6 Temmuz 2018 Cuma

En Ucuz Bilgisayar Toplama Önerileri


En Ucuz Bilgisayar Nasıl Toplanır ?
Set halinde satılan bilgisayarları tercih etmektense toplama diye tabir edilen parçaları tek tek alıp birleştirmek her zaman daha ucuza veya aynı fiyat ama daha iyi özelliklere denk gelir. Biz de sizlere bu nokta da en ucuz bilgisayarı toplayabilmek adına nerelere bakmanız gerektiğini anlattık.

Dolara Göre Bilgisayar Parçası Fiyatları da Yükseliyor!
Ne yazık ki bilgisayar parçalarının hiç birini Türk firmalar üretmiyor. Tamamını diğer ülkelerden temin ediyoruz. Sırf bu sebepten dolayı dolar artış sağladığında bilgisayar parçalarının ve dolaylı yoldan bilgisayarlarında fiyatları büyük artış gösteriyor. Son zamanlarda yaygınlaşan bitcoin madenciliği de bilgisayar parçalarının fiyatlarının artmasına sebep oldu. Özellikle ekran kartlarının fiyatları ateş pahası oldu. En kötü ekran kartı bile gerçek ederinin iki katı fazla fiyatlara satılıyor. 

Bilgisayar toplamak adına bilginiz yok fakat yine de bilgisayar toplamak istiyorsunuz. Bu konuda facebook gibi sosyal medyalarda gruplar mevcut. İsteklerinize yönelik oyun veya ofis olacak şekilde değişik tercihlerde yapabilirsiniz. Fakat özellikle facebook üzerindeki gruplarda dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Gerçekten bilgisayar konusunda yetkin ve kendini geliştirmiş kişilerde varken cebinde parası olan kafasına göre yorum yapan tiplemelerde var. Bundan dolayı her yazılanı dinlemeyin. Yazılanların üzerine kendi araştırmanızı yapmanızı öneririm.
İnternet siteleri sadece aracı oluşumlar olduğu için genel olarak hepsinin alış fiyatı aynı satış fiyatları da aynı sayılır. Aralarında pek bir fiyat değişikliği olacağını sanmayın yani sonuçta hepsi de dolar bazlı dışarıdan alıyor. Fakat bazı günlerde özel indirimler oluyor. Eğer tüm indirimleri tek tek bekleyecek kadar sabrınız var ise gerçekten güzel fiyatlara bilgisayarınızı toplayabilirsiniz.

Bu internet sitelerini sizlere saymak gerekirse şöyle sıralayabiliriz;
-Vatan Bilgisayar
-HepsiBurada
-İtopya
-Teknobiyotik
-Webdenal
-Sinerji
-Ebrar Bilgisayar
-Amazon
-Eksenbilgisayar

Kendi aralarında sıralama yapamam, hangisi daha iyi daha kötü bir yorum yapamam. Fakat bilgisayar toplamak istiyorsanız en iyi ve en çok tercih edilen internet siteleri bunlar. İndirimleri takip ederseniz eğer gerçekten güzel fiyatlara iyi bir bilgisayar dizebilirsiniz.
Bilgisayarı toplarken alacağınız parçaların ileriye dönük olmasına kesinlikle dikkat edin. Bir sene sonra çıkacak bir oyuna ekran kartınız yetersiz gelirse upgrade yapacağınız parçaya diğer parçalarınız uyum sağlayamazsa tüm sisteminizi baştan dizmeniz gerekir. Bundan dolayı bilgisayarınızın parçalarını toplarken elinizden geldiğince yüksek modelleri toplamaya özen gösterin. Parçaların uyumlu olmasına dikkat edin.