11 Temmuz 2018 Çarşamba

Böbrek ağrısına ne iyi gelir?

Böbrek ağrısına ne iyi gelir ile ilgili görsel sonucu
Böbrekler vücudumuzda atılım işlevini yerine getiren önemli organlardan biridir.

Asit-baz dengesinin korunması, elektrolit dengesinin dengelenmesi ve ayrıca tansiyonnın düzenlenmesi gibi çeşitli fonksiyonların düzenlenmesinden öncelikle sorumludurlar. Böbrekler vücuttaki atık maddeleri dışkı ve idrar şeklinde temizlerken vücuda yararlı bileşenleri süzer ve korurlar. Birçok nedenden ötürü, yeme alışkanlıkları ve öteki vücut enfeksiyonları gibi, böbreklerin işlerliği ve etkinliği engellenir. Bazen arızalar böbreklerde korkunç ve dayanılmaz ağrıya niçin olabilir. Hanımefendiler, erkeklerin aksine, daha çok böbrek enfeksiyonuna yakalanma riski altındadır. Ağrı iyileştirilebilir ve evde çok verimlilikle tedavi edilebilir.



Böbrek sancısının sebepleri nedir?

Böbrekte kanama
Böbrekte bütünör
Idrar yolu enfeksiyonu
Böbrek damarlarında kan pıhtılaşması
Böbrek taşı
Prostat büyümesi
Idrar kanallarında tıkanma


Taze limon suyu

Aslen, limon suyunun hem böbrek taşı bununla birlikte böbrek ağrısı için bilinen en iyi devalardan biridir. Limon, sitrik bir meyvedir, böbrek taşlarının parçalanması ve böbreği zorlayan sorunların çözülmesinde çok etken olan asetik asit içerir. Böbrek ağrısı için limon suyu tedavisi kullanmak için aşağıdaki ismimları izleyin:



Böbrek ağrsıcaklıknı gidermek için devamlı taze limon kullanın.
Boş bir kadınnla ve uyandıktan sonra taze limon suyu içebilirsiniz.
Böbrek ağrısı başladığında taze limon suyu için. Bu karışım, 4 kaşık limon suyu su ile karıştırılarak hazırlanabilir. Ortalama 20 dakika içinde rahatlama bekleyebilirsiniz.
Ek olarak böbrek ağrısı tedavisinde ham zeytinyağına limon suyu ekleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken 4 kaşık limon suyu ile 4 kaşık zeytinyağını karıştırmaktır. Ama ihmal etmeyin ki, zeytinyağını içerken mide bulantısı hissetmiyorsanız zeytinyağı içebilirsiniz aksi biçimde içmeyin.




Su

Herhangi bir böbrek rahatsızlığı veya ağrısı çektiğinizde su, hastalığınızı tedavi edebilecek en önemli şeydir. Böbrekleriniz için su harbiden çok önemlidir çünkü toksinleri vücudunuzdan dışarı atar ve temizler. Bir günde minimum 8-10 bardak su tüketmeniz şiddetle önerilir.



Isırgan otu

Isırgan otu yaprakları, hem mesane aynı zamanda böbrekler yöntemiyle muntazam bir su akışı yapma mevzusunda yardımcı olabilir. Ek olarak idrarı artırır. Bakterileri uzak tutar ve vücuttaki kristalleri atmaya yardımcı olurlar. Böbrek ağrısı çeken biri, ağrıdan kurtulmak için günde minimum 2-3 defa ısırgan otu çayı içmelidir.



Meksika fasulyesi

Meksika fasulyesi böbrek taşı da dahil olmak üzere herhangi bir böbrek enfeksiyonu veya ağrı tedavisinde gerçekten etkilidir. Kabukların içerisindeki fasulyeleri çıkarıp, düşük ısıda kaynatın ve yumuşak hale gelene kadar beklemeye alın. Hemen sonra sıvıyı süzgeçten geçirin ve soğumasını bekleyin. Yararlı sonuçlar için günde birkaç defa için.



Tam buğday ekmeği

Tam buğday ekmeği, proteinler, lifler, magnezyum vb. Benzer biçimde besleyici maddeler bakımından zengindir. Içerisinde oksalat oluşumunu önlerken böbreklerin iyi olmasını sağlarlar. Ekmek yanında, tahıl gevrekleri vb. Yiyebilirsiniz.



Fesleğen

Fesleğen, böbrek ağrısı ve enfeksiyonlarda harika bir tonik olarak değerlendirilir. Böbrek ile alakalı ağrı veya rahatsızlıklardan muzdarip olan biri, müessir sonuçlar için eşit miktarda bal ile karıştırılmış fesleğen suyu tüketmelidir. Bununla beraber, istenilen neticelerin elde edilmesi için tedavi yaklaşık 5 ay süresince yapılmalıdır.



Kereviz

Kereviz antiseptik özelliklere sahiptir ve dolayısıyla kereviz suyu içmek gerçekten ağrı kesici olabilir. Kereviz suyu, oksalatların oluşumuna neden olan toksinleri vücuttan atmada destek sağlar. Ek olarak böbrekteki mevcut taş parçalanmasına yardımcı olan bir diüretiktir.



Nar

Nar suyu ve çekirdeği böbrek ağrısı ve enfeksiyonların tedavisinde yararlı olabilir. Nar, sıkıştırıcı özelliklere haizdir ve dolayısıyla böbrek taşlarının tedavisinde gerçekten yardımcı olabilirler. üstelik son aşama yüksek miktarda su içerir, bu nedenle her gün en az bir bardak nar suyu tüketmelisiniz veya böbrekle alakalı problemlerı uzakta tutmak için her gün bir nar yemelisiniz.



Karpuz

Karpuz, potasyum açısından zengin olup, fosfatlar ve karbonatlardan oluşan taşların atılmasında faydalıdır. Ayrıca idrardaki asiditeyi düzenlerler. Tüm bunların yanı sıra karpuz, en yüksek seviyede su konsantrasyonunu içeren bir meyvedir ve bundan dolayı, vücudunuzu nemlendirmek ve atık ürünleri yıkamak için harbiden etkili olabilir.



Domates suyu

Başka bir şey tüketmeden önce bir bardak domates suyu için ve üstüne de bir bardak su için. Ağrıdan kurtulmanıza destek sunar. Ayrıca domatesleri doğrayıp kalın pamuklu bir bezle ağrıyan bölgeye sarabilirsiniz. Ağrıdan kurtulmak için hastanın sırtına da koyabilirsiniz.



Sızma zeytinyağı

Zeytinyağı, böbreklerle ilgili olarak ağrıyı azaltan etkili bir yöntemdir. Eşit oranda zeytinyağı ve limon suyunu karıştırıp içebilirsiniz. Tadı korkunç gelebilir ama istenen neticeları elde etmek için çaba sarf etmeniz gerekecektir.



Karahindiba çayı

Karahindiba otu mükemmel bir diüretiktir, bu da idrara çıkma miktarını ve sıklığını artırdığı demektir. Karahindiba, böbrek ağrılarının enfeksiyonlardan ve taşlardan müessir bir halde kurtulmasını sağlar; böylelikle, böbreklerinizden toksinleri faal bir şekilde dışarı atmaya destek verir. Bir çorba kaşığı kuru karahindiba otunu bir bardak suda demleyin. 15 dakika boyunca bekletin. Süzün ve için. Günde 3 fincan karahindiba çayı tüketmenizi öneririz. Ancak tüketmeden önce doktorunuza da danışmanız iyi bir düşünce olabilir. Ek olarak uzun süreler yüksek dozlarla tüketilmemelidir.



Mısır püskülü çayı

Böbrek enfeksiyonunuz varsa ağrılı idrara çıkma yaşıyor olabilirsiniz. şayet öyleyse, evde çare bulabilirsiniz. Mısır püskülü çayın yatıştırıcı tesiri üriner sistem sorunlarıyla ilgilenilmiş olduğu için bu ağrıyı azalttığı tanınmaktadır. Msıcaklıkr püskülü, harika bir diüretiktir ve bakterilerin efsunmesini engellemiş olan doğuştan gelen bir kaliteye haizdir. Geleneksel şifalı nebat sistemleri, uzun senelerdir ağrılı böbrek iltihaplanmasını ve su tutmayı tedavi etmek için msıcaklıkr püskülü çayı kullanıyor. Bir çorba kaşığı mısır püskülü otunu 2 bardak suda demleyin. 12 dakika kapağını kapatın ve bekletin. Sonrasında süzüp içebilirsiniz. Böbrek ağrısından kurtulmak için 3 fincan içebilirsiniz. Sadece uzun süreler boyunca kullanmayın. Sıkıntı çözülünce bırakabilirsiniz.



Lahana yaprakları

Lahana gerçek bir detoks sebzesidir. Boşaltım sistemi de dahil olmak üzere bedenimizdeki neredeyse bütün sistemlere fayda. Lahana yapraklarının durgun sıvıları vücudumuzun dokularından dışarı atabildiği iyi malum bir gerçektir. Bundan dolayı, lahana iskorbüt, egzama ve gut tedavisinde kullanılır. Yaprakları yaralar üzerine de uygulanır. Lahana yaprakları bununla birlikte böbrek ağrısı tedavisinde lapa yaparak kullanıldığında da etkilidir.