerekmektedir.


Sponsorluklar reklamlarla aynı mantığı taşırken, burada gösterim sırasında çıkan reklamlar yerine sizden sponsorunuzun ürününü yayında çok da reklamını yapmadan pazarlamanız beklenir. Gösterimınız devam ederken kısa bir ara verip gösterimınızın sponsorunu söyleyebilirsiniz. Sponsorluk sisteminin avantajları reklamlarınkine benzerdir, dezavantajları da  aynı şekilde.


Website tanıtımı

Canlı yayınlarınızı paraya çevirmenin bir öteki yolu da websitenize trafik sağlamaktan geçer. Sitenizde para kazanmanızı elde eden reklamlar, abonelik sistemi, satılık e-kitaplar bulunabilir veya siteniz direk olarak ürün ve hizmet sağlayan bir e-ticaret sitesi olabilir.


Bu tür bir yayınla, video yayınızın kendi başına sitenizi tanıtmış olacak bir hale gelebilir. Yeniden de, bu tür yayınlar seyircilere daha azca rahatsız edici gelir, çünkü izleyiciler gösterimınızı l reklamsız izleme fırsatına sahiptirler ve sitenize girmemeyi tercih edebilirler.


Eğer videoları kullanarak sitenizi tanıtma konusunda başarılı olmak istiyorsanız, içeriğinizin buna müsait olduğu için emin olmanız gerektir. Hikâyenin tüm bunlarnı anlatmaktan kaçınmalısınız. Seyircilere ancak onların ilgisini çekebilecek ölçüde bilgi sağlayın ve gerisini öğrenebilmek için onları sitenize yönlendirin. Bu şekilde büyük miktarlarda para kazanmak biraz vakit alabilmektedir.


Kampanya başlatma

Yayin yaparak para kazanın

Eğer canlı yayınınız kendine has özelliklere haiz ve belli bir grubu veya o alanla ilgilenen büyük bir kitleyi hedef alıyorsa, bunun için bir kampanya başlatmak canlı yayından para kazanmanızı sağlayacak öteki bir yol olabilir.


Kampanya başlatarak, belli bir amaçla yola çıkar ve gösterimınız başlayınca onu kovuşturmak isteyen insanlardan minik miktarlarda bağışlar toplarsınız. Insanların kampanyanıza katılabilmesi için minik teşvikler ve ödüller sağlamanız gerekebilir. örneğin, videonuzda adları söyleyebilir ve yayınlarınızın belli bir kısmını, yapmış oldukları bağışlara karşı onlara gönderebilirsiniz.


Kampanyalar sermaye yaratmak ve reklam yada sponsor arama derdinden kurtulmak açısından rahat bir yoldur. Buradaki sıkıntı ise bu kampanyaların hepsinin başarılı olamadığı gerçeğidir, dolaysıcaklıkyla günün sonucunda kendinizi amacınıza ulaşamamış şekilde bulabilirsiniz.


Elektronik ticaret her geçen gün efsunyen ve internetten para kazanmak amacıyla satış yapmanızı sağlayan karlı bir sektör haline gelmiştir; öte taraftan kendi mağazanızı açmanız ve bunun reklamını yapmanız ara sıra zor olabilir ve çokça zamanınızı alabilir. Internetteki en ünlü sitelerden birisi olan ebay, geleneksel çevrim içi mağazalara rahat bir alternatif olarak doğmuştur. Burada satacağınız ürünler size tertipli bir gelir sağlayabilir ve e-ticaret dünyasına kolayca ilk ismimınızı atmanıza destek sağlar. Bu tarz şeylerin tüm bunlar evden yapılabilir ve yapmanız gereken çok fazla şey de yoktur.


Ebay’de satış yapmaya başlamak ve işinizi efsuntmek için, aşağıdaki adımları izleyin.:


1. Ismim: başlayın

1. Ebay hesabı oluşturun

şayet bir ebay hesabınız yoksa, ebay.Com ‘girin’ ve hesabınızı oluşturun . Kaydolmak tamamen ücretsizdir. şayet ebay’den daha önceleri bir şeyler satın aldıysanız, aynı hesabı kullanabilirsiniz. Kaydınızı tamamladıktan sonrasında benim ebay’im seçeneğinden bütün listelere erişim sağlayıp müşterilerinizle iletişime geçebilirsiniz. Yeni bir hesap oluştururken seçtiğiniz kullanıcı adına dikkat etmeniz gerekir. Isminizin profesyonel gözükmesi ve olumlu bir ilk izlenim bırakması, müşterilerinizin size güvenmesi açısından önemlidir.


2. Abone olup olmak istemediğinize karar verin

Ebay ücretleri iki şekilde belirlemektedir: standart seçenek yada abonelik yöntemiyle. Bu iki seçenek arasındaki farklar şu şekildedir:


Standart ücretlendirmede ürünlerinizin satış listeinside yer almasi için bir herhangi ücret ödemezsiniz. Aylık 50 ürüne kadar ilan yayınlayabilirsiniz ve satışını yaptığınız ürünlerden kazandığınız miktarın %10 kadarını ebay’e komisyon olarak ödersiniz. Satış yapmaya yeni başlayanlar için en müsait  seçenek budur.

ücretli abonelik seçeneğinde satış yaparken aylık 45 tl ile 500 tl içinde bir ücret ödemeniz icap eder. Aboneliğiniz sayesinde ücretsiz ilanlar yayınlayabilirsiniz ve ebay’e daha az komisyon ödersiniz. Abonelikle birlikte, ebay satışlarınızdan %4 ile %9 arasında bir miktar alır.

3. Paypal hesabı oluşturun

Ebay’de satış yaparken paypal hesabı kullanmanız şiddetle önerilmnektedir. Paypal kullanıcılara emin bir halde ödeme yapma olanakı sağlar ve kontroller bittikten sonra da hesabınızdaki parayı banka hesabınıza çekebilir veya direk olarak internetten yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz. Ebay’de satış yapmak için paypal hesabınızın olması mecbur olmamakla beraber ebay’deki kullanıcıların %90 kadarının paypal hesabı vardır. Dolayısıyla paypal yoluyla ödeme kabul etmezseniz, müşterileriniz sizin yerinize rakiplerinizden birisinden alışveriş yapmayı seçebilir. Paypal’a üye olmak fazlaca kolaydır. Paypal.Com’a girerek bu işlemi ancak birkaç dakika içerisinde halledebilirsiniz. Hesap açmak tamamen ücretsizdir.


4. Ne satacağınıza karar verin

Ebay mağazası açmadan önce bir toptancıdan ürünler satın almaya başlamadan önce, evinizde kullanılmayan eşyaları satmaya başlamak güzel bir fikir olabilir. Evinizde ortalığa çeki düzen verirken nelere ihtiyacınız olmadığına karar verebilir, oradan da aşağıdaki ismimları izleyebilirsiniz:


Ebay’deki “selling inspiration house” seçeneğine girin ve öteki insanoğluın neler sattığını ve sattıkları eşyalara ne kadar fiyat biçtiklerini görün.

Farklı kategorilerdeki listelere bakarak satmayı düşündüğünüz ürünlere benzer ürünleri keşfedin.

Ile alakalı çokça bilginiz olduğu ürünleri seçin. Kullanıcıların dikkatini çekmek için ürünlerinizi iyi bir şekilde tanıtmanız gerekmektedir, böylece müşterilerinize ürününüzün harbiden onlara müsait olup olmadığını söyleyebilirsiniz. çünkü sonucunda, hakkındaki bilginiz olmayan veya ne ise yaradığını anlamadığınız ürünleri satmak istemezsiniz.

Yaşamakta olduğunuz yerde diğer insanların ucuza sattığı ürünleri bulun ve bunları satın alarak ebay’de satışa koyup takip etmeye başlayın.

5. Küçük bir işle başlayın.

Ebay’den efsunk miktarlar kazanmak istiyor olmanıza karşın, işinize azca sayıda ürünle başlamak ve sonradan efsunmek en iyi seçenektir. şayet ancak birkaç ürününüz olursa, müşterilerin isteklerine anında dönebilir ve ürün gönderimlerini hızlıca yapabilirsiniz, bu da iyi geri dönüşler almanıza ve bir ebay satıcısı olarak güvenilirliğinizin artmasına destek sunar. Ayrıca elinizde azca rakamda ürün varken, değişik ilanlar oluşturup neyin işe yarayıp neyin yaramadığına kendiniz karar verebilirsiniz. öte yandan aynı anda 50 farklı ilan açmak bu şansı size tanımayabilir.


2. Adım: ilan kurmak ebay’den para kazanın

1. Hangi satış yönteminin size uygun olduğunu keşfedin

Ebay başlarda ise bir aleni artırma sitesi olarak adım atmıştır. Günümüzde ise satış yapmak için bir çok metot sunan bir site haline gelmiştir. Bir duyuru oluşturmadan önce, elinizdeki ürünü satmak için en iyi yöntemin ne olduğuna karar vermeniz gerekir. Her yöntemin aşağıdaki benzer biçimde kendi karakteristik yapısı, müspet ve negatif yönleri vardır:


Geleneksel açık artırma

Geleneksel açık artırmada, minimum bir öneri miktarı ve açık artırmanın ne kadar süreceğini belirlersiniz. Hemen sonra, kullanıcılar tekliflerini vermeye adım atar. Açık artırmanın sonunda, en yüksek teklifi server kullanıcı aleni artırmayı kazanır ve ürünü satın alır.


Aleni artırma ilanlarınızı 3, 5, 7 veya gün 10 süresince açık tutabilirsiniz. Geri dönüş puanlarınız en az 10’a ulaşırsa, 1 gmeşhurk aleni artırmalar da açabilirsiniz. Kullanıcılar genelde aleni artırmaları takip edip son gün öneri vermeyi tercih ettikleri için uzun devam eden aleni artırmalar genel anlamda daha çok kazanmıştırrır.


Aleni artırmayla satış stresli bir iş olabilir çünkü aleni artırmanın sonunda ürününüzün ne kadar satacağını asla bilemezsiniz. Bu yüzden en az öneri miktarını iyi ayarlamanız gerekmektedir. Müşterileri çekmek için teklifi olabildiğince az ayarlamanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz fakat bu miktar çok düşük olursa ve sadece bir şahıs öneri verip ürünü satın alma olanakı kazanırsa bu sizin ziyanınıza olur.


Açılış fiyatlı açık artırma

Açılış fiyatlı açık artırmalar, geleneksel açık artırmalara çok benzer; öte taraftan bu aleni artırma türünde, ürününüzün satılabilmesi için bir taban fiyat belirlersiniz. Böylece müşterileri cezbeden düşük bir açılış fiyatı belirler öte yandan da zarara girme ihtimalinizi düşürürsünüz. Bu yöntemin olumsuz tarafı ebay’in sizden bu biçim bir fiyat belirlemek için bir ücret istek etmesi ve eğer açılış fiyatı kadar teklif gelmezse ürününüzün satılmayacak olmasıdır.


Hemen al

Hemen al seçeneği kullanıcılara, aleni artırmaya girmektense ürünü belirtilen fiyattan alma şansı tanır. Böylece satın alma işlemi ayni bir mağazadan alışveriş yapıyormuşçasına tamamlanır. çoğu kullanıcı derhal al seçeneğini ürünü beklemeden direk olarak satın almak için tercih etmektedir. Hemen al seçeneğini açık artırma duyuruınıza koyabilir veya direk olarak hemen al seçeneği barındıran bir duyuru oluşturabilirsiniz.


En iyi teklif

A iyi öneri ilanları hemen al seçeneğine sahip ürünlerde kullanılabilir. Bu seçeneği eklediğinizde, kullanıcılar hemen al fiyatınıza farklı alternatif teklifler sunabilir. Duyuruın suresi sonlanmış olduğinde, ürünler hala satılmadıysa, ürününüzü en yüksek teklifi vermiş kişiye satma imkânınız vardır. öte taraftan en iyi teklifin düşük olduğunu görmüş olduğunüz durumda, bunu reddedip ürünü yeniden satışa çıkarabilirsiniz.


2. Fiyatınızı belirleyin

Ebay’de rekabet üst seviyededir dolayısıyla sitede sattığınız ürünlerin benzerlerine bakıp karşılaştırma yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Ebay’e giriş yapmış olduktan sonrasında, gelişmiş arama seçeneğine tıklayın ve “completed listings (tamamlanmış satışlar / ilanlar)” seçeneğinin tarafındaki kutucuğu işaretleyin. Ondan sonra satmak dilediğiniz ürünün benzerini aratın. Benzer ürünlerin kullanmak dilediğiniz yöntemle iyi mi satıldığına bakın. ürünün özelliklerini, durumunu ve kendine has özelliklerini gözden geçiltihap. Satıcının üründen ne kadar kazandığını ve sizinkiyle hangi açılardan rekabet edebileceğini inceleyin. Eğer ürünleriniz tamamen birbirinin aynısıysa, idari olarak siz de ürününüze onunkiyle ayni fiyatı koyabilirsiniz. Eğer değilse, fiyatınızı düşürebilir veya yükseltebilirsiniz. Ek olarak bunlara ek olarak ebay’in sizden ne kadar ücret keseceğini ve elinize sonunda ne kadar geçeceğini hesaplamayı ihmal etmeyin. Ebay’de kazançlarınızı hesaplayabileceğiniz bir tatbik kullandığınız yönteme ve biçtiğiniz fiyata bakılırsa elinize ne kadar geçeceğini size söyleyecektir.


3. Fotoğraf ilave edin

Ebay here ilanda minimum bir resim eklemenizi şart koşmaktadır. Ebay standartlarında bir resim çekebilmek için aşağıdaki ip uçlarını göz önünde bulundurun:


Fotoğrafınız en az 500 px kalınlığında olmalıdır ve herhangi bir çerçeve, yazı yada şekil içermemelidir

Fotoğraf düz bir arka plan önünde ürünün karşısından çekin. Arka planda genel anlamda beyaz renk tercih edilmektedir. Fakat ürününüz renkli ise, siyah kullanmanız daha yararlı olacaktır. Arka planı ayarlamak için masa örtüsü, kumaş parçası veya bir posterin arka tarafını kullanabilirsiniz.

ürününüze iyi mi ışık verdiğiniz önemlidir. ürününüzün üzerinde herhangi bir yansıma veya gölge olmamasına dikkat edin. Ayrıca parlamayı engellemek için flaşı kapamayı unutmayın.

Kamerayı elinizle tutmak yerine bir ayak üzerine yerleştirebilirsiniz. Elinizi ne kadar düzgün tutmaya çalışırsanız çalışın, azca da olsa yaratacağınız titreme sebebiyle mükemmel bir fotoğraf çekemeyebilirsiniz.

ürününüzün birden çok açıdan fotoğrafını çekin tamamen görünmesini sağlayın. Böyle hangi resim ana resim olarak kullanacağınıza karar verebilirsiniz. ürününüzün özel detaylarını yansıtan birden fazla resim çekebilirsiniz, böylece herhangi bir hasar yada hatalı üretim durumunda müşterilerinizi kandırmak niteliğinde kandırmak niteliğinde kalmazsınız. Bazı ürünlerin, alttan, yanlardan ve üstten fotoğraflarını çekmeniz de gerekebilir. Ebay genel anlamda ürünlere koyacağınız ek fotoğraflar için sizden ücret istek etmektedir dolaysıcaklıkyla bütün fotoğrafları eklemek istemeyebilirsiniz ama bu fotoğrafları sonradan müşteriye imlemek üzerine saklayabilirsiniz.

4. Gönderim yönteminizi belirleyin.

Fotoğraf çekimleriniz bittikten sonra ürününüzü paketleyin ve gönderim yapacağınız paketin içerisine yerleştirin. Ondan sonra, ürünü tartın ve ne kadar tutacağını hesaplayarak size en uygun gönderim yöntemini belirleyin.


Gönderim seçeneklerinden birisi hesaplanmış gönderim masrafıdır. Bu seçenekte, ebay’e ürünün tonajını ve ölçülerini söylersiniz. Sonrasında, sistem kullanıcının konumuna bağlı olarak gönderim miktarını hesaplar.


Ebay gönderim hesaplayıcıyı farklı kargo şirketlerini kullanırsanız tonaja bağlı ücretin ve ödeyeceğiniz sabit ücretin nasıl biteceğinı öğrenmek için kullanabilirsiniz. öteki bir seçenek de kargo ücretini ürünün ücreti içerisine yansıtarak veya kargo ücretini kendi cebinizden karşılayarak ücretsiz kargo hizmeti sunmaktır. Bu seçeneği genelde yüksek gelir getiren ürünlerde kullanmanız önerilir.


5. ürün açıklamasını oluşturun.

Ebay’de iyi bir ürün açıklaması oluşturmadan satış yapmanız çok zor olsa gerek. Müessir bir açıklama makalesı oluşturabilmek için, aşağıdaki ip uçlarını izleyin:


Başlıkta ne satışını yaptığınızı açıkça belirtin, böylece kullanıcılar tam olarak ne sattığınızı öğrenebilirler. Başlığınızda, ebay’deki kullananların genel anlamda arama yaparken kullandığı anahtar kelimeleri elinizden geldiğince kullanmaya özen gösterin. Başlığı olabildiğince salt tutun. Herhangi bir halde esercı veya kulağa hoş gel antet yapmaya çalışmanıza gerek yoktur. Hatta bunu yapmamanız önerilmektedir.

ürünlerinizin bütün önemli özelliklerini belirtin. Ilanınızda elinizden geldiğince çok malumat sağlamanız önemlidir. ürünün rengi, efsunklüğü, varsa modeli yada numarası, yanında ne verdiğinizi ve su anki durumunu belirtmeyi unutmayın. Ne kadar çok ayrıntı verirseniz, ürününüzün satılma ihtimali o kadar artar ve ayni zamanda müşterilerinizin de sual sorma ihtimalini azaltmış olmuş olursunuz.

ürününüzün sadece özelliklerini değil sahip olduğu avantajları da belirttiğinizden inanın. ürünü satın alacak insanların ürüne  gereksinimları olabileceğini ve sizin ürününüzü ebay’deki öteki ürünlerden ayıran şeyin ne olduğunu açıkça belirtin. ürününüz hakkındaki gerçek olmayan şeyleri söylemekten ise kaçının.

Ebay’den para kazanın


3. Ismim: satışı tamamlamak

1. Alıcıyla bildirişime geçin

Bir ürünü satışını yaptığınız vakit, ebay’den alıcının e-posta adresini de içeren bir bildirim alırsınız. çoğu zaman, müşteriler hemen al tuşuna tıkladıktan veya açık artırma sona erdikten sonra ödemeyi anında yapmaktadırlar ve siz de bununla ilgili ebay’den bir bilgilendirme makalesı alırsınız. Yine de, ürünü alan kişi müşteriye bir e-posta atmalı ve satışın gönderimle beraber toplam değerini ve vergi içerip içermediğini ve hangi gönderim yoluyla ne zaman göndereceğinizi de belirmelisiniz.


2. ödemeyi almış olduğunızdan emin olun

Kullanıcının ödemeyi anında ödemeyle yada belirttiğiniz yöntemle yaptığından emin olun. şayet müşteriniz ödemeyi yapmazsa, bir veya iki kere hatırlatma yapın. Hemen sonra, ödemeyi almak ismina ödemesi yapılmamış ürün için çözüm merkezinde bir kayıt oluşturabilirsiniz. Hiç ödemeyi almış olduğunızdan emin olmadan gönderim yapmayın.


3. Siparişi gönderin

ödemeyi almış olduğunızdan güvenli olduktan sonra, ürününüzü iyice paketleyin ve bir an önce gönderimi gerçekleştirin. Gönderim süreniz sizin puanınızı etkileyen en önemli faktördür dolaysıcaklıkyla bunu ertelemeyin. Ebay’den alacağınız gönderim etiketini paketinize yapıştırabilirsiniz. ürünün gönderimini yaparken, müşteriye vermek üzere takip numarasını aldığınızdan emin olun. Ayrıca ürününüzün teslim edildiğine dair bildirim almak istediğinizi de belirtin, böylece ürününüzün teslim edildiğine dair elinizde bir delil olmuş olur. ürününüzü sigortalatmak yada müşterinizden bunun için ek bir ücret talep etmek mantıklı olabilir. Sigorta ürünün gönderim aşamasında başına gelebilecek herhangi bir hasarı karşılayacaktır. Eğer sigorta yapmış oldurmazsanız, ürününüzün kargoda zarar görmesi niteliğinde müşterilerinize karşı zor durumda kalabilirsiniz.


4. Geri bildirim verin

Muamele tamamlandıktan sonrasında, müşteriniz için geri bildirim verin. Müşteriniz için olumlu şeyler söylemeniz aynı şekilde geri dönüş almanızı sağlayacak, bu da ileride işinizi büyütmek için bir avantaj olacaktır.


5. ücretleri ödeyin

çoğu zaman, ebay belli vakit aralıklarında, kazanılmış olduğunız miktardan otomatikman bir ücret alıp bunu kredi kartınıza yada paypal hesabınıza yansıtacaktır. Her seferinde bu ücretin ödendiğinden ve hesabınızda para bulundurduğunuzdan emin olun.


4. Ismim:

Ebay’den yapmış olduğunız işi karlı hale getirmek için aşağıdaki adımları izleyin:


Müşterilerinizle iyi iletişim kurun

Extra gelir elde etmek ve iyi geri bildirimler almak istiyorsanız, yazışma kurmalsıcaklıknız. Müşteriler satıcılardan haber gelmediği vakit gönderimi yapmış olsanız dahi endişelenebilirler. Dolaysıcaklıkyla onlarla satış işleminden derhal sonrasında iletişime geçtiğinizden inanın. Ek olarak potansiyel müşterilerinizden gelecek soruları yanıtlamak için de e-postalarınızı sık sık kontrol edin. Bunu tabletinize yada akıllı telefonunuza ebay uygulamasını indirerek daha kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama size her yeni mesajda bildirim gönderecektir. Müşterilerinize karşı devamlı nazik ve kibar olun, aynen reel bir mağazada satış danışmanlarının size davrandığı şeklinde.


Derhal geri bildirim verin

Daha önce de söz ettiğimiz gibi, geri bildirim müşterileriniz için oldukça önemlidir. Bunu hızlı olarak gerçekleştirmek müşterilerinizi memnun edecek ve ileride size iyi puanlar vermelerini elde edecektir. Müşterileriniz ile alakalı ne söyleyeceğinizi belirlemek için ilk önce onların geri bildirim bırakmalarını beklemeyin. Müşterileriniz ödemeyi yapmayı reddetmediği sürece her vakit müspet geri bildirimler bırakın.


Geniş bir alan bulun

Sitede nelerin daha fazla sattığını görmüş oldukten sonrasında, satışlarınızda hangi alana odaklanacağınızı seçin. Bu sayede o alanda uzman hale gelebilir ve seçtiğiniz niş alanla ilgili olarak bir alan kişi kitlesi yaratabilirsiniz. Böylece daha kolay şekilde para kazanabilirsiniz.


Genişleyin

Ebay’de nasıl satış yapacağınızı iyice öğrendikten sonra, sizin sattıklarınıza benzer ürünlere benzer ürünler üzerinde uzmanlaşmış toptancılarla ortaklıklar ilişki kurarak elinizdeki ürünün miktarını artırabilirsiniz.


Power seller (güçlü satıcı) olun ebay’den para kazanın

Güçlü satıcılar ebay’de en emin satıcılardır ve sitedeki satıcıların sadece %4 kadarı bu onura haizdir. Bu rütbeyi taşımaya başladığınız zaman, güzel miktarlarda para kazanmışsınız demektir.


Kendi durumunuzu kazanabilirsiniz:

90 gündür satış yapıyor olmanız

3 ay üst üste 3000 tl ve üzerinde satış yapmanız

3 ay üst üste aylık minimum 4 ürün duyuruınızın olması

%98 müspet yorum içeren 100 puanlık bir geri bildirim performansına haiz olmanız

Ebay’e ücretleri vakitında ödüyor olmanız

Işlerinizde ebay’in değerlerini ve politikalarını izliyor olmanız

Her duyuruı yayınlamadan önce iyice okuduğunuzdan emin olun. Başlığınızın ve metnin yazım yanlışları içermediğinden ve gramer olarak doğru olduğundan emin olun, çünkü aksi vaziyet pek de profesyonel durmayacaktır. Ek olarak imla hataları nedeniyle aramalarda sizin ilanlarınız belirmeyebilir.


Ebay’de başarılı olmanın yolunun saygınlıktan geçtiğini sakın unutmayın. Müşterilerinizle aranızdaki anlaşmazlıkları çözmek için sıkı çalışın. şayet bir şeyler ters giderse, bu durumu düzelterek ve müşterinizin memnuniyetini artırarak puanınızı üst seviyelerde tutabilirsiniz.


Ebay’de size bol hasılatlar diliyoruz!


Clickworker’dan para kazanın

Extra gelir sağlamak için internetten para kazanmanın yollarını mı arıyorsunuz? Clickworker bu ihtiyacınıza yanıt verebilir. Bu program efsunk projelerdeki işleri büyük takımlara bölen amazon mturk projesine çok benzerdir. Genel olarak, bu program çok azca oranda para ödemektedir. Clickworker’ın ayrımı ise size daha çok para kazanma imkanı tanımasıdır.


Clickworker yardımıyla, çeviriden metin yazarlığına farklı görevler alabilirsiniz. Bu size saatte ne kadar kazanacağınız üzerinde kontrol sağlama imkanı verir. Projeler saatte 10 tl ve 75 tl içinde paralar ödeyebilir. Clickworker yardımıyla evden çalışabilir ve daha elastik çalışma koşullarına haiz olabilirsiniz. Bundan elinizden gelen en iyi şekilde yararlanmak istediğinizi biliyoruz ve bu kılavuz tam olarak da clickworker sayesinde bunu iyi mi yapacağınızı göstermek için makalelmıştır.


Clickworker sitesini kullanmadan önce, herkesin bilmesi gerektiğine ve sürekli aklınızda bulunmasının yararlı olduğunu düşündüğümüz tek şey vardır. Bu da clickworker’ın kimsenin ilk ve tek işi olamayacağı ve size ömür giderlerinizi karşılayacak kadar ücret ödemeyeceğidir. Sitede en iyi projelerin ardından koşan çoğu işçi varken her biri sadece birkaç iş yapma olanakı yakalayabilmektedir. Bazı günler, şansınız yaver gitmeyip yüksek ücretli hiç bir iş kapamayabilirsiniz, ama bu yazıdaki ipuçlarını takip ederek, her ay evinize ekstra 20 saat çalışarak 600 tl ila 900 tl içinde ek gelir getirebilirsiniz.


Clickworker’da başlangıç

Clickworker’da çalışmaya başlamadan önce iki basit ihtiyaçı karşıladığınızdan inanın. öncelikle, web explorer yükleyin. şayet mac bilgisayarını varsa, tarayıcıyı bilgisayarınıza nasıl yükleyeceğinizi internetten bulabilirsiniz. Eğer windows bilgisayarınız varsa, esasen web explorer bilgisayarınıza yüklü haldedir.


Ikinci olarak, akıcı bir halde ingilizce mevzuşabiliyor ve yazabiliyor olmalsıcaklıknız. Eğer yerli bir ingiliz iseniz, bunu kanıtlamak için bir teste tabi tutulacaksınız.


Bu iki gereksinimi karşıladığınızı varsayarsak, clickworker’da çalışmak için hazırsınız anlama gelir. Geri kalan her şey halletmek için aşağıdaki ismimları izleyin:


1. Clickworker’a kayıt olun.

Hesap açmak için clickworker.Com sitesine girin. Sayfa yüklendiğinde, kayıt ol tuşuna tıklayın. Tuşa tıkladıktan sonrasında diğer sayfanın açılmasını bekleyip clickworker olarak kayıt ol tuşuna tıklayın.


2. Bilgilerinizi girin.

Clickworker olarak çalışmak için seçildikten sonra, bir form doldurmanız icap eder. Isminizi, e-posta adresinizi, gerçek adresinizi ve öteki istenen bilgileri sunun. Tüm kutucukları doldurduğunuzda, formu onaylayın ve gelen kutunuza gelecek e-postayı bekleyin. E-postayı açın ve e-posta adresinizi onaylamak için linke tıklayıp kayıt işleminizi tamamlayın.


3. Bazı değerlendirmeler doldurmak için hazır olun .

Clickworker’daki işler için kalifiye olduğunuzu işaret etmek için bazı değerlendirmelerden geçebilirsiniz. Başlamanız için lüzumlu linki sayfanın üstündeki değerlendirme sütununun altındaki alanda görebilirsiniz. Bağlantıya tıklayın ve giriş bilgilerinizi girin.


4. Formu doldurun.

Değerlendirme sayfasına geldikten sonra, dört adet bölümden oluşan bir formla karşılaşacaksınız: hakkımda, diller, yetenekler, hobiler & iş bilgisi. Her bölümü ayrıntılı olarak doldurmaya özen gösterin. Burada sağlayacağınız bilgiler iş için müsait olup olmadığınıza ve ne kadar para kazanacağınıza karar vermek için kullanılabilecektir.


5. Sdeğerlendirmeyi doldurun.

Yukarıda bahsedilen bölümleri doldurduktan sonrasında, değerlendirmelerin olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz. Sayfanın üstünde, “bekleyen temel değerlendirmeler” yazan bir antet göreceksiniz. Bu değerlendirmeler iyi ücret ödeyen işler için düşünülmenizi sağlayacak gerekli değerlendirmelerdir. Bu alanda yer edinen bütün testleri bitirin. Bu testleri elinizden gelen en iyi şekilde çabuk etmeden doldurun.


Testi bitirdiktan sonrasında, gerekli ek sütunuyla beraber temel değerlendirmeler altında iki adet daha kontrol görmüş olacaksınız. Bu testleri de doldurun. Bu testler birazcık daha kompleks ve zorlayıcıdır, dolayısıyla buraya tüm dikkatinizi vermeniz icap eder.


Bazen, yeni testlerin gelmesi için bir müddet beklemeniz gerekebilir ve bu gayet normaldir. Bu testlerin görünür hale gelmesi için bir gün gerekebilir, dolasıyla ertesi gün siteyi yine test etmeniz iyi olacaktır.


Her değerlendirmeyi doldurmanız sizin 2 ila 3 saatinizi alacaktır. Bu açıdan, testi durdurup yine başlayamayacağınız için iyi bir web rabıtasına haiz olduğunuzdan inanın. Her testi tamamlamak için sadece tek şansınız vardır.


Bu testlerin bir parçası olarak eğer bir hotmail adresiniz yoksa almanız istenecektir. Testi e-posta adresiniz olmadan tamamlayamazsınız, dolayısıyla kayıt oluşturmanız önemlidir.


Unutmayın, değerlendirmeleri tamamlamadan da clickworker için çalışabilirsiniz, fakat böyle yüksek ücretli işler için çalışma fırsatı yakalayamazsınız. Bu testleri tamamlamanız tamamen karşılığını verecektir.


Clickworker’in uhrs sistemini kullanarak para kazanmaya adım atmak

Tüm testleri bitirdikten sonra, clickworker’in en yüksek ücretli işlerinin bulunduğu uhrs bölümüne giriş sağlayabilirsiniz. Uhrs’ye girmek için web tarayıcınızın web explorer olması gerekmektedir.


Sisteme giriş için bu linki kullanabilirsiniz: https://prod.Uhrs.Playmsn.Com/judge/views/login. Burada sizden giriş yapmanız istenecektir. Değerlendirme testini yaparken oluşturduğunuz hotmail id’nizi burada kullanabilirsiniz. Giriş yapmış olduktan sonrasında, hitapps listesine erişiminiz olacaktır, bu projeler para kazanmanız için bitirmeniz ihtiyaç duyulan projelerdir.


çoğu göre vasıf isminda mavi linklere sahiptir. Bir işi yapıp para kazanmadan önce, lüzumlu nitelikleri karşılıyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu nitelik sizde halihazırda var ise, bunun için yine teste girmeniz gerekmektedir.


Nitelikler mini testler gibidir. Bazılarını, muayyen zamanlarda alabilirsiniz. Muayyen nitelikleri sağlamadığınız sürece hitapp üzerinden çalışma yapamazsınız. Nitelikleri sağladıktan sonra, işi alabilmek için “start judjing (başvur)” a tıklayın.


Hitapps arasından seçim yaparken ve nitelikleriniz üzerinde çalışırken şu ipuçlarını izleyin:

 


1. Bir yandan hızlı cevap verirken öteki taraftan da doğru cevap verdiğinizden inanın. Eğer cevaptan güvenli değilseniz atlayabilirsiniz.


2. önizle linkine tıklayıp uygun olan yanıt var mı diye deneyin. Bazen niteliklere cevaplar önizleme seçeneğinde verilmektedir.


3. 9 kuruş ve üstündeki hitapps işleri genel anlamda fazla istek görmektedir. Bu şansı kaçırmamak için vasıf testlerini hızlıca doldurmanız önemlidir, böylece işi kaçırmamış olursunuz.


4. Zaman zaman sistemde yanlışlar meydana gelebilir. Ara sıra vasıf testi hatalı bir halde cevaplarınızın yanlış bulunduğunu söyleyebilir. Bunlarla vakit kaybetmeyin. Direk olarak yeni soruya geçin.


5. Rastgele cevaplar vermekten kaçının. Sistem bunu algılayıp sizi o projenin yasaklı listesine alabilir hatta hesabınızı kapatabilir.


6. Bir proje üzerinde gerçekten çalışıyorsanız, doğruluğunu dikkate almadan süratle bitirmeye çalışın. Ne kadar çok vazife hallederseniz o denli para kazanacağınızı unutmayın.


7. çeşitli işler yapın. Işlerinizi bir çok kategoriden seçin böylece farklı görevlere alışmış olmuş olursunuz. Yüksek ücretli projelerin olmadığı vakit, böylece düşük ücret ödeyen işlerde çalışabilirsiniz.


8. Yüksek ücret ödeyen işlerin daha zor bulunduğunu ve sonuç olarak bu işlerde daha yavaş çalışmanız icap ettiğinizi ihmal etmeyin. Zaman içinde düşük ücret ödeyen işlerin size daha çok kazanç sağladığını göreceksiniz çünkü düşük ücretli işleri bitirmek sizin için daha kolay hale gelmiş olacaktır. Clickworker’da çalışma söz konusu olunca hepimiz farklı bir yol izlemektedir. Birisi için en iyi kazanç yöntemi diğeri için öyle olmayabilir.


ücret ödenmesi clickworker’dan para kazanın

Clickworker’dan ilk ödemenizi uhrs sistemine giriş yapmış olup para kazandıktan 3 hafta sonra alacaksınız. Daha sonra, haftalık bazda çalışmanız laf konusuysa, haftalık olarak ücretinizi alabileceksiniz. ücretiniz öncelikle pazartesi günü uhrs hesabınıza yatar. Ondan sonra, perşembe günü, para uhrs hesabınızdan paypal’a aktarılır. Bu parayı internetten alışveriş için kullanabilir veya banka hesabınıza aktarabilirsiniz.


Eğer yılda 1800 tl’den az kazanıyorsanız, clickworker tarafınca herhangi bir vergiye doğal olarak tutulmazsınız yada gelir vergisi ödemezsiniz. 1800 tl ve üzeri kazanan çalışanlar ise ne olursa olsun gelirlerini beyan etmelidirler. Bunun için bir muhasebeciye danışabilirsiniz. Eğer para kazanmanın öteki yollarını arıyorsanız, çeşitli kazanç yöntemlerine buradan bakabilirsiniz.

-------------------------------------

Websitelerini kontrol ederek para kazanmak


 

Bir blogger olarak web sitemin kullanıcı dostu olması benim için önemlidir. çünkü eğer ucuz arayüzden, karmaşıklıktan, kötü tasarımdan veya içerikten dolayı ziyaretçi kaybediyorsam o vakit para kaybediyorum anlama gelir. Bu nedenle firmalar web sitelerinin bir üçüncü şahıs tarafınca objektif bir halde değerlendirilmesine iyi ödemeler yaparlar.


Bu işi evden yapabilmeniz için, web meraklısı ve akıcı ingilizce mevzuşuyor olmanız gerekmektedir. Ek olarak mikrofonlu bir bilgisayar, geniş bantlı internet ve güncel bir internet tarayıcısı şeklinde bazı temel ekipmanlara da ihtiyacınız olacaktır. Testlerin çoğu 5 ile 25 dakika arası sürüp kontrol başına yaklaşık 10 dolar kazandırmaktadır.


şayet bu işi evden yapmak istiyorsanız işte size para kazandıracak 11 internet sitesi:


 


User testing20 dakikalık iş için 10/15 dolar kazanın. Tester olmak için email adresinizi girerek başvurabilirsiniz. Testerlar herhangi bir iş almadan önce bir örnek sınava tabi tutulurlar. Bu iş Amerika birleşik devletleri’nde yaşayanlara yahut paypal ile ödeme alabilen öteki ülkelerin yurttaşlarına açıktır. Her kontrol 15 ile 20 dakika arası sürmektedir.


User testing, dünya çapında etken bir paypal hesabı olan her insana açıktır.

üye olmak için tıklayınız.


 


EnrollWeb sitelerini test ederek para kazanın. Programa kaydolmak için lütfen email adresinizi, şifrenizi ve tercih ettiğiniz test etme şeklini (masaüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon) belirtmelisiniz. Kaydınız tamamlandığında, sizin için hazır olan test etme işlemleri size mail olarak gönderilir. Aldığınız işler de fiyat da özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bir keresinde bir dakika devam eden bir iş aldım ve 10 sent kazanmıştırm. ödemeler paypal yöntemiyle yapılır.


Dünya genelinde etken bir paypal hesabı olan herkese açıktır.

üye olmak için tıklayınız.


 


StartupliftFirmaların web siteleriyle ilgili sorularını yanıtlayarak para kazanın. Her şirket kendi web sitesini ve cevaplanmak üzere verilecek soruları belirtir. Siz rolü tamamlamış olduktan sonra, fikirlerinizi makalelı bir şekilde bildirirsiniz. Tamamlanan her test için 5 dolar ödenir ve ödemeler haftalık olarak paypal üzerinden yapılır.


üye olmak için tıklayınız.


 


TestingtimeHer çalışma için 50 euroya kadar para kazanabilirsiniz. Testler skype üzerinden yapılır ve her biri 30 ile 90 dakika arası zaman alır. Test tamamlandıktan 5 ile 10 gün içerisinde paypal üzerinden size ödeme yapılır. Bu site, dünya çapında web bağlantısı ve skype hesabı olan herkese açıktır.


Testingtime, dünya çapında aktif bir paypal hesabı olan her insana açıktır.

üye olmak için tıklayınız.


 


TrymyuiVakitınızın 15 – 20 dakikası için 10 dolar kazanın. Trymyui takımının bir parçası olmak için önce bu sitede kendinize bir hesap açın. Daha sonra bir ehliyet imtihanını geçmeniz gerekecek. Yeterlik sınavı sizin bu işin gerekliliklerini ve süreci bildiğinizi anlamak için yapılan bir testtir. Eğer sınavı geçerseniz, test görevleri size email kanalıyla gönderilecektir. ödemeler iki haftada bir paypal üzerinden yapılır.


üye olmak için tıklayınız.


 


Userfeelçeşitli web siteleri hakkındaki fikirlerinizi belirterek 10 dolar kazanın. Tester olmak için kendinize bir hesap açın ve örnek bir test yapın. Eğer örneklemeniz onaylanırsa, email kanalıyla kontrol görevleri almaya başlayacaksınız. ödemeler, her haftanın nihayetinde paypal üzerinden yapılır.


üye olmak için tıklayınız. 

 


UserlyticsInternet siteleri, aplikasyonlar, prototipler, kavramlar ve daha fazlası ile alakalı geri bildirim yaparak para kazanın. Başvurmak için kendinize bir hesap açın ve size bir görev tamamlamak için davet gelmesini bekleyin. Görevinizi tamamladıktan sonra 10 dolar paypal üzerinden tarafınıza ödenecektir.


üye olmak için tıklayınız.


 


UserzoomUserzoom, masaüstü ve mobil platformlar için web sitesi kullanılabilirlik testleri icra eden bir firmadır. Bu testler, çalışmanın karmaşıklığına bağlı olarak yaklaşık 5 ile 10 dolar arası kazanmıştırrmaktadır. Testlerin çoğu 10 ile 20 dakika içinde zaman almakta ve ödemeleri, görevin tamamlanmasından itibaren 10 ile 14 gün içinde paypal üzerinden yapılmaktadır.


üye olmak için tıklayınız.


 


ValidatelyValidately, firmaların mobil ve web sitelerini kontrol etmek üzere testerlar kiralamaktadır. Işin getirisi çeşitlilik göstermektedir: 5 dakikalık bir testi tamamlayıp 5 dolar veya bir moderatör ile telefonda mevzuşarak ve ekranınızı paylaşarak 30 dakika için en az 25 dolar kazanabilirsiniz. ödemeler testten itibaren 5 iş günü içerisinde paypal üzerinden yapılmaktadır.


üye olmak için tıklayınız.


 


WhatusersdoSitenin müşterilerinin web siteleri hakkındaki geri bildirim yaparak para kazanın. Adım atmak için önce başvuru yapın ve örnek testi yapın. Onaylandıktan sonrasında görevleri email yoluyla alacaksınız. Her kontrol yaklaşık 20 dakika sürmekte ve ortalama 8 pound yahut 12,5 dolar kazanmıştırrmaktadır. ödemeler her ayın 25’inde paypal üzerinden yapılmaktadır.


Whatusersdo, dünya çapında aktif bir paypal hesabı olan herkese açıktır.

üye olmak için tıklayınız.


 


UtestUtest, çeşitli yazılım ve donanımların nitelik kontrollerini yapmak üzere bağımsız yüklenicilerle çalışmaktadır. Dice adlı web sitesine yükledikleri iş ilanlarına göre müşterileri arasında google, amazon, netflix vb. Gibi markalar da var. Başlamak için aşağı yukarı 10 dakika alan online başvuru formunu doldurmanız; hemen sonra teknik becerilerinizi görmek üzere meydana getirilen giriş imtihanına girmeniz yeterli olacaktır. Ondan sonra size görevlerin email ile gönderilmesini bekleyebilirsiniz. Testerlara ne kadar ödendiğini bulamadık ancak dice.Com’daki ilanda söylediklerine göre 2016 yılında dünya çapında testerlara toplam 20 milyon dolardan fazla ödeme yapmışlar.


