BT Blog v5.0


Freelance Tasarımcı olarak evden para kazanmanın 7 yolu

Freelance Tasarımcı olarak evden para kazanmanın 7 yolu

Sabah 9 – akşam 5 mesai döngüsünden kurtulmanın veya kendin için çalışmanın hayalini mi kuruyorsun? Bağımsız olmak, kendi çalışma saatlerini ayarlamak veya hakettiğini düşündüğün parayı mı kazanmak istiyorsun? Freelance tasarımcı olarak evden yada kendi ofisinden çalışarak para kazanmak ister misin?

Evden çalışanları duyup imrenmiş ama kendine böyle bir yaşam şeklini nasıl kuracağınla ilgili problem yaşıyorsun. Freelance olarak yaşamını kazanmak için birçok yeteneklere sahip olman icap ettiğine ikna oldun ki bu kabiliyetler sende var, veya yaşadığın ortamdan dolayı hayatını bu şekilde kazanabileceğine tam olarak ikna olamadın mı?

Bağlarımsız çalışmak çoğu adamın ara sıra hayalini kurduğu veya arkadaş ortamlarında konuştuğu, ama hareket geçmek için bir türlü ilk adımı atamadığı yada idame etmek için sabrı olmadığı bir şey. Bu nedenle çoğu kabiliyetli tasarımcı nerden başlamış olacağını pek bilemiyor.

Bu makaleyı yazmamın önemli motivasyonlardan bir tanesi de, freelance çalışarak stabil bir aylık gelir elde etme konusunda kafası karfer mükemmel kabiliyetlere sahip kurmacamcıları, bunu yapmanın aslında düşündüklerinden ne kadar da kolay olduğuna ikna etmek. Kendi patronun olma fikrini seviyorsun, ama yeteneklerin için insanların sana para ödemeyeceğini düşünüyorsun… o vakit okumaya devam… düşünme şeklini değiştirip, bağımsız bir freelance kurmacamcı olman için seni cesaretlendirmek ve motive olmana katkıda bulunmak isterim.

Bir miktar esercı düşünme, sahip olduğun yeteneklerin paraya dönüşebildiği bilincine varmanı sağlayacak. Müşteri aramaya ihtiyaç duymadan, her gün deli benzer biçimde para kazanan freelance grafik&web tasarımcı, resimçı, yazar, video makers veya seslendirme sanatçısı gibi bir sürü yapıtcı var. Sen niçin onlardan bir tanesi olmayasın? Ben bunun basit bulunduğunu düşünüyorum, ama belkide sen hemen hemen bu fırsatlardan haberdar olmadığın için sana zor gelebilir. Bir ihtimal aşağıda göreceğiniz 3 değişik model, bu fırsatlar mevzusunda seni ikna edebilir veya bakış açını değiştirebilir.

şu an dışarıda bir sürü kurmacamcı garip ve mükemmel yollardan çok fazla para kazanıyor. Biraz olsun bilincini güçlendirmek ve freelance çalışma ideallerin için seni durduracak hiçbir şeyin olmadığını fark etmene katkı sağlamak isterim. Umarım anlatacaklarım sana esin verir ve yolunu aydınlatacak fikirler bulmanı sağlar.

Yazıyı okuduktan sonra yeteneklerin hakkındaki biraz düşünüp, para kazanmak için onları geliştirmenin yollarını bulabilirsin. Paylaşacağım detayları okuduktan sonrasında yazıyı internetin derinlerindeki karanlık köşesinde kendi kaderlerine terketme. Harekete geç! Yaratıcı ol! Yeteneklerini paraya nasıl dönüştürebilirsin biraz kafa patlat. Parayı bir başarı ölçütı olarak alırsak, aslında başarı senin organize ettiğinden çok daha yakında.

Yorumlar

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam