5 Temmuz 2018 Perşembe

Evde BodyBuilding Yapılır Mı ? Kas Gelişir Mi ?

Evde BodyBuilding Yapılır Mı ? Kas Gelişir Mi ?

Evde BodyBuilding yaparak kas gelişir mi ? Bunu bugün sizlere açıklayacağım.

Evde BodyBuilding Yapılır Mı ?
Merhaba arkadaşlar;
Bugün sizlere evde BodyBuilding yapılır mı ? Kaslarımız gelişir mi ? Bu soruların yanıtlarını sizlere kendi fikrimce paylaşacağım.

Genellikle spor salonuna gitmek istemeyen ya da gidemeyen arkadaşlarımız bu sorulara yanıt arıyorlar. Ancak belirtmeliyim ki spor salonundaki kadar performanslı çalışamazsınız ve hızlı gelişemezsiniz. Bunun dışında evde BodyBuilding yapabilmek mümkün.

Öncelikle arkadaşlar evde BodyBuilding yapmak istiyorsanız olmazsa olmazlarımızdan biri Ayarlanabilir Dumbell !

Dumbell gerçekten çok önemli bir faktör. Genellikle hareketlerimizi bununla yapıyoruz ve dumbell bence makineden daha etkili. Bu yüzden evde kas geliştirmek istiyorsanız su bidonlarını yere bırakın ve güzel ve kaliteli Ayarlanabilir Dumbell alın. 😉

Vücut geliştirmek cidden çok zor bir yüktür arkadaşlar. Herkesin yapabileceği bir spor dalı kesinlikle değildir. Çünkü azim ve sabır gerektiren bir spordur. Bu yüzden vücut geliştirmeye başlayacaksınız kesinlikle kararlı ve sabırlı olmanız gerekmektedir.

Tabii evde spor yapacaksınız bu azim ve sabır 2 katına çıkmalı çünkü spor salonunda çalıştığınız gibi evde çalışmanız daha zor bir yöntemdir. Benim size tavsiyem bir şekilde spor salonuna kayıt olun ve sporunuzu orada yapın.

Eğer gitmek istemiyorsanız ya da gidemiyorsanız kendinize evde çalışma programı hazırlayın.

Örneğin; Pazartesi göğüs ve ön kol. Salı günü sırt ve arka kol gibi.

Bu programı oluşturduktan sonra hareketleri mutlaka iyi öğrenmeye çalışın çünkü yanlış bir harekette ömrünüzü karartabilirsiniz. Bu yüzden internetten hareketleri çok iyi araştırın ve ona göre vücut geliştirmenize başlayın. Videoları izlemeden vücut geliştirmeye kesinlikle başlamayın.

Hayalimdeki vücuda hızlıca ulaşmak istiyorum. Nasıl yapabilirim ?

Evde BodyBuilding Yapılır Mı ?
Öncelikle hızlı vücut geliştirmek istiyorsanız size tavsiyem spor salonuna kayıt olun. Evde vücudu hızlı geliştirmeniz pekte mümkün değil. Yavaş bir biçimde ilerlersiniz. Tabii bir yandan sizin çalışma programınıza da bağlı.


Dumbell aldım. Şimdi ne yapmalıyım ?

Eğer dumbell aldıysanız artık evde BodyBuilding yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak hareketleri lütfen iyi öğrenin. Kendinizi sakatlamayın yoksa ömür boyu acısını çekme şansınız var.

Yapmanız gereken sadece Youtube’ye girip videoları izlemek. Bu sayede artık hareketlerinize başlayabilirsiniz. Tabii öncelikle programınızı iyi hazırlayın. Karma karışık vücut çalışmayın yoksa hiç bir gelişme göremezsiniz.

Kısacası arkadaşlar evde BoydBuilding yapmak istiyor iseniz yapmanız gerekenler şunlar;
  • Programınızı hazırlayın.
  • Videolar izleyerek hareketleri doğru yapmaya çalışın.
  • Kesinlikle evinize Ayarlanabilir Dumbell alın.

Bu dediklerimi uygulayın ve kas gelişimini yavaşta olsa görmeye başlayın. Tabii ki beslenmenize de kesinlikle özen gösterin. Besin olmadan kas gelişmez. 😉


Benim sizlere diyeceklerim bu arkadaşlar. Eğer aklınızda takılan soru var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. En kısa sürede cevap vermeye çalışacağım. 🙂

Sağlıklı günler dilerim. 🙂