4 Temmuz 2018 Çarşamba

Bütün Girişimcilerde Bulunması Gereken ÖzelliklerHerkes sıfırdan zengin olmak herkesin hayalidir. İnsanların çoğu girişimci olmak isterler ancak; girişimci olmak için bir takım özellikler gereklidir. Başarılı bir girişimci olabilmek için belki onlarca özellik gerekmektedir. Bazı girişimciler bu özelliklerin hiçbirine sahip değiller ancak başarılı bir girişimcilerdir. Bunun sebebi ise en önemli faktör şans'tır. Şansınız yaver giderse pek çaba sarf etmeden. Gerekli koşulları yerine getirmeden amacınıza ulaşabilirsiniz. Ancak her zaman şans insanın yüzüne gülmüyor.

İleriyi Görebilme Özelliği
"Yarını bugünden görmek" diye tabir edilen bir özelliktir. İyi bir girişimci sektörde neler olacak, yarın neler gerekecek. İlerleyen zamanlarda insanların neye ihtiyacı artacak diye düşünüp. Eksik olan, insanların ihtiyacı olan şeyleri tespit edip. Bu tespitlerin üzerine giderek geleceğe hazırlanmak. Bu ihtiyaç zamanı geldiği zaman doğru yerde konum alabilmelidir.

Motivasyonlu Olmak
İnsanlar bir arada oldukları zaman birbirini motive edebiliyor. Bu sayede motivasyonları sürekli zirvede tutarak iş aşkını ortaya çıkarıyorlar. İnsanlar fabrikada maaşlı çalışırken bile motive olabilecek birşeyler bulabiliyor. Ancak girişimci dediğimiz kavram çoğu zaman bir başınıza olacaksınız. Sizi kimse motive etmeyecek, kimse arkanızda olmayacak. Kendi, kendinizi motive ederek motivasyonunuzu üst düzeyde tutmalısınız.

Girişimci Dediğin Risk Alabilmeli
Belirli bir zamanda, belirli koşullarda risk alabilmek kazanç sağlayabilir. Ancak her koşulda risk alınmamalı. Girişimci tereddüt etmeden rist alabilmeli tabiki. Risk alacağınız zaman iyi düşünmeli ve en iyi şekilde analiz etmelisiniz.