Utest dünyanın her yerinden başvurulara açıktır.

üye olmak için tıklayınız.


Eğer siz de benim gibiyseniz bir saatte yapabileceğiniz test rakamsı ile ücreti çarpıp ne kadar para kazanabileceğinizi hesaplıyorsunuzdur. şimdi o hesap makinesini yavaşça yere koyun ve dinleyin. Bu fırsatlar aşırı derecede popüler çünkü müşteriden çok daha fazla tester var. Bu nedenle saatte üç test bitirmeyi beklemeyin.


 


Bu evden-çalışma olanakından en yüksek verimi alabilmeniz için yapmanız gerekenler:


Kayıt olabileceğiniz kadar test sitesine kaydolun.

Elinize geçen tüm pratik ve örnek test imkanlarını iyi değerlendirdiğinize emin olun çünkü çoğu firma size testlerini geçmek için sadece birkaç şans tanıyacaktır.

Her zaman yapabileceğinizin en iyisini yapmaya çalışın çünkü şirketler kontrol eden kişilere puan vererek onları sıralayacak ve yüksek puan alanlar daha çok kazandıran işleri alabileceklerdir.

Bu firmaların size email göndermelerini beklerken rutininize kısa işler, odak grupları ve dijital para kazanma sitelerinden işler ilave ederek sürekli çalıştığınızdan ve gelir yakaladığinizden emin olun.

Para kazanmıştırran online oyunlar

şayet oyun oynayarak hayatınızı kazanabilseydiniz, bunu yapar mıydınız? Bu ne olursa olsun olası ve yüz binlerce insan bunu her sene gerçekleştiriyor. Ancak seçenekleriniz bir hayli sınırlı ve düşündüğünüz kadar da eğlenceli olmayabilir. Ancak yine de ilgileniyorsanız, okumaya devam edin.

Başlamadan önce bilgisayar oyunlarındaki direkt ve dolaylı gelir arasındaki bir ayrımdan anlatmak istiyorum. Dolaylı gelir muayyen bir oyundan elde edilmeyen ancak herhangi bir oyuna dahil edilebilecek gösterim, blog ve kontrol benzer biçimde oyun dışı aktiviteleri içermektedir. Doğrudan gelir ise belirli bir oyuna bağlı bir gelir türüdür.

Bu yazımız direkt gelir üzerinedir. Işte reel para transferlerinin doğrudan oyunun ana özelliklerinden biri olduğu ve bir oyun sezonunda cebinize birkaç bin lira koymanızı olanaklı kılacak bazı oyunlar:


Team fortress 2 & dota 2


Team fortress 2 (tf2) gelir için “kozmetik eşya pazarı” yaklaşımına öncülük etmesi adına seçilen valve oyunlarından birisidir. Pazarın kendisi yeni bir şey değildir sadece valve firmasının bu pazarı test etme stratejisi mutlaka oyunun bu denli başarılı olmasının sebebidir.

özetlemek gerekirse anlatmak gerekirse kozmetik eşyalar sizi farklı gösterir. Bazıları öbürlerinden daha güzel bir görünüme haizdir. Bazı eşyalar o denli havalıdır ki, bazı oyuncular bu eşyaları elde etmek için reel para ödemeyi kabul ederler. Bu nedenle eşya takasına odaklanarak, sahip olduğunuz şeyleri başka aktörlerin paraları ile takas edebilirsiniz. Buna valve tarafından izin verilmekte ve hatta bu konum teşvik edilmektedir.

Sadece dahası da var. Bu yılın başlarında valve, tf2’de bulunan eşyaların %90’ının aslen oyuncular tarafından yaratıldığını açıkladı. Oyundaki item workshop özelliği yardımıyla kullanıcılar camia tarafınca onaylanmak üzere modeller ve fikirler ortaya atabiliyor. Başarılı olanlar tf2 mağazasında satılıyor ve yapıtcılar kar üzerinden bir hisse alıyor.


Second life


Second life, yaklaşık 10 yıl önce piyasaya çıkan benzersiz bir sosyal mmorpg oyunudur. Sitenin 2 milyona yakın üyesi var. Kendinize bir avatar seçerek (üç boyutlu karakater) oyuna giriş yapıyorsunuz. Second life’ın reel para kazanabileceğiniz oyuncu merkezli bir ekonomisi bulunuyor. Her şey oyun para birimi olan linden dolarları üzerinden işliyor. Oyunda emlak alıp satabileceğiniz şeklinde içerik, elbise, gadget yapıtp da satabiliyorsunuz. Oyunda ek olarak toplantı ve faaliyet tertip ve bunlara ev sahipliği yapma, çeşitli şovlar, rock konserleri ve kamp yapma benzer biçimde çok sayıda seçenek sizi bekliyor. örneğin oyunda, bir mağazanın önünde oturup mağazaya satın alan çekerek dahi para kazanma şansınız bulunuyor.

Anshe chungthe adlı şahıs, oyunda milyoner olan ilk kişidir ve işin en güzel yanı bu paraların gerçek paraya çevrilebilmesidir. şimdiye kadar bu oyuncunun hesabında, 250 milyon linden birikmiş. Gerçek hayattaysa bu para, 1 milyon dolara tekabül ediyor.


Bazı oyuncular vakitlerinden tutum etmek için reel para karşılığında oyun parası satın almaktadır. Bu yüzden fazla oyun paralarınızı gerçek para karşılığında lindex currency exchange platformunda satabiliyorsunuz. Fiyatlar arza ve talebe bakılırsa değişkenlik gösteriyor sadece 90 oyun parasının ortalama 1 tl’ye mukabil geldiğini söyleyebiliriz. Birazcık vakit ayırıp sabır gösterirseniz bu oyun üzerinden güzel paralar kazanabilirsiniz.


Entropia universe


Second life ile aynı kefede olan bir başka mmorpg oyun daha bulunuyor. Eski adı project entropia, yeni adı entropia universe olan bu oyun da, reel para ile yönetilen bir ekonomiye sahip. Bu oyun tamamen toplumsal dünyaya odaklanmış değil çünkü avlanma, görevler veya el sanatları gibi reel oyun öğeleri bulunmaktadır. Bu nedenle second life oyununa kıyasla daha geleneksel bir mmorpg oyunudur diyebiliriz.

Oyundaki para birimine project entropia dollars (ped) deniyor ve her 3 ped ortalama 1 tl ediyor. Entropia universe ile ilgili ilgi çekici şey ise ped para birimleriniz direkt banka hesabınıza çekilebiliniyor ve herhangi bir aracıya ihtiyacınız da yok. Hakikaten de entropia universe ekonomisi reel paraya direkt bağlarımlı olan bir oyundur.


Exodus 3000
Bu rune scape şeklinde oyunculara para kazanmıştırran strateji oyunlarından biridir.

Exodus 3000’de oyuncular, 1000 sene sonrasında bulunuyorlar. Oyunda dünyanın yaşanmaz haline gelişine şahit oluyorsunuz. Dünyada büyük bir felaket yaşanmış ve dünyalılar sağ kalmak için mars doları ile mineral arayışına giriyor. Mars doları kazanmanın üç yolu var: volkanları patlatmak, yıkıntıları aramak ve öteki oyunculara hücum etmek. Belirli bir miktarın üzerine çıkıldığında kazanılmış olduğunız mars dolarları reel paraya çevriliyor ve paranızı alabiliyorsunuz. Oyun hem rahat, hem eğlenceli, üstelik bir de para kazanma şansınız var.

Siteye üye olduğunuzda, hoş geldin bonusu olarak 5000 mars doları kazanıyorsunuz. 300 bin mars doları ise nakit 20 dolara eş kıymet.


En son
Bu oyunların hepsindan gelir elde edebileceğinizin garantisi yoktur. Oyun oynayarak para mı kazanmak istiyorsunuz? çok fazla saatinizi masrafınız gerekiyor ki sonunda keyif alırken para da kazanabilesiniz. Her ay binlerce lira para kazanan insanların hikayelerini duyuyor olabilirsiniz ancak bu kişiler tamamen istisnadır. Bunu hiç ihmal etmeyin!

Oyun oynayarak aktörlerinın reel para kazanmalarına müsaade eden başka oyunlar da var mı? Eğer birkaç ay önce kapatılmış olmasaydı diablo 3 oyununun reel paralı aleni arttırma evi oldukça iyi bir örnek olabilirdi. Fikirlerinizi bizlerle yorum bırakarak paylaşabilirsiniz.

--------------------------------


Internetten para kazanma yolları – 24 yeni yol
Karlı iş fikirleri platformumuzun soru yanıt bölümüne çoğunlukla “internetten gerçekten para kazanmak mümkün mü?” şeklinde sorular geliyor. Evet, hatta zaman zaman internetten para kazanma yolları ile birçok fiziksel işten daha çok ve hızlı para kazanmak mümkün.

Internetten para kazanmak için farklı farklı yollar var, hatta gün geçtikçe bu yolların arttığını söylemek olası. Bunlar arasında harbiden para kazanabileceğiniz ve tüm dünyada kabul kabul eden bazı yolları inceleyeceğiz. özellikle son dönemde toplumsal medyanın etkisiyle, internetten en hızlı ve basit para kazanma yolları ise genellikle toplumsal medya platformları üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu nedenle sizlere en efsunk önerimiz, eğer sıfırdan başlayacaksanız ve sermayeniz yoksa toplumsal medyaya yönelmeniz dışında başka bir şey olmayacaktır. Sosyal medya başlangıç için kesinlikle harika bir yol.

Internetten para kazanma yollarını araştırırken de en fazlaca dikkat etmeniz gereken konu ise, kısa vadede 100 liranızı 10 bin lira yapmanızı vadeden reklamlara karşı dikkatli olmanızdır. Bu tür platformların çok büyük muhtemellık ile hiç bir reelçiliği yok. Işte kısa müddette internetten para kazanmanın en etken 20 yolu…

1- e-book makalep satmak
Ekitap
Yazı yazma eğilimi konusunda herhangi bir sorununuz yoksa ve başarılı bir hikaye dönemi yada öğrenim makalesı yazabileceğinize inanıyorsanız eğer e-kitap makalep satışa sunabilirsiniz.

E-kitap yazarken çok fazla çaba göstermeniz gerekecek, sadece bu kitabı yazdıktan sonrasında çeşitli platformlar aracılığıyla satışa sunmanız gerçekten çok kolay. Bu e-kitap üzerine bir site de açabilir ve bu site vasıtasıyla kullanıcıları yönlendirme amacıyla siteye yönlendirebilirsiniz. Son dönemde türkiye’de de e-booklar daha fazla satılmaya başladı ve bu e-kitapların pazar hisseı gün geçtikçe daha çok artıyor. Sektören para kazanmayı istiyorsanız şayet en fazlaca satılan e-booklara da  göz atmak ilk etapta sizlere yardımcı olacaktır. Mevzu hakkındaki ek bilgiler için e-kitap yazarak para kazanmak adlı rehbere mutlaka göz atın.

2- sesli kitap hazırlamak
Sesli-kitap
Son dönemde e-kitapların popüler olmasıyla beraber sesli e-kitaplar da daha çok aranmaya başladı. özellikle audible‘nin yükselişiyle birlikte sesli kitapları temin etmek ve satışa taktim etmek daha basit hale geldi. Audible’de hesap açarak, sistemin acx platformu ile sesli e-kitaplar oluşturabilirsiniz. Hemen hemen türkçe olarak çok azca sesli e-kitap var. Bu sayede sektörün türkçe olarak ilklerinden olma şansınız bulunuyor. Güzel ve akıcı bir sesli e-kitabı tekli satış olarak 10 dolardan bile rahatça satabiliyorsunuz.

Akıllı telefonların yükselişiyle beraber sesli e-kitaplara olan alaka de artıyor, bu önümüzdeki yıllarda da artış gösterecektir.

3- uygulama hazırlama
Uygulama
Kodlama bilginiz var ise veya kodlamayı başka bir şirkete hazırlayacak kadar sermayeniz var ise eğer uygulama hazırlayıp bunu pazara sunmak, son devrin internetten para kazanma yolları içinde ne olursa olsun ilk 3 sırada yer alıyor.


Android ve ios platformlarına ilişkin google play ve app store uygulama mağazalarında gmeşhurk milyonlarca dolarlık işlemler yapılıyor. Bu pazarda yer edinmek için hala bile çok geç değil! Kaliteli bir fikriniz varsa veya halihazırdaki bir oyun yada teknisyenın daha gelişmiş bir sürümünü yapabileceğinize inanıyorsanız kesinlikle bu sektöre giriş yapmalısınız. Tatbik sektöründeki artış, cep telefonu kullanmasıyla beraber her geçen dakika artış gösteriyor. Doğru uygulamayı hazırlayabilmek ve sermayenizin boşa gitmesini engellemek için ilk etapta pazar araştırması yapmanızı kesinlikle öneriyoruz.

4- fiverr’da duyuru açın
Fiverr
Freelance çalışanların dünyada en fazla ziyaret ettiği sitelerden kabul edilen fiverr‘de kendi duyuruınızı açıp müşteri çekmeye odaklanabilirsiniz. Fiverr’de şuanda 4 milyona yakın farklı ilan bulunuyor ve kullanıcılar yaptırmak istediği genellikle minik işler için fiverr’deki kullanıcıların ilanlarına büyük rağbet gösteriyor.

Fiverr’de yapabileceğiniz işlerin bir sınırı yoktur. örneğin, kartvizit tasarımı, amblem tasarımı, seo işlemleri, css hatalarını çözmek, seslendirme yapmak, çeviri yapmak yada video hazırlamak. Yada kendi becerilerinize yönelik farklı bir iş için bile duyuru açabilirsiniz. Fiverr’de aylık binlerce dolar kazanan freelancerların da olduğunu belirtmekte fayda var. Işlerinizi doğru zamanında ve doğru şekilde yapabilirseniz şayet kısa müddette ciddi müspet referanslar ile çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

5- ustalaşmış hizmetler satmak
Profesyonel-hizmet
Fiverr’de çoğu zaman amatör ve daha ucuz karşılığı bulunan hizmetler satışa sunuluyor. şayet profesyonel ve kapsamlı bir hizmet satmayı planlıyorsanız bunun için fiverr yerine upwork yada 99designs‘i kullanmanızı öneriyoruz. Upwork yada 99designs’i kullanarak daha ustalaşmış hizmetler satarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Bunun için genellikle takım hizmetlerinin de satıldığını belirtmekte fayda var.


Internetten ciddi ve düzenli para kazanma yollarından önde gelen upwork yada 99designs platformlarında satışa sunabileceğiniz biroldukça profesyonel hizmet var. örneğin e-tecim platformu kurmak, oyun çevirisi yapmak, film çevirisi, efsunk şirketlere amblem hazırlamak, grafik hizmetleri vermek… bu platformlarda para kazanmak için çoğu zaman kodlama – yazılım yada grafik konusunda başarılı olmanız gerekiyor. Bu sistemlere yabancıysanız upwork veya 99designs’den para kazanamazsınız.

6- blog hazırlamak
Blog
Bir blog açmak için ciddi bir kodlama yada makalelım bilgisine ihtiyacınız yok. ücretsiz olarak bile bir blog açabilir ve basit bir şekilde blog oluşturabilirsiniz. Sadece blog açarak internetten para kazanmak istiyorsanız, bunun için kendi alan isminizı alarak yola koyulmanızı öneriyoruz.

Blog açmayı düşünüyorsanız, gerçek bir takipçi kitlesi oluşturabilmek normal olarak zordur; sadece insanlara aktarabileceğiniz eğlenceli, eğlenceli veya eğitici bilgileriniz var ise mutlaka ziyaretçi çekeceksinizdir. çoğu zaman edinim içerikli blogların daha kısa sürede yetiştiğinü de söylemekte fayda var. Blog sitenize ziyaretçi çekmeyi başarabildikten sonra reklam servisleri vasıtasıyla blog servisinize reklam alabilirsiniz.

7- e-posta pazarlamak
E-posta
Her başarılı internet projesinin arkasında ne olursa olsun e-posta pazarlamasının da payı efsunktür. E-postalar vasıtasıyla bugüne kadar çok ciddi başarı hikayeleri oluşturulmuştur. E-posta listelerini oluşturmak yada bu listeler aracılığıyla ürün hizmet pazarlamak harbiden büyük bir çaba isteyen bir konu. Sadece bu konuda ilk sancılı haftaları atlattıktan sonrasında elinize çok ciddi bir pazarlama aracı ortaya çıkacaktır.


E-posta listelerini toplumsal medyadan, forum platformlarından, blogunuzdan veya reklam vererek çok rahatça oluşturabilirsiniz.

8- açık artırma platformlarından satış yapmak
Açık-artırma
E-bay, gittigidiyor ve n11 platformlarında açık artırma sistemleri bulunuyor. Bu sistemler vesilesiyle elinizdeki ürünleri ciddi rakamlar ile satışa sunabilir ve / veya aranan bazı ürünleri çok ucuz fiyatlar ile satın alıp bunları yeniden satışa sunabilirsiniz. Açık artırma sistemlerinde para kazanmaya odaklanacaksanız eğer ne olursa olsun piyasada daha azca bulunan ürünlere odaklanmanızı öneriyoruz.

9- airbnb’i kullanın
Kiralama
Son 2 yıldır internetten para kazanmak yolları içinde çok ciddi istek bulan airbnb aracılığıyla evinizi, odanızı yada ofisinizi kiralayabilirsiniz. Benim evimin bir odasını kim kiralar diye sakın düşünmeyin, bodrumlar bile çok rahat kiracı bulabiliyor. Türkçe olarak da hizmet vermeye süregelen airbnb’e son dönemde çok ciddi istek var.

Ayrıca eğer girişimci ruhunuzu ortaya koyabilirseniz, talep görebileceğini planladığınüz bazı alanlarda evleri uzun vadeli kiralayarak bu platform üzerinden gmeşhurk veya haftalık kiraya verebilirsiniz. Bu sayede evinizde oturarak önemli bir gelir kazanabilirsiniz.

10- resim satmak
Resim
Başarılı fotoğraflara haiz misiniz? Yada ilgi çekici ustalaşmış resim çekebiliyor musunuz? Internet üzerinden son devrin en ciddi para kazanma yollarından biri de resim satmaktır. Son dönemde stok fotoğraf sitelerinde ciddi artış var. Shutterstock ve istockphoto şeklinde platformlar aracılığıyla aylık binlerce dolar para kazanan fotoğrafçılar bile var. Türkiye’de bu sistemlerin kullanılmadığını düşünmeyin, türkiye sınırları içinde ortalama 30 bin fotoğrafçı bu yol ile para kazanıyor.

Fotoğraflarınızı satabilmek için çok ciddi rekabetler ile yüz yüze olacağınızı da ihmal etmeyin. En minik hataya sahip bir resimın bile alıcı bulmasının zor olduğunu söylemekte yarar var.

11- uber şoförsü olmak
über
Internet üzerinden para kazanma yollarından biri olmasa da, sistemin internet üzerinden hizmet vermesi sebebiyle bu listeye eklenen bir para kazanma yoludur. özellikle türkiye’nin büyük şehirlerinde yaşıyorsanız uber sürücüsü olarak para kazanabilirsiniz. Uber’in son dönemde ciddi bir yükseliş potansiyeli yakaladığını belirtmek gerekiyor.

Uber sürücüsü olmak için işinize çok ciddi önem göstermeniz gerekecek. Standart bir taksici benzer biçimde bu işte kalıcı olamazsınız. Uber’e başvurmanız için ehliyetinizin olması ve sabıka kaydınızın temiz olması gerekiyor.

12- el yapımı ürünlerinizi satın
El-yapımı
Yurt dışında etsy platformu aracılığıyla milyonlarca kullanıcı kendi evlerinde ürettiği ürünleri satışa sunuyor. Bu satışlara dünyanın her yerinden çok yoğun alaka var. Etsy, türkçe olarak hizmet vermiyor, bu yüzden el yapımı ürünlerinizi satmak için sizlere önerimiz letgo, gittigidiyor ve n11 platformları olacak.

Ek olarak etsy’de ürün listelemek için sizden ücret istek ediliyor sadece letgo, gittigidiyor ve n11’de listelemek için ücret ödemezsiniz. Sadece ürününüz satılırsa sizden komisyon alınıyor. Bu platformlarda müspet bildirimlere kesinlikle çok dikkat etmeniz gerekiyor, her satış ve ürün için çok dikkatli olmanız gerekiyor.

13- online sanal mağaza açmak
Sanal-mağaza
E-tecim işine girmek istiyor sadece ürün ve altyapı konusunda problemler yaşıyorsanız, internet üzerinden yabancı olarak hizmet veren shopify’den sanal market açabilirsiniz. Ancak türkçe olarak shopify’nin hizmet vermediğini ve alternatif olarak türkiye’de sopsy, buypasa ve ganipara’nın kullanılabileceğini belirtelim.

Sopsy, buypasa ve ganipara’da mağaza açmak planladığınüzden çok daha rahat ve para kazanmanın ne olursa olsun önemli bir yolu. Bu platformlarda açtığınız alışveriş sisteminde satışını yaptığınız ürünlerden, ürün başına değişmekle beraber komisyon kazanıyorsunuz. Sadece satış yapmak ilk başlarda kesinlikle zor olacaktır, bunun için girişimci özelliklere sahip olmanız gerekiyor. şayet orta düzeyde bir sermayeniz varsa, mutlaka kendi e-tecim sitenizi açmak daha mantıklı olacaktır.

14- soru yanıtlamak
Soru
Ingilizce olarak hizmet veren justanswer, kullanıcılardan biroldukca dalda gelen sorulara yanıtlar verilen bir platform. Bu platformda, her soruya verdiğiniz yanıt ile internetten para kazanabiliyorsunuz. Sadece justanswer’de türkçe soruların sayısının henüz çok azca bulunduğunu söylemekte yarar var.

Türkçe olarak da hizmet veren birfazlaca soru-yanıt platformu var sadece bunlardan para kazanmak mümkün değil. Bundan dolayı justanswer’de bir profil oluşturarak, türkçe mevzusunda öncü profillerden olabilirsiniz.

15- youtube videoları hazırlamak
Youtube
Youtube son dönemde internetten çok ciddi gelir elde edebilmek açıcısdan çok önemli bir platform haline geldi. Youtube videoları ile binlerce kişi zengin olurken, yüz binlerce kullanıcı da yalnızca youtube videolarından elde ettiği gelir ile yaşamını sürdürüyor. Youtube’den para kazanmak hakkındaki tüm tafsilatlı bilgilere haiz olabilmek için youtube’den para kazanmak adlı rehbere göz atabilirsiniz.

16- sanal asistanlık yapmak
Sanal-asistan
Sanal asistanlık hizmetleri son dönemde ciddi oranda artış gösterdi. Yeni bir çalışanı şirket içinde istihdam etme harcamalarından kaçmak isteyen bilişim şirketleri artık sanal asistanlar ile çalışmaya başladı. Mailleri test eden, basit içerik girişleri meydana getiren, klavuz hazırlayan sanal asistanlar arasına katılmak için, iş arama platformlarında “sanal asistan” ilanlarına mutlaka göz atmalısınız.

Bu sektörde hızlı bir inkişaf gösterebilmek için tecrübe ve referanslar çok ciddi öneme haiz. Bu yüzden sektöre ilk kez giriyorsanız, iş şartları konusunda daha elastik davranmanızı öneri ediyoruz. Konu ile alakalı ayrıntılı bilgilere sanal asistan olarak para kazanma adlı rehberimizden göz atabilirsiniz.

17- oyun oynamak
Oyun
Evet ilginç gelebilir sadece internet üzerinden oyun oynayarak da para kazanabilirsiniz. Hatta birkaç dolarlık bir gelirden bahsetmiyoruz, yüzlerce hatta binlerce dolarlık aylık gelir elde edebilmek de mümkün. Online olarak hizmet veren ve ciddi emek isteyen bu oyunlarda başarılı olarak gelir elde edebilmek mümkün.

Oyunlar konusunda kendinize güveniyorsanız, özellikle steam platformu vasıtasıyla oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Hangi oyunlarda daha çok kazanç olduğu ve oyunlar ile alakalı bilgiler için para kazandiran oyunlar adlı rehberimiz sizi bekliyor.

18- anket doldurmak
Anket
Web çağının tam ortasında bulunmamız nedeniyle şirketler, şirketler artık anketlerini internet üzerinden gerçekleştiriyor. Bu nedenle anketlere olan ilginin artırılması için anket dolduran kullanıcılara cüzi oranda gelir veriliyor. Ingilizce ve türkçe olarak anket doldurarak para kazanabileceğiniz biroldukca platform var. Bu platformlar, yakaladığiniz geliri armağan çekleri ve çeşitli online ödeme yöntemleri ile ödüyor.

Anket doldurarak para kazanabileceğiniz platformları öğrenebilmek için anket doldur para kazan rehberimizde çok ayrıntılı bilgilere yer verdik. Sadece unutmamanız gereken nokta, anket doldurarak çok ciddi gelirler kazanabileceğiniz hayaline kapılmamanızdır, bu yol ile ancak web faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

19- müzik dinlemek
Müzik
Evet bu bir hayal değil, yalnızca müzik dinleyerek para kazanabilmeniz mümkün. Ancak çok ciddi gelir beklentisi içerisine girmenizi istemiyoruz. Dinlediğiniz müzik başına birkaç cent – kuruş kazanabileceğiniz bu platformların sayısı her geçen gün artıyor. Bu platformlara göz atabilmek için müzik dinleyerek para kazanmak sayfamıza göz atabilirsiniz.

20- instagram’dan satış yapmak
Instagram-satis
Son dönemde instagram’ın yükselişinden muhtemelen haberdarsınız. Bu yükseliş insanların çok uzun zaman instagram’da vakit geçirmesini sağladı. Bununla beraber türkiye’de özellikle 18 ila 35 yaş aralığının alışveriş için kullandığı platformlardan biri de instagram olmaya başladı. Instagram’da bir butik açarak ciddi gelir elde etmeyi başaran birfazlaca girişimci ve işletme var. Bunlar arasına katılmak planladığınüz kadar zor bir süreç değil. Yaklaşık bir sermaye hatta sıfır sermaye ile bile instagram’dan satışa başlayabilirsiniz. Mevzu hakkındaki ek bilgiler için instagram’dan butik açmak adlı rehberimize göz atmanıza öneririz.

21- dailymotion’a video yüklemek
Dailymotion
Youtube’nin en büyük alternatifi olan dailymotion’da aynen youtube gibi video üreticilerine video yükleyerek para kazanma fırsatı sağlıyor. Dailymotion ek olarak youtube’ye göre telif hakları konusunda daha eşi olmayan fırsatlar sağlıyor. Mevzu hakkındaki tüm ek bilgiler ve nasıl para kazanacağınızı öğrenmek için dailymotion’a video yükleyerek para kazanmak! Adlı rehberimize ne olursa olsun göz atın.

22- uygulamaları kullanın
Telefon uygulama
Akıllı cep telefonlarını artık elimizden düşürmüyoruz. Bu zamanç ekonomik dengeleri de büyük ölçüde değiştirdi. Büyük firmalar da insanoğluın akıllı cep telefonlarına olan ilgisini özellikle reklam işlevleri için yoğun bir şekilde kullanmaya başladı. Dünyada cep telefonu pazarı gün geçtikçe artış gösterirken, bu artışla birlikte telefondan para kazanmak da olası. Uygulamalardan para kazanabileceğiniz tam 11 farklı yolu sizler için listeledik.

23- yandex toloka
Toloka
Rus teknoloji şirketi comptek’in 1997’de piyasaya sürdüğü arama ve çeşitli otomasyon sistemlerinin genel platformu yandex’in bir de para kazanma servisi var. Toloka adında olan bu servis vesilesiyle bazı görevleri tamamlayarak kazanç elde edebiliyorsunuz. Mevzu hakkında ayrıntılı rehbere ulaşmak için yandex toloka ile para kazanmak rehberimize mutlaka göz atın.

24- editör olun
Editör
Internet artık öteki bütün yazışma vasıtalarından daha hızlı yanıtlar vermek zorunda. Bu nedenle daha hızlı olmak için internet siteleri biroldukca editöre ihtiyaç duyar. Editör olabilmek için iyi bir makale yazarı olmanın haricinde hızlı klavye kullanımı mevzusunda becerikli olmanız gerekiyor.

Editör olmak düşündüğünüz kadar kolay olsa gerek, günümüzde derhal hemen her internet sitesinde bir veya birden çok editör çalışmaktadır. Editör olabilmek için web sitelerinin iletişim bölümlerini kullanabilirsiniz. Ek olarak yazı yazarak da ek gelir sağlayabilirsiniz. Makale yazarak para kazanmak sıklıkla öğrenciler tarafından kullanılan bir para kazanma yöntemidir. Ek bilgileri yazı yazarak para kazanmak rehberinden bulabilirsiniz.

Internetten para kazanma yolları
Internette para kazanmak son dönemin dikkat çeken konularından biri. özellikle toplumsal medyada fenomenlerin var olması ve onların viral dediğimiz reklamları almasıyla birlikte internet üzerinden para kazanmak cazip geliyor.
Para durumu
Internetten para kazanma yolları
21. Asırın en önemli teknolojilerinden önde gelen interneti faydalı kullanmaya ne dersiniz? 

Ek gelir elde etmek isteyenler yahut freelance çalışanlamış olur için internetten para kazanma yolu var. özellikle instagram'da meydana getirilen satışlarla iyi gelirler elde edilebiliyor. Peki internette neler yapılabilir?

özgün içerik üretin!
Internette ilk yapacaklarınız içinde şayet metin yazabiliyorsanız özgün içerik üretip, bunu satmak. Bildiğiniz gibi artık çoğu site birbirine benzemeye başladı. O yüzden özgün içerik yazabilenler her zaman ön plana çıkıyor. Edebi diliniz ve yaratıcılığınız varsa, özgün içerik yazarak para kazanabilirsiniz.

Instagram'dan butik dükkan açın
Toplumsal medya o denli yaşamımıza girdi ki, vücudumuzu kaplayan su gibi yaşamımızın 4'te 3'ünü oluşturuyor. En fazla tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri de instagram. Instagram hesabınız varsa ayrım etmişsinizdir; hemen hemen bin takipçisi olan hesaplar bile butik hesaba geçiyor ve satış yapmaya başlıyor. Bunun için elinizde malzemelerinizin olması şart fakat ikinci el satışta da para kazanmak olası.

Kıyafetlerinizi - eşyalarınızı satın
Ikinci el satış için kurulmuş siteler var. Internete koyacağınız giyim yahut herhangi bir eşyanızı online olarak satışını gerçekleştirebilirsiniz.Vintage pazarından alışveriş yapıp bu ürünleri ikinci el sitelerinden satanlar bile var. Böylece kendilerine ek gelir yaratmış oluyorlar.
Internet sitesini kurun
Bu size başta zor olarak gözükebilir ama kendi internet sitenizi kurabilirsiniz. Bunu sadece haber sitesi olarak düşünmeyin. Diğer sitelerden farkı olarak öne çıkabileceğinizi planladığınüz bir plan varsa uygulamaya geçebilirsiniz. Yukarıda söz ettiğim örnek gibi: ikinci el eşya satan site. Bunun için alt yapı çalışması ve yardımcı almanız gerekiyor. E-ticaret sitesi oluşturmak isteyenlere daha önce bu yazımızda önerilerde bulunmuştuk.

Blog açın
Girişimcilik workshoplarına gittiğiniz zaman genellikle toplumsal medyada tanınan kişiler blogunuzun ya da youtube hesabınızın olması icap ettiğini söylüyor. Sebebi ise hem kendinizi buradan tanıtma fırsatınız bununla birlikte para kazanma şansınız olması. Belki duymuşsunuzdur hikayelerinizi yazdığınız bir tatbik var. O tatbik yardımıyla popüler olan birinin yazdığı hikayenin yakın zamanda filmi bile çekildi!

çeviri yapın
Dil bilmek her zaman önemli. Kendinizi farklı kültürlere açmak istiyorsanız dil bilmeniz şart. Birfazlaca tercüman bürosu online olarak çeviri yapmanızı istiyor. önceden öğrendiğiniz dil sizin avantajınıza olacak ve çeviri yaparak paranızı kazanabileceksiniz. Böylece dilin nankörlüğünü de fırsata çevireceksiniz.

Toplumsal medya yönetimi
Hep toplumsal medyadan bahsettik fakat sosyal medya yönetiminden hiç bahsetmedik. Küçük - efsunk bütün firmalar artık toplumsal medyanın öneminin ayrımında. Siz de toplumsal medya kurdu olduğunuzu düşünüyor ve gelişimleri yakından takip ediyorsanız toplumsal medya yönetimi alanında kendinize yeni tecrübeler katabilirsiniz.

Internetten en rahat şekilde para kazanabileceğiniz 10 metot
Kazandığınız para kısıtlı ise, birinci tavsiyemiz ayağınızı yorganınıza gore uzatmanız olur. Ama beri yandan, birazcık hayal gücü ve çaba ile ekstra para kazanabilmek de olası. Nereden mi? Elbet internetten.
Ve şimdi de 'iyi mi?' sorusuna gelelim. Yani, internetten iyi mi para kazanılır? Sizler için, nispeten basit ve en erken sonuç alabileceğiniz 10 yöntemi seçtik...

1. Blog yazarak para kazanmak
Blog yazarlığı, arasında bulunduğumuz dönemde en iyi 'edilgen gelir' kaynakları arasında gösteriliyor. Işini iyi meydana getiren bir blog yazarı, ayda 30.000 tl’nin üzerinde paralar kazanabilir. üstelik türkiye koşullarında dahi bu rakama ulaşabilen çok rakamda blog yazarı mevcut. 

Not: pasif gelir, belli bir çalışma mukabilinde zamanla oluşan, bir vakit sonrasında otomatikleşen, hatta siz uykudayken dahi peşinizi bırakmayan sürdürülebilir kazançtır.2. Online anket doldurarak para kazanmak
Anket siteleri, elbet ki sizi paraya boğacak kadar cömert değil. Fakat sizi kendileriyle çalışmaya teşvik etme adına ödül teklif ediyorlar. 

Burada esas olan, çok sayıda firmaya kayıt olmaktır. Her bir firma size ayda 50 lira ödeme yapsa ve 7-8 tanesiyle devamlı yazışma halinde olsanız, aylık 300 tl hiç de kötü rakamlmaz. çünkü oturduğunuz yerden ve nerede ise hiç yorulmadan kazanacağınız bir para bu.3. Youtube’dan para kazanmak
Keyifli, eğitici ya da merak uyandıran videolar çekerek para kazanmak, kulağa hoş geliyor değil mi? Ancak özen göstermeniz ihtiyaç duyulan hususlar da var ki, onlar da şu: videolar %100 özgün olmalı, telif haklarına/topluma hürmetlı olmalı ve en önemlisi de cezbedici veya tatminkar bilgiler içermeli ki, seyredilsin.

Bizim ülkemizde, bu işi yaparak çok para kazanan insanlar parmakla rakamlacak denli az. Geçinebilecek kadar kazananlar ise 200 kişiyi geçmez. Ama aylık 300-500 tl kazananlar oldukça fazla.4. Makale yazarak para kazanmak
Bu işte uzman olan editörler, 1.000 kelimelik profesyonel bir yazı yazmak için 150 tl istek ediyor. Fakat gelgelelim, birfazlaca forum sitesinde, 1.000 kelimelik bir yazı için 20-30 tl’ye razı olan yazı yazarları bulmanız da olası.

Arada ücret bakımından fazlaca ciddi bir ayrım olmasına rağmen, ustalaşmış editörlere olan istek devamlı artıyor. şundan dolayı ne yazık ki hepimiz kaliteli yazı yazamıyor. Dolayısıyla, bu düşünce size cazip geldiyse, siz de bu işi profesyonel boyuta taşımaya çalışmalısınız. Böylelikle kısa zamanda bilindik, güvenilir ve uzman bir yazı editörü olabilir ve çok daha az çabayla çok daha çok para kazanabilirsiniz.5. Adsense ile kazanç
Adsense ile kazanç için blog yada youtube kanalınızın olması şart. Esasında her biri farklı başlıklar altında bulunuyor, fakat gördüğünüz benzer biçimde 'adsense' ortak noktaları.

Eklediğiniz reklamlara tıklandığında, adsense sizin isminiza bir ödeme miktarı belirliyor. Hesabınızda aylık 200 lira ve üzeri para bulunmuş olduğunda, kayıtlı banka hesabınıza ödeme yapılıyor.6. Tumblr üzerinden para kazanmak
Sosyal blog olarak hizmet veren tumblr, son dönemlerde çok popüler bir hale geldi. Bir biçimde fenomen olan tumblr bloglar, çoğunlukla sosyal backlink satışı yaparak para kazanıyor. 

Tumblr, reblog özelliği yardımıyla başka bloglardan kopya çekerek takipçi toplama imkanı sunduğu için, para kazanması da kolay oluyor. Dolaysıcaklıkyla; fazla uğraşmak istemeyen, hatta kopya içerik ile internetten para kazanmak isteyenler için müsait bir alan.7. Domain alıp - satmak
Alan adı satışı, daha azca emek lakin nispeten daha çok sabır gerektiren bir iş. Ayrıca sermayesiz de olmaz. şayet kıyıda köşede bir miktar sermayeniz var ise ve 'ben bu parayı kenara atarım, gerekirse birazcık da beklerim, sıkıntı değil' diyebiliyorsanız, bu sektörde şansınızı deneyebilirsiniz.

Bilhassa jenerik isimleri ucuza yakalayıp beklerseniz, dilediğiniz 'çok iyi' rakamlara müşteri bulabilirsiniz.8. Online çeviri yapmak
Hangi dilleri bildiğiniz önemli, sadece esas önemli olan ne kadar iyi bildiğiniz. Hem biliyorsunuz ki ki çeviri yapmak ile dil bilmek içinde bayağı fark var. Edinim lazım. Ama alıştırma yaparak kesinlikle çözülür.

Sadeceon ya da fiverr çeviri yaparak para kazanmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Yapmanız ihtiyaç duyulan her iki platforma üye olarak duyuru bırakmak. 1.000 kelimelik bir çeviri için 100-150 tl arasında bir para kazanabilirsiniz.9. Stok fotoğraf satmak
Internet, görsel içerik bakımından müthiş varlıklı olduğu biçimde her daim yeni fotoğraflara gereksinim duyuluyor. Bugün dünya çapında hizmet veren shutterstock, getty images, depositphotos gibi pek çok site üzerinden fotoğraflarınızı satabiliyorsunuz.

Bu sitelerdeki mantık ise, satılan fotoğraflar üzerinden belli bir komisyon almaları üzerine çalışıyor. Ve siz fotoğraf sattıkça, bu siteler üzerinden gelir elde etmeye başlıyorsunuz.10. Internet sitesi kurmak
Web sitesi açmayı öğreten onlarca online kurs var. Bunlardan birini satın alarak, sadece 2-3 ay içinde bu işi detaylı bir biçimde öğrenebilmeniz olası. Akabinde de bu bilgiyi site oluşturmak için kullanabilirsiniz. Doğal burada maksat kendimiz için değil, ücret karşılığında başkaları için site kurmak.

Ajanslar rahat bir siteyi kurmak için 750-2.000 tl içinde bir para istiyor. Siz daha cazip teklifler sunarak piyasada bir rekabet oluşturabilirsiniz. Haftada bir iş dahi alsanız, aylık hasılatınızı 2.000 tl ve üzerine çıkarabilirsiniz.

Internetten para kazanma yolları / evde ek iş fırsatları
Internetten sual cevaplayarak, yazı yazarak veya evde ek iş yaparak peki fakat nasıl? Gerçekten para kazandıran ve banka hesabınıza gönderen internetten para kazanma yolları imlaızda.

Internetten para kazanma yolları evde ek iş
Internetten para kazanma yolları 1: anket cevaplamak.
Anket cevaplayarak internetten para iyi mi kazanılır?
Internetten para kazanma yolları araştırmamızda, karşımıza bolca anket çözerek para kazanmıştırran site reklamı çıkmaya başladı. Biz de karşımıza çıkan bütün anket sitelerine üye olduk ve gönderdikleri anketleri çözerek siteleri inceledik. Sonuç olarak, türk lirası olarak internetten para kazanmıştırran ve banka hesabına rahatça havale yapabildiğiniz 2 anket sitesini sizlere öneriyoruz.

Anket başına en fazla para kazandıran anket sitesi: myiyo

Myiyo internetteki en iyi anket sitesi. Adım atar başlamaz; profil bilgilerinizi doldurarak 500, e-postanızı onaylayarak 100 puan kazanıyorsunuz. 500 puan: 2,22 tl’ye denk geliyor. Kazandığınız paraları, 20.000 puana sahip olunca çekebiliyorsunuz. Bankaya havale seçeneği mevcut. üye olunca bütün anketler derhal gaslıkmüyor. Ilk anketinizi doldurduktan sonrasında sık sık yeni anketler geliyor.

Myiyo.Com'a git
Bilgi uçurumışmaları düzenleyen anket sitesi: napolyon
Internetten para kazanma yollari evde ek iş napolyon
Napolyon’da profil bilgilerinizi doldurduğunuz zaman 2.500 nap puan kazanıyorsunuz. 100 tl nakit ödeme alabilmek için 100.000 nap puan kazanmanız gerekiyor. Fakat ötekilerden napolyon’u farklı kılan 75 tl, 50 tl ve 25 tl ödüllü bilgi yarışmaları düzenlemeleri. Anketlere ve uçurumışmalara siteye giriş yapmış olduğunızda görevler bölümünden ulaşıyorsunuz.

Napolyon.Com'a git
Internetten para kazanma yolları 2: yazı yazmak
Yazı yazarak internetten para nasıl kazanılır?
Internetten yazı yazarak da para kazanmak mümkün. Belli mevzularda 300 kelime üzeri yazılarınızı satabileceğiniz bir web sitesi mevcut. Bu siteyi, sizden satın aldığı yazıları bloglara para kazanan aracı bir site olarak düşünebilirsiniz. Evde ek iş olarak yazı yazarak aylık 1.000 tl’ye kadar kazanabilirsiniz.

