12 Temmuz 2018 Perşembe

İnternetten Gelir Sağlamak İçin Neler Yapmak Gerekir?


İnternetten Gelir Sağlamak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Internet üzerinden Gelir sağlamak çoğu internet kullanıcılarının çok merak ettiği bir konu. İnternet üzerinden gelir sağlamak aslında zor değil, fakat kolayda değil. Öncelikle sitenizi her şekilde özgün ve güncel tutmalısınız. Nasıl bir websitesi tercih etmeliyim sorusuna, kullanıcıların sizin sitenizi tercih etmesinin bir sebebi vardır. İşte bu sebebi bulabilirseniz, internet kullanıcılarını kendi sitenize çekebilirsiniz. Çektiğiniz kullanıcılar, ne kadar yüksek rakamlarda olursa reklam sektöründe çalışan, mal ve hizmet sektöründeki ürünlerini satabilmek için reklam veren kişiler sizi tercih edecektir. Fakat reklam sektörünün de sitelerde bazı sevmediği olaylar vardır. Örneğin sitenizdeki kullanıcılar bilinçli ve reklamlara tıklamaya yönelik ise, reklam fiyatları yükselir. Bunlar özgün blog siteleri, genel forum siteleri vb. Legal bakımdan kullanıcıya hizmet veren sitelerdir. Eğer gerçekten sitenizi günde gerektiği kadar ilgilenebilirseniz, ortalama 6 – 7 ay gibi kısa bir sürede sabit gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.
Fakat bazı websitesi açmak isteyen kullanıcılar, kısa sürede yüksek gelir felsefesi ile gelir elde etmek hayalindeler. Bu legal bir site ve legal yöntemlerle imkansızdır. İmkansızı da açarsak, böyle bir şey kişiye uzun süreli bir gelir getirmez. Adult siteleri örnek verecek olursak, bazı kelimelerde yaptığı yükselişle günlük, 150.000 Tekil kullanıcının sitesine girdiğini varsayarsak bu kullanıcı ortalama sitesinden 5 – 6 ay gibi bir süre para kazanabilir. Daha sonralarında ise Türk Telekom’un Adult sitelere ip yasaklaması getirdikten sonra bu oran düşecek ve sizinde siteden geliriniz büyük oranla düşecektir. Fakat legal ve güncel bir site ile, bu kazandığınız parayı 2 yılda kazanabilirsiniz. Ancak uzun süreli olduğu için sabit olma oranı ise diğer adult siteden daha yüksek olacaktır. Bir güncel blog kurup, günde kendi düşüncelerinizin yer aldığı 2 3 makale girerek, ayda ortalama 60 70 özgün yazı ile, çok rahat bilinçli kullanıcılara hitap edebilirsiniz. Bilinçli internet kullanıcıları da, internet sitelerinin kişilerin gelir sağlaması amacı ile kurulduğunun farkındadır. Ve buna yönelik olarak size yardım amaçlı, sitenizdeki reklamların tık oranına ve diğer kullanıcılara öneri şeklinde size olumlu dönüşlerde bulunabilir. Bu yüzden, Reklam içeriği için değil, özgün ve kullanıcıyı bilgilendirme içerikli siteler sizin daha çok işinize yarayacaktır. Günümüz çağının çok ilerlemesiyle Bilgisayar çağını yaşadığımız bu dönemlerde, artık ödev olarak bile internet sitesinin açıldığını unutmamalıyız. Ve internetin kişilerin, gelir sağlayabileceği bir yatırım aracı olduğunu da gözden kaçırmamamız gerekmektedir.
Ayrıca sadece sitelerin reklamlarından da değil, içeriğinize göre ürün satarak gelir elde edebilirsiniz. İnternet üzerinde geniş ürün yelpazesi bulunan firmalar ile anlaşabilir, ürün başına komisyon alarak ta kendinize ve bütçenize gelir sağlayabilirsiniz. Bunlar hangi konulardadır. Günümüzde en çok sağlık sitelerinin, sağlık ile ilgili zayıflama, sigara bırakma vb. Sağlık bakanlığı onaylı ilaçların satımından komisyon bakımlı gelir elde etmektedir. Bunlarda güncel ve kaliteli sitelerde, kullanıcıyı doğru ve düzgün bilgilendirebilirseniz satış yapabilirsiniz. Kullanıcıları ne kadar çok doğru bilgi ile bilgilendirirseniz, satacağınız ilacın ne kadar yararlı olduğunu benimsetebilirseniz satışlarınız buna oranla yükselecektir. Ayrıca sitelerinizdeki bilgilere oranla, reklam ve ürün satışına dikkat etmelisiniz. Çünkü, sitenizin içeriğinden farklı reklamlar, kullanıcılarınızı sıkabilir, sitenizden soğumasına neden olabilir. Seçeceğiniz reklamlar çok önemlidir.