6 Temmuz 2018 Cuma

En Ünlü İlluminati Komplo Teorileri


En ünlü illuminati komplo teorileri
Illuminati, yüz senelerdir başlayan oluşumunu besleyen biroldukca faktör vardır. Bu faktörler bununla beraber de  komplo teorilerini de getirmiştir. Yeni teoriler, bir şöhretin dramatik bir halde öldüğü her an ortaya çıkmaya eğilimlidir. Bir ihtimal de tüm komplo teorilerinin en yaygın olanı, yaşamını kaybeden şöhretin bu ister politikaçi olsun ister bir pop şarkıcısı ya da film oyuncusu olsun suçlanan tek örgüt illuminati’dir.En ünlü illuminati komplo teorileri mevzusuna geçmeden önce illuminati nedir? Ve hangi ünlülerin bu gizli örgüte karıştığı söyleniyor? Onlara bir göz atalım.

Illuminati aslen reel bir gruptu. Kökenleri, kilisenin kontrolüne muhalif olarak gizli saklı olarak kurulduğunda 1700’lerin sonuna kadar uzanmakta.  Bugün, komplo teorisyenleri illuminati’nin dünyayı tamamen test etmek amacıyla “yeni dünya düzeni” yaratmaya çalıştığını iddia ediyorlar.

Başka herhangi bir organizasyon gibi, gizli saklı camianın imanlarını yansıtan bazı illuminati sembolleri vardır. Onları illuminati sinyali gibi düşünün.

Illuminati’nin sembolünde zenginlik anlamına gelen bir piramit bulunur. Illuminati, serveti dünyayı daha iyi bir yer haline getirmenin en önemli aracı olarak görüyor.  Piramidin içinde her şeyi gören, bilgiyi ve bilgeliği simgeleyen bir göz vardır.  Gözden, illuminati’ye rehberlik eden bir ışık hüzmesiı parlar. Ve en son, herkesin ve her eylemin evrende önemli bir rol oynadığı fikrini pekiştiren “sonsuz daire”. Bu semboller, onları ararsanız her yerde bulabilirsiniz. En fazla bilinenleri ise dolar banknotunda, müzik videolarında yer almakta…

Yani illuminati reel mi? Bu rivayetler ve teorileri gözden geçiltihap ve bu ünlülerin illuminati’de olup olmadığına kendiniz karar verin.Illuminati paul walker’ı öldürdü
2013 senesinde, hızlı ve öfkeli 7 filmimizde oynadıktan sonrasında paul walker hayranları trajik ve ironik ölümüyle  şok oldular. Porsche’unu  kullanan walker’in  arabanın kontrolden çıkmasıyla direğe çarptığı iddia edildi. Yahut medyada öyle yer aldı.  Fakat şayet komplo teorisyenlerine sorarsanız, illuminati walker’in ölümünden sorumludur.

Shane olarak bilinen youtuber’a bakılırsa, illuminati walker’ın grubu ifşa etmekle tehdit etmesiyle birlikte kendi ölüm fermanını imzalamış oldu ve illuminati tarafından öldürüldü.  Hikaye, walker’ın, halkla görüşmek istediği sahnelerin ardında zimmete para geçirme benzer biçimde bir takım yanılsamaya rastladığında hayır işine karıştığını gösteriyor. Elbet, illuminati bunun bulunmasına izin veremezdi ve neticeta kaçınılmazdı.

Illuminati jfk’nin suikastini gerçekleştirmiş oldu
Paul walker, illuminati’ye suçlanan şüpheli ve garip bir ölümle karşılaşan tek kişi değil. Bazı komplo teorileri, 1960’larda john f.Kennedy’nin de illuminati tarafınca suikast ile öldürüldüğüne kadar uzanmaktadır. Tarih meraklıları, jfk’nin lee harvey oswald tarafından iki kere vurulduktan sonrasında öldüğünü biliyor, ancak biroldukca insan buna ikna olmadı. Time dergisinde meydana getirilen bir okur anketine   bakılırsa, amerikalıların % 70’i suikastın daha büyük bir şeyin parçası olduğuna inanıyor … illuminati’nin bununla bir ilgisi var mı? O işte tam bir sual işareti, ancak kanıtları oldukca etkisinde bırakan…

Jfk bir üçgenle vuruldu.
“john kennedy” nin içinde 11 harf var.
Suikast zamanı (11/22/63) 11’in katlarını yer ediniyor.
Jfk’nın içinde bulunduğu limuzin saatte 11 mil gidiyordu… liste fezaıp gidiyor.
Illuminati niçin jfk’nin ölmesini istiyor? Görünüşe gore, jfk Amerika askerlerini vietnam’daki savaştan  çekilmesini istiyordu  ve illuminati’nin ülke üzerindeki testünü ele geçirecek olan ulusal borcu sona erdirmek için federal biriki’i sona erdirmek istedi. Federal reserve notlarını değiştirdikten birkaç gün sonrasında öldürüldü. Komplo teorisyenleri, suikastın yapıldığı günden itibaren, birden fazla atıcının ve oswald’ın pozisyonununkiyle uyuşmayan bir mermi yörüngesinin bulunduğunu kanıtladıklarını söylediler.

Jay-z ve beyonce, illuminati’nin kralı ve kraliçesi
Belki de en popüler illuminati teorisi, yıldızların jay-z ve beyonce’nin gizli saklı grubu yönetmesidir. Her şey jay-z imza üçgeni el hareketini yapmaya başlamasıyla ortaya çıktı.

Topluluğunuzu her yerde temsil ederken, bağlılığınızı reddetmek zor olsa gerek. öyleyse, elbetteki, (ırkçı söylemden bahsetmemesi), jay-z’nin bir siyah olduğu düşünüldüğünde, bir örgütten yardım almadan süperstarlık seviyesine ulaşamayacağı söylentisi de vardır.

Beyonce, illuminati ile olan ilişkilerine dair teoriler de yaygınlaştı. Komplo teorisyenleri, yıldızın sahne performanslarından, müzik videolarından ve el hareketlerinden gelen her şeyin gizli gruba direkt bağlılığını anlatım ettiğini söylüyorlar. Teorisyenler, küçük mavi sarmaşık’ı da bu karışıma sürüklemişlerdi. Isminin, illuminati’nin çok malum “born living under evil” için bir kısaltma olduğunu iddia ediyorlardı.

Elbet, ikisi illuminati’nin laflarını tutmayı reddettiler. Beyonce söylentileri ‘oluşum’ şarkısı, “y’all illuminati karışıklığıyla yiğitlik eder”, ve rick ross şarkısının jay-z rapinde “kaltak, ben inanılmaz / dedim. Ben bir mason / kaltak ben kırmızı-ateşliyim, benim 3. 6’dayım, ama bir şeytan değilim. ” lafları ile ifade ettiler.

Kesha’nın ‘die young’ adlı şarkısı bir illuminati marşı mı?
Beyonce ve jay-z, illuminati ile rabıtalı oldukları iddiasıyla anılan sadece iki ünlü. Teorisyenler, kesha’nın müziğinin, ilk müzik videolarında yer edinen sembolleri olan gizli topluma da hitap ettiğini söylüyor. örneğin, “die young” videosu buna iyi bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Illuminati sembolizmi o kadar bariz ki,  saysıcaklıkz üçgenlere, baş aşağı bir haçı ve her şeyi kabul eden bir göze atıfta bulundu. Video, yanıp sönen bir kafatası ve kemiklerle ile başlıyor. Komplo teorisyeni the vigilant citizen’e gore, “illuminati sembolleri daha da yaygınlaşıyor çünkü planın tamamı bu oldu: onları yavaş yavaş popüler kültürün bir parçası haline getirmek.” beyin yıkamanın bir parçası,”

Katy perry’nin “dark horse” videosunda biroldukca illuminati sembolizmi yer alıyor
Katy perry, illuminati’ye birkaç farklı yolla bağlandığı söyleniyor. Her şeyden önce, her yerde, piramitlerde ve şeytani yapıtklarda her şeyi kabul eden göz benzer biçimde semboller içeren “dark horse ” videosunu görmek gerekiyor. Perry’nin aslında komplo teorisyenlerine bakılırsa aslında illuminati tarafınca kaçırılan jon benet ramsey olduğu gibi süper garip bir söylenti de bulunmakta.  Perry, gizli grubu kendisine bile atıfta bulunmuş oldu. Rolling stone ile yaptığı röportajda şarkıcı, “eğer illuminati varsa, bende çayır temenni ediyorum.” dark horse ” illuminati’yi üye olduğumu düşündürüyorsa veya illuminati dark horse ile kurtulacaksa iyi bir şey”dedi.

Lady gaga bir “illuminati kuklasıdır”
Lady gaga, illuminati’nin bir parçası olduğu söylenen bir başka pop yıldızı. Yine, teorisyenler, videolarında ve kişiliğinde aleni sembolizmi, “zihinkontrolüne saygı” olarak adlandırırlar. “gaga” sahne isminin tamamen yoksun olma eylemine işaret ettiğini söylerler. Dahası, ilk günlerinde, videolarının çoğu üçgen ve her şeyi kabul eden göz sembolizmiyle doluydu.

Ancak, birtakımları en yeni projesinin illuminati’den kurtulduğunu kanıtlıyor. Birazcık aradan sonra, çok daha bastırılmış, gerçekçi bir görüntü ve daha anlamlı, sanat içerikli bir müziğe haiz hale geldiği görüşü ağır basıyor.

Harvard’daki bir toplantıda gaga, eğlence endüstrisinde ne kadar üzgün bulunduğunu anlattı. Gaga, “illuminati kuklası” olarak anılmak istemediğini belirtti.

Donald trump bir illuminati akıl kontrolörü mü?
Tüm bu yıldızlar illuminati zihni testü altındaysa, kontrolü kim yapıyor? Illuminati kralı jay-z’nin yanı sıra donald trump’ın elindeki sinyalleri, en iyi illuminati üyesi statüsünde olduklarını  ortaya koyuyor. Mevzuşurken ellerinizi kullanmak fazlaca normal bir olay ancak komplo teorisyenleri trump’ın fazlaca garip hareketlerinin aslen gizli mesajlarla dolu olduğunu savunuyorlar.