Internetten para kazanma yollari evde ek iş yazı yazmak
Yazkazan.Com, yazı yazarlarıyla blogları icatturan bir internet sitesi. 300 kelimelik her makalenız için para kazanıyor, kazandığınız miktar 100 tl’yi geçince banka hesabınıza havale yapabiliyorsunuz. Ek olarak belli bir müddet içinde belli bir makale yazarak bonus kazanabiliyorsunuz. 

Yazkazan.Com'a git
Internetten para kazanma yolları 3: satış ortaklığı
Satış ortaklığı yaparak internetten para iyi mi kazanılır?
Internetten para kazanmanın bir diğer yolu da gelir ortaklığı. özetle, tanınmış markaların ürünlerini blogunuzda paylaşarak, ürün satıldıkça komisyon kazanılmış olduğunız bir sistem. Bu sistemi türkiye’de tatbik eden 2 büyük internet sitesi mevcut. Evde ek iş fırsatları ve internetten para kazanma yolları içinde en fazlaca ek gelir elde edebileceğiniz yöntem kesinlikle satış ortaklığı.

Internetten para kazanma yollari evde ek iş satış ortaklığı
Reklamaction ve gelirortaklari aynı sistemle çalışan iki ayrı web sitesi. Bu sitelere üye olabilmek için bir internet sitenizin veya blogunuzun olması gerekiyor. üye olduktan sonra bu sitelerden alacağınız link’leri blogunuzda paylaşarak, yapmış olduğunız satış üzerinden komisyon kazanıyorsunuz. Internetten en fazla para kazanabileceğiniz yöntemlerden biri. Ne kadar çok satarsanız o kadar çok kazanırsınız.

Internetten para kazanma yolları nelerdir?
Internetten para kazanma günümüzde birfazlaca ferdin hayali ve hatta birfazlaca bireyin de ciddi ciddi mesleği haline gelmiştir. Ama internetten para kazanma öyle göründüğü gibi basit bir şey de değildir. çünkü, çok emek sarfetmek lazım. Ek olarak internetten para kazanmak için kendinize en müsait yolu ve yöntemi de bulmanız gerekiyor. Işte sizler için internetten para kazanma yolları ve şekilleri nelerdir yazsıcaklıknı hazırladık. şayet sizde internetten para kazanmak isterim diyorsanız daha detaylı malumat için aktuelbilgiler.Com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Internetten para kazanma şekilleri nelerdir?

Internetten para kazanmak için bir çok yöntem vardır. Isterseniz bunları kısaca açıklayalım;

Internet sitesi açarak para kazanma,
Blog sitesi kurarak para kazanmak,
Video çekerek para kazanma,
Resim çekerek para kazanma,
Satış ortaklığı yaparak para kazanma,
Kısaca internetten en fazla para kazanmıştırran yöntemler bunlardır. Ek olarak, bu yöntemler legaldir ve tamamen güvenli ve yasaldır. Aslına bakarsanız internetten para kazanmanın en doğru ve başarılı yolu da legal yöntemleri uygulamaktır.

1. Web sitesi açarak para kazanma;
Bilinen en güvenli yöntem internet sitesi açarak para kazanmaktır. Bir mevzu hakkında internet sitesi açıyorsunuz ve içeriklerinizi paylaşıyorsunuz. şayet siteniz google adsense politikalarına da uyuyorsa, adsense yayıncısı oluyorsunuz ve googledan para kazanmaya başlıyorsunuz. Ek olarak, siteniz belli bir ziyaretçi kitlesine geldikten sonra, özel firmalardan da harici reklamlar alarak para kazanabiliyorsunuz.

Internet sitelerine örnek vermek gerekirse, bir haber sitesi kurabilirsiniz ve aktüel haberleri yayınlayarak sitenizden para kazanabilirsiniz. Veya bir malumat sitesi kurarak güncel ve aktüel bilgiler yayınlayarak sitenizden para kazanabilirsiniz. Ve daha saysıcaklıkz örnek verebiliriz.

2. Blog sitesi ile para kazanmak;
Blog sitesi açarak da internetten para kazanma mümkündür. Blog sitelerinin öteki sitelerden ayrımı ise bir internet günlüğü olmasıdır. Ayrıca, blog sitelerini takip eden ziyaretçilerin öteki internet sitelerini takip eden ziyaretçilere bakılırsa daha muhafazakar olduğu da söylenebilir. şayet blog ile internetten para kazanma yöntemini tercih edecekseniz, bildiğiniz bir mevzu üzerine blog açmalsıcaklıknız. Aksi biçimde başarılı olmazsınız ve internetten para kazanamazsınız.


3. Video çekerek para kazanmak;
Günümüzde en popüler internetten para kazanma yolu video çekerek para kazanma yöntemidir. özellikle google’a ait olan youtube‘da video paylaşanlamış olurın günlük hasılatının 500 tl ve üzeri olduğu bilinen bir gerçektir.

4. Fotoğraf çekerek para kazanmak;
Eğer resim kabiliyetinize güveniyorsanız ve harbiden çok iyi fotoğraflar çekebiliyorsanız, bu yeteneğinizi paraya çevirebilirsiniz. Kaliteli ve anlamlı fotoğraflar çekerek shutterstock gibi sitelere yükleyebilirsiniz. Fotoğraflarınız bu sitede satıldıkça sizde internetten para kazanma işine başlamış olursunuz.

5. Satış ortaklığı ile para kazanmak;
Satış ortaklığı en popüler internetten para kazanma  yöntemlerinden birisidir. özellikle amazon.Com benzer biçimde sitelerde satılan ürünlerin satış ortağı olarak %30’lara varan komisyonlar ile internetten para kazanma ‘ya başlayabilirsiniz.

Sonuç;
Sonuç olarak, internetten para kazanma şekilleri ve yolları fazlaca fazladır. Fakat yukarıda sıraladığımız yöntemler ile güvenli ve legal yoldan güzel paralar kazanabilirsiniz. Ama şunu hiç unutmayın, her işin başı sabır ve azimdir. Bu ikisi olmadan başarıya ulaşamazsınız.Clickbank, geçmişte internetten para kazanan türk girişimciler için çok değerli bir platformdu. Ortalama 5 sene öncesine kadar satış ortaklığı yapanların etken olarak kullandığı clickbank, günümüzde eski kıymetini kaybetmiştir. Bunun nedeni ise bu platform üzerinden satışı yapılan ürünlerin nitelik açısından iğrenç duruma gelmesidir.

Geçmişte ben dahil clickbank’tan para kazanan hepimiz google adword aracılığı ile reklam kampanyaları yürütüyordu. Fakat google, clickbank aracılığı ile satılan ürünlerin reklamlarını nitelik acısından kifayetsiz bulduğu için artık ne olursa olsun kabul etmiyor.

Clickbank nedir?

Clickbank, affiliate ağı dediğimiz on binlerce ürünü bünyesinde toplayan ve satış ortakları aracılığı ile pazarlanmasına aracılık eden şirketlerden biridir. Bir tarafta ürün sahipleri, ortada clickbank, diğer yanda ise internetten para kazanmak isteyen satış ortakları döngüyü tamamlayarak sistemin çalışmasını sağlar.

ürün sahipleri platforma ürün ekleyerek satış ortaklarına komisyon teklifinde bulunur. Satış ortakları ise işlerine gelen ürünü seçmekte özgürdür. Clickbank ise ödemeleri alır, ürün sahipleri ve satış ortaklarının finansal işlemlerini yapar.

Bu platform üzerinden pazarlanan ürünlerin bütünü dijital ürünlerdir ve hemen hemen her kategoriden ürünler bulabilirsiniz. Ayrıca dijital ürünler yüksek komisyon verdikleri için geçmişte clickbank üzerinden satış ortaklığı yaparak aylık 100 bin dolar kazanç sağlayan girişimciler vardı.

Geçmiş yıllarda internetten para kazanma kavramı resmen clinkbank ile bütünleşmişken günümüzde isminı bile ender duymaya başladığımız bu platforma en büyük darbeyi google vurmuştur. Google tarafından yasaklandığından bu yana clickbank’tan para kazanmak isteyenler artık ancak ücretsiz reklam yöntemleri kullanmak zorunda kalıyor.

Clickbank nasıl kullanılır?

Bu platform üzerinden e-kitaplar, çeşitli yazılımlar, tahsil setleri, dil kursları benzer biçimde her türlü dijital ürüne satış ortaklığı yapabilirsiniz, sadece kaliteli ürün bulmak gerçekten son aşama zor. Her ne kadar bazı ürünlerin satışı çok iyi gibi gaslıkse bile iade oranları çok fazladır.

Bu platform üzerinden satılan her 100 üründen ortalama olarak 70 tanesi iade ediliyor. Bu satış ortakları acısından ciddi bir sıkıntı olduğundan clickbank artık eskisi kadar kıymet verilen bir affiliate ağı değildir. Aslına bakarsan google bile clickbank reklamlarına yasak getirmiş olduğu için artık ancak blog yazarak veya sosyal medya üzerinden ürünleri tanıtma şansınız var.

Ingilizce bilmeyen birinin bu ürünlere tanıtım makalesı hazırlaması katiyen olduğuna göre artık türk satış ortakları için clickbank sonlandı diyebiliriz. Eğer ingilizce konusunda sıkıntınız yoksa, doğal ki bu platform üzerinden satış ortaklığı oluşturmaya devam edebilirsiniz, ancak ingilizce global bir dil olduğundan türkçe blog yazmak kadar basit eğildir. Aslen zorluk derecesi yüksek blog yazmak değil yazdığınız blog için ziyaretçi çekmektir.

Clickbank’tan nasıl para kazanılır?

Clickbank’tan para kazanmak için diğer bütün affiliate ağlarında olduğu gibi kaliteli ürünler seçmek ve hedef kitleyi yakalamak için odaklı reklam kampanyaları uygulamak gerekiyor. Ayrıca bu platform üzerinden satış ortaklığı yapacağınız ürünler için google adword üzerinde reklam çalışmaları yapma şansınız olmadığı için ingilizce blog sekreterız gerekecek.

Bu ciddi rakipler ile savaş anlamına geldiği için harbiden reklam ve pazarlama alanında profesyonel olmanızı gerektiriyor. Ayrıca ingilizce bilmeniz gerektiğini söylemeye esasen gerek yok.

şayet rekabet gaslınüzü korkutmuyorsa nitelikli ürünler seçerek clickbank’tan para kazanma şansınız var, ancak verdiğiniz emeğin karşılığını almanız uzun sürebilir. Bu yüzden satış ortaklığı meydana getirecek onca türk markası varken riske girmenin anlamsız olduğunu düşünüyorum.

Clickbank üzerinden para kazanmanın avantajları nelerdir?

Burada size sağlanan en büyük avantaj dijital ürünlere verilen %70 oranında yüksek komisyonlardır. Aslen bu çok büyük bir avantaj ve bu platform dijital ürünler acısından çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Burada sizi zorlayacak olan tek şey, bunların arasından kaliteli olanları seçmek olacak.

Ek olarak gelişmiş bir makalelım kullandığı için yapılan her satışı ölçme ve geri dönüşümü yükseltmek için analiz yapma şansına sahipsiniz. Aslına bakarsak bu her affiliate ağı tarafınca satış ortaklarına sunulan bir imkandır. Kısaca bu özellik sadece clickbank için geçerli değildir.

Dezavantajları nedir?

ürünlerin kalitesi gün geçtikçe daha kötüye gidiyor. Sisteme eklenen ürünler mevzusunda pek seçici bir platform olmadığı için clickbank üzerinde kaliteli ürün bulmak saatlerce analiz yapmanıza sebep olabilir.

%100 satın alan odaklı reklam sağlayan google adwords üzerinden clickbank ürünlerine reklam vermeniz yasak. Bu harbiden çok efsunk bir kayıp ve satış ortaklarını büyük ölçüde bu platformdan soğutuyor. Internetten hızlı para kazanmak isteyen bir satış ortağı ilk olarak google adwords reklam platformunu tercih eder.

çünkü bu platform hızlı ve odaklı reklam mevzusunda dünyanın en kaliteli reklam hizmetini veriyor. Sonuçta bu reklamları yayımlamak için doğal ki bir karşılık ödemeniz gerekiyor, sadece reklamlar direkt anahtar kelime odaklı olduğu için geri dönüşüm oranı harika oluyor.

Performansı ölçme şansınız her vakit var olduğu için size para kazanmıştırran anahtar kelimelere yoğunlaşmanıza olanak tanıyor. Böylece reklam bütçenizi en etken şekilde kullanarak, reklam giderlerini azaltarak, kazancı zirveye çıkarma şansına haiz oluyorsunuz.

Sonuç

şayet clickbank ürün seçim politikasında bir değişim yapmayacaksa bu platform her geçen sene daha fazla kan kaybetmeye devam edecektir. Sonuçta bu tür platformları kullanarak internetten para kazanmak isteyenler için onlarca alternatif seçenek var.

Bu alternatifler ürün kalitesi açısından clickbank ile mutlaka kıyaslanamayacak kadar üst seviyedeler. Tüm bunlar göz önüne alındığında, özellikle türk satış ortakları acsıcaklıkndan clickbank son olarak seçenek olarak değerlendirilebilir.

Web ortamında, halen clickbank üzerinden para kazanmanın sırlarını bildiğini, elinde çok geçerli teknikler olduğunu, hatta düzmece belgeler ile kazanılmış olduğunı öne sürerek eğitim setleri satmaya çalışanlamış olur var. Bunlara kanarak satın almayı düşünenler varsa, tekrar düşünsün lütfen. Kendileri artık clickbank şeklinde mecralardan para kazanmayı beceremeyen insanlar, genel anlamda bu şekilde girişimler ile para kazanmaya çalışıyor.

Anket doldurarak para kazanma siteleri (2018 aktüel sıralama)
En saygın anket sitelerine kayıt olun. Hızlı, basit ve %100 ücretsiz!

Anketler düzenli bir halde e-mail yoluyla elinize ulaşsın.

Cevapladığınız anketler için nakit para, hediye çekleri veya daha biroldukca farklı ödül kazanın.

Size öneri ettiğimiz türkçe anket siteleri sizden hiçbir vakit ödeme istek etmeyecekler; burada ödül kazanan yalnızca sizsiniz, onlar değil!

