12 Temmuz 2018 Perşembe

Facebook’un “güvenilir” haberleri çoğunlukla Anderson Cooper ve Fox News’tir.

Facebook’s ‘trustworthy’ news is mostly Anderson Cooper and Fox News

Bu hafta Facebook, finanse edilen haberlerin programlarını açıkladı ve biraz çeşitlilik gösterebilirdi - tüm arduvaz iki şovun hakimiyetinde.

Gerçekten Anderson Cooper ve / veya Fox News'i beğeneceğinizi umuyoruz çünkü ikisinin de bir araya gelmesiyle birlikte, Fox News özellikle haftanın her günü. Buzzfeed, Mic ve Univision'ın aralarında serpiştirilmiş benzerlerinden şovlar var.

Bu, kayrakın kötü olduğu anlamına gelmez (hafta içi raporunun iki saatinde Shepard Smith doyma noktasına ulaştığımı düşünürsem de), ancak Facebook diğer programlar bulana kadar kullanıcıların sınırlı bir haber fotoğrafı çekeceği anlamına gelir. Fox News monotonunu kırmak için.

Tüm kayrak, sitenin kabataslak kaynaklı haberler için bir sığınak olma eğilimini dengelemek amacıyla Facebook tarafından finanse edilmektedir. Facebook, kullanıcılara yaz boyunca daha fazla şov düzenleyeceğini garanti ediyor ve bu seçenek sadece ilk iterasyon. 16 Temmuz’da.

Facebook'un bir kısmı vardı… ooh, cömert olalım ve güvenilir haber kaynakları ile “kayalık bir tarih” diyelim. Sahte haberlerin yükselişi, Cambridge Analytica skandalı onu gölgede bırakmadan önce Facebook'un favori eleştirisidir - ancak site hala haberlerinde güvenin yeniden inşası üzerinde çalışmaktadır.

Ocak ayında Mark Zuckerberg, Facebook'un sahte haber sorununu düzeltmeyi taahhüt etti.

Sosyal medya, insanların daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde bilgi yaymalarına olanak tanır ve eğer bu sorunları özellikle çözmezsek, onları güçlendiririz. Bu nedenle Haber Kaynağı'nın ortak bir zemin oluşturmaya yardımcı olan yüksek kaliteli haberleri teşvik etmesi önemlidir.

YouTube’un Facebook’a verdiği yanıt, bir video ve canlı akış piyasasının bir parçasını kurmaya çalıştığı için şirketten büyük ilgi gördü. Arduvaz biraz daha az olduğunda (daha iyi bir sözcüğün yokluğu için) sıkıcı hale geldiğinde, aslında Watch'a bir avantaj kazandırır.

7/12 Güncellemesi: Bu makalenin orjinal versiyonu Telemundo'nun programın bir parçası olduğunu belirtti. Aslında Univision.