5 Temmuz 2018 Perşembe

Bilgisayarda Oynayabileceğiniz En İyi 5 Oyun !

Bilgisayarda Oynayabileceğiniz En İyi 5 Oyun !

Sizlere şuana kadar oynadığım en iyi 5 bilgisayar oyununu açıklayacağım.

En İyi 5 Oyun Rust
Merhaba arkadaşlar;
Bugün sizlere bilgisayarda oynadığım en iyi 5 oyunu açıklayacağım. Öncelikle bu oyunlar için bilgisayarınızın donanımı yüksek olması gerekiyor. Bu yüzden oyunu satın almadan önce ya da oynamadan önce sisteminiz bu oyunlar için yeterli mi bunu kontrol edin. 😉

Şimdi hemen bu zamana kadar oynadığım en iyi 5 bilgisayar oyununu sizlere açıklayacağım.

1 – Rust

Rust
Rust , hayatta kalma oyunudur. Bunu alpha sürecindeyken oynamıştım ve cidden aşırı zevkli bir oyundu. 3 arkadaş bu oyunu satın almıştık ve cidden parasına değmişti. Ama şuanda bu oyun için yüksek bir bilgisayar almanız gerekiyor. Çünkü oyun Unity stüdyosunu kullandığı için mecburen yüksek bir donanıma sahip olmanız gerekiyor.

Rust‘ta ev yapabiliyorsunuz , savaşabiliyorsunuz , hayvanları kesip etlerini pişirip yiyebiliyorsunuz. Tam bir hayatta kalma oyunu. Bu yüzden Rust benim için 1. sırada. Eğer sisteminiz bu oyuna yeterliyse kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim. 😉

2 – Infestation : Survivor Stories

Infestation: Survivor Stories
Infestation: Survivor Stories , zombili hayatta kalma oyunudur. Cidden bu oyunu da çok severim ancak bunun da bir zaman sonra maalesef sistemleri yükselmeye başladı. Ancak bu oyunun PVP’leri de vardır ve şuan resmi olarak hayata geçirilen The New Z oldu. PVP’lerde FPS optimizasyonu yapılıyordur. The New Z ‘yi denemenizi tavsiye ederim. 😉

2-3 sene önce bende bunun PVP’sini açmıştım ve Türkiye’de en iyi Infestation: Survivor Stories sunucu olmuştu. Cidden çok yatırım yapmıştık ve yaptığımız yatırımın karşılığını da almıştık.

Kesinlikle önerdiğim oyunlardan bir tanesi. 😉

3 – Unturned

Unturned
Unturned , zombili hayatta kalma oyunudur. Grafikleri biraz sıkıntılı olsa da aşırı zevkli ve heyecanlı bir oyundur. Çoğunuz oynamıştır zaten. Oyun ücretsiz bir biçimde oynanılıyor. Ama son güncellemeler de oyunun FPS Optimizasyonu çok kötü oldu. Hiç kasmayan oyun bir kasmaya başladı. Bu yüzden bırakmak zorunda kaldım. Eğer sizin bilgisayarınızın donanımları iyi ise kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim.

Oyunda araba kullanabiliyorsunuz. Ağaç kesebiliyorsunuz ve ev yapabiliyorsunuz. Hayatta kalma oyunlarının arasına rahatlıkla girebilir.

Üstelik bu oyunu 17 yaşında ki bir arkadaşımız yapmış 😀 Şuan kaç yaşındadır bilemiyorum. En son 17 idi 😀

4 – DayZ

DayZ
DayZ , zombili hayatta kalma oyunudur ve en iyi grafiklere sahip olan oyun olduğunu söyleyebilirim. Oyunu oynarken kendinizi bir an bu dünya da hissedebilirsiniz. Oyun ben en son oynadığım da kasıyordu ama duyduğuma göre bugları vs. kaldırmışlar ve FPS Optimizasyonunu yapmışlar. Eğer sisteminiz iyiyse düşünmeden oynayın derim. Mükemmel bir hayatta kalma deneyimi sunuyor sizlere.

Oyunun haritası oldukça geniştir ve yapıları da çok gerçekçidir. Arkadaşlarınızla oynarsanız cidden çok keyif alacağınız bir oyuna dönüşebilir. Tavsiyemdir 😉

5 – Minecraft Hunger Games

Minecraft Hunger Games
Minecraft Hunger Games‘i bilmeyeniz yoktur tabii. Bu da hayatta kalma oyunudur ancak eklentilerle yapılmıştır. Bilgisayarımda kasmayan oyun tek bu var diyebilirim. 😀 5. sıraya koydum çünkü sadece vakit öldürme amaçlı oynuyorum. Diğer oyunlar kadar fazla oynamıyorum. Ama arada oynamak isterseniz kesinlikle öneririm.


Evet arkadaşlar benim en iyi 5 bilgisayar oyunu dediğim oyunlar bunlardır. Eminim ki çoğunu sizlerde biliyorsunuz. Yakın zamanda blogumdan gelir elde edebilirsem yeni bilgisayar alıp Youtube’ye başlamayı planlıyorum ve ayriyeten sitemizi yükseltmeyi planlıyorum. Bunların hepsi sizlerin sayesinde olacaktır arkadaşlar.

Farkettim ki oynadığım oyunların hepsi hayatta kalma oyunları 😀 😀 Hayatta kalma oyunları candır ya 😀 😀

Minecraft harici bütün oyunları Steam‘da bulabilirsiniz. 😉

Hepinize iyi günler dilerim. 🙂