Sizden istenilen bütün detayı eksiksiz doldurmanız çok önemli! Eğer daha fazla anket almak istiyorsanız profil bilgileriniz eksiksiz olmalıdır.

üye olduğunuz her pazar inceleme şirketi için kayıt başvurunuzu e-mail adresinizden onaylamalsıcaklıknız. Böylece kayıt sürecini tamamlamış olursunuz.

Aşağıdaki şirketler derhal yeni üyeler bulmak istiyorlar.

Tavsiye: hepsine kayıt olun. Böylece daha fazla anket doldurma ve daha fazla ödül kazanma şansınız olsun!

Not: bilgisayar, cep telefonu yada tablet (fark etmez) ile kayıt olabilir ve anketlere katılabilirsiniz.

Kayıt aşamasında sizden ikamet ettiğiniz semtin posta kodu istenebilir. Eğer bilmiyorsanız bu linkten http://postakodu.Ptt.Gov.Tr bakabilirsiniz.

Anket doldurarak para kazandıran siteler (2018 güncel sıralama)

1- global test market tr – buradan kayıt olabilirsiniz (ancak hanımefendiler).

2- panel station tr – buradan kayıt olabilirsiniz.

3- düşünce pazarı tr – buradan kayıt olabilirsiniz.

4- toluna tr – buradan kayıt olabilirsiniz.

5- marketagent tr – buradan kayıt olabilirsiniz.

6- ipsos tr – buradan kayıt olabilirsiniz.

En iyi anket sitelerini bulmak için tecrübe etme/yanılma kanalıyla hepsini test ediyoruz. çok yakında listeye yenileri eklenecek.

Bazı şirketler daha kayıt aşamasında kişisel bilgilerinizi isterken, ötekiler sonradan istiyor. Kayıt olduktan sonra e-postanızı deneyin ve üyelik başvurunuzu onaylayın. Sonrasında hesabınıza giriş yaparak eksik olan profil bilginiz varsa en kısa zamanda tamamlayın.

Kişisel bilgileriniz hiç üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Yalnızca onaylama e-postaları ve yine sizin belirlediğiniz öteki para kazanma fırsatları ile ilgili e-postalar alacaksınız.

Yukarıda adı geçen anket siteleri, milyonlarca üyesi olan global ve saygın şirketler olup, kişisel verileri korumak adına her türlü emniyet tedbirini almaktadır. Anketle para kazanmak isteyen hepimiz bu yasal ve ticari sitelere kayıt olmakta özgürdür.

Size öneri etiğimiz pazar araştırma şirketleri binlerce markaya pazar araştırması yapmak için size ödül yada nakit teklif ediyorlar.

Büyük şirketler, tüketicilerin ürünleri ve hizmetleri hakkındaki neler düşündüklerini bilmek isterler. Sizin şeklinde tüketicilerin düşünce ve görüşlerini almak için de internet üzerinden pazar araştırması icra eden firmalar ile çalışırlar.

Güvenli anket siteleri, üyelerinden hiç bir vakit para yada kredi kartı bilgilerini istek etmez. Tüm test kullanıcıların elindedir ve kullanıcılar fikirlerini paylaştıkları için herhangi bir yükümlülük dibine girmezler.

üyeler, istedikleri zaman üyelikten ayrılmakta özgür oldukları benzer biçimde diledikleri sayıda ankete katılma şansına sahiptir. Anketlere cevap vermediğiniz için hiç herhangi bir yasal yaptırım ile karşılaşmanız söz mevzusu değildir.

Hedefimiz, adil hizmet veren en iyi anket sitelerini bulmak ve hepsini size ücretsiz olarak sunmaktır. Bizim için önemli olan tüketiciler ile pazar inceleme şirketlerini bir araya getirmektir.

Sırrımız çok kolay. Internet kullanıcıları anket doldurarak para kazanmak istiyorlar. Büyük vaatler vermiyoruz, ziyaretçilerimize dürüst bir halde onları nelerin beklediğini söylüyor ve onları para kazanmıştırran anketler ile bir araya getiriyoruz.

Yukarıdaki anket firmaları içinde bir bağ yoktur. Her biri bağımsız olup, anketlere katılmanız karşılığında size farklı ödüller teklif edebilirler.Anket doldurarak iyi mi para kazanılır?

Tek yapmanız gereken, size yukarıda internet adreslerini verdiğimiz şirketlere kayıt olmak. Böylece kısa vakit sonra mail yöntemiyle anket davetleri alacaksınız.

Iyi mi kayıt olunur?

Bunu tıpkı bir feysbuk hesabı açmak benzer biçimde düşünün. öncelikle her bir siteye tek tek kayıt olmanız lazım. Verdiğimiz internet adreslerine tek tek tıklayın ve sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir halde girin. Daha sonra mail adresinize gönderilen onaylama linkine tıklayarak hesabınızı onaylayın. Tüm bunlar bu kadar.

Kişisel bilgilerim güvende mi?

Evet, bilgilerinız güvende. Gizlilik bu sayfada bulunan şirketler için çok önemlidir. Bilgileriniz üçüncü kişilerle sizin izniniz olmaksızın paylaşılmaz ve sadece üye olmayı seçtiğiniz anket siteleri tarafından bilinir.

Sözleşme yapmak gerekiyor mu?

Hayır. Bağlayıcı herhangi bir laflaşme yapmanıza gerek yoktur. Kayıt olduğunuz pazar araştırma firmaları size hiçbir halde yapmış oldurım uygulayamaz. Ayrıca dilediğiniz taktirde hemen üyelikten çıkmanız mümkün. Size elektronik postayla gönderilen davetlerin en alt bölümünda bulunan ‘aboneliği iptal et’ linkine tıklamanız yeterli.

Kaç para kazanılır?

Anket yaparak nakit para veya farklı ödüller kazanmak elbette mümkün, ama burada bahsi geçen miktar, aylık 300-350 tl kadardır. üstelik anket yaparak para kazanmak için 3-4 siteye kayıt olmanız lazım. Eğer daha fazla beklentiniz var ise hayal kırıklığı yaşarsınız.

Tüm anketleri doldurmak zorunda mıyım?

Eğer daha çok nakit para yada ödül istiyorsanız size gönderilen anketleri geri çevirmek yitik anlama gelir. Fakat kesinlikle her anket davetine cevap vermek zorunda değilsiniz. Hatta, arzu ettiğiniz vakit anket doldurma işine veda edebilirsiniz.

Anket doldurarak para kazanmak gerçek mi?

Evet, gerçek. Hepimiz anket doldurarak para kazanmak isteyen herkesi türkçe anket siteleri ile icatturmaya çalışıyoruz. Hepimiz veya anket şirketleri sizden hiç bir vakit para talep etmeyiz.

Her vakit bütün test sizin elinizdedir ve herhangi bir mecburiyet altında değilsiniz. Biz yalnızca en iyi anket siteleri ile çalışmanız için sürekli araştırma yapıyoruz.

Kimler anket doldurarak para kazanabilir?

Genel anlamda alt yaş limiti 18 bulunmasına rağmen, bazı anket şirketlerı bunu 16 olarak belirlemiştir. Kısacası, yaşınız uygun olduğu taktirde ne tür bir iş yapmış olduğunız yada hangi vasıflara haiz olduğunuz hiç önemli değildir. Bu durumda türkiye’de ikamet eden ve anket doldurarak para kazanmak isteyen hepimiz bu sitelere üye olabilir.

ödüller neye göre belirleniyor?

çayır aldığınız anketlerin ne kadar uzun olduğu ve miktarı bu mevzuda başrol oynuyor. Uzun anketler daha çok vakit aldığı için öneri edilen ödül daha yüksek oluyor. Ek olarak öneri edilen ödüller ve öteki tüm ayrıntılar, sizi anketlere davet etmek için gönderilen mailler de aleniça belirtiliyor.

Anket siteleri ne çoğunlukla anket yolluyor?

şayet daha fazla anket almak istiyorsanız, verdiğimiz listedeki her siteye kayıt olmanızda yarar var. Ek olarak sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurmanız daha fazla anket almanıza vesile olur. Bunun nedeni ise, anketlerin genellikle bireylerin haiz olduğu özelliklere müsait şekilde gönderilmesidir.

örnek 1, diş protezi kullanıyorsanız bunu belirtmeniz sizin yararınıza olur. Böylece diş protezi ile alakalı yapılan bütün anketleri alma şansınız olur.

örnek 2, araba şirketleri ancak otomobil sahibi olan bireyler ile pazar araştırması yapmak talep eder. Bu durumda eğer şahsi bilgilerinizi girerken araba sahibi olduğunuzu belirtirseniz, bu tarz anketlere de çayır alırsınız.

Kısacası, para kazanmıştırran anket siteleri sizin hakkınızda ne kadar fazla ayrıntıya haiz olursa, alacağınız davetler de o derece artacaktır.

Anket doldurarak para kazanmak zor mu?

Ortada sizi zorlayacak bir durum bulunduğunu düşünmüyorum. Sonuçta vereceğiniz tüm cevaplar karşınıza şıklar halinde geliyor. Yapmanız ihtiyaç duyulan sizin için doğru olanı işaretlemek ve anket bitene kadar bunu sürdürmek.

Her bir anket yaklaşık 10-15 dakika kadar zaman alır. Bazen bu süre daha çok olabilir. Anket süresi uzadıkça, anket başına kazanç artar.

Anketle doldurma işinin mantığı nelerdir?

Herkes geçmişte bizimle anket yapmak isteyen anketörler ile karşılaştık, ama artık sokakta anket doldurma dönemi kapandı. Web üzerinden pazar araştırması yapmak hem çok daha ucuz, bununla beraber çok daha azca zaman alıyor.

şirketler, tüketicilerin tepkisini ölçmek amacıyla belli dönemler pazar araştırması yaparlar. ürünleri geliştirmek için tüketicilerin yorumlarına ihtiyaç duyarlar. Böylece eksiklerini görerek tüketicilere en iyi deneyimi yaşatmak için gerekli önlemleri alırlar.

Bu sayede pazar paylarını zirveye çıkarmayı hedefleyen yüz binlerce marka olduğunu düşünürsek, sektörün efsunklüğü ortaya çıkmaktadır. Anketler, yeni ürünlerin şekil almasında veya pazarda mevcud ürünlerin iyileştirilmesinde çok efsunk rol oynar.

Bütün büyük markalar bunun ayrımında olduğundan ar-ge çalışmalarında pazar araştırmasına efsunk bir bütçe ayırmayı tercih ediyor. Kısacası, anketlerin markalar acısından çok lüzumlu olduğunu kesindir.

örnek, pazara hemen hemen giriş yapmış olan bir diş macunu markası düşünün. Bu marka eksik olan yönlerini görmek yada tepkiyi ölçmek için tüketicilerin yorumlarına ihtiyaç duyar.

Bunun için pazar araştırması mevzusunda hizmet veren firmalara başvururlar. Anket siteleri de kayıtlı üyelerine marka hakkında anket gönderir. Böylece kısa sürede tüketicinin ürün hakkında düşünceleri alınmış olur.

Yasal bir yapmış oldurım var mı?

Yasal bir sorumluluk yoktur. Ayrıca kayıt olduktan sonra davet edildiğiniz her anketi cevaplamak zorunda değilsiniz. şayet amacınız daha çok ödül veya para kazanmak ise, tabii ki daha çok ankete katılmanız yararlı olacaktır. Anket siteleri size herhangi bir yasal mesuliyet yüklemez. Dilediğiniz taktirde derhal ödüllü anketler almaya son verme hakkına sahipsiniz.

Anket siteleri neden ödül veriyor?

örnek, 5 büyük şehirde 100 bin şahıs ile pazar araştırması yapmak isteyen bir marka düşünün. Geçmişte anket firmaları bu talebi karşılamak için 5 efsunk şehre onlarca anketör göndermesi gerekiyordu.

Günümüzde ise hiç elemana ihtiyaç duymadan saatler içerisinde bu talebi web ortamında hallediyorlar. üstelik bunu çok daha hızlı ve daha düşük maliyetler ile yapıyorlar.

Anketörlere para ödemek yerine, anketleri yapmaları karşılığında tüketicilere ödeme yapıyorlar. Sonuçta kimse değerli vaktini anket cevaplamak için beyhude tüketmez, ama işin ucunda ödül var ise her şey değişir. Bütün bu döngü ”anket doldur para kazan” sloganı altında hizmet veren sitelerin ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

2018 senesinde anket doldurarak para kazananlar var mı?

Evet, anket doldurarak para kazananlar var. Fakat kazanç çok büyük olmadığı için fazla dile getirilmiyor. ülkemiz, ticaret açısından hızla büyüyen bir yapıya sahip olduğu için şanslıyız.

Tecim meydana getiren markaların rakamsı arttıkça, ülkemizde faaliyet yayınlayan türkçe anket siteleri aynı oranda artıyor. şayet ilerleme bu şekilde devam ederse kısa zaman sonra anket doldurarak para kazananlar daha büyük avantajlara haiz olacak.

Türkçe hizmet veren anket siteleri rakamsal olarak daha fazla olacağı için kazanç artacak. Son iki yıl içinde tüm dünyada hizmet veren bir çok muteber anket firması ülkemizde hizmet vermeye başladı. Bu konum anket doldurarak para kazanmak isteyenler için oldukça iyi bir büyüme.

En iyi anket siteleri nasıl bulunur?

Bu sayfanın en üst bölümünda adil olduğuna kanaat getirdiğimiz en iyi anket siteleri paylaşılıyor. Ayrıca yenilerini buldukça listeye ilave ederek sürekli aktüel olmasını sağlıyoruz. Web adreslerini paylaştığımız bu anket siteleri, türkçe hizmet veren saygın şirketlerdir. şirketlerin kesin olarak ödeme yaptığına emin olmak için önce kontrol ediyoruz.

Anket siteleri iyi mi ödeme yapıyor?

Nakit ödeme yapanlar genel anlamda banka havalesi veya paypal ile ödeme yapıyor. Hediye çeki verenler ise posta yöntemiyle yada mail adresinize hediye kodunu yolluyor. Ek olarak her bir anket sitesi, ne tür ödüller verdiğini kendi internet sayfasında aleniça belirtiyor.Yorumlar

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam