12 Temmuz 2018 Perşembe

Apple’ın Face ID'si ‘sabah yüzü’ tarafından engellendi

Apple’s Face ID thwarted by ‘morning face’

İnsan nüfusunun büyük çoğunluğunun sabah en iyi ilk şeylerine bakmadığını evrensel olarak kabul eden bir gerçektir. Ve telefonun imzası olan Face ID özelliği, uyandırıcı hallerinde kullanıcılarını tanımak için çabaladığı için, iPhone X'in de kabul ettiği anlaşılıyor.

Slate ile ilgili bir makale, Face ID'nin su yüzüne çıktığı gibi bazı durumları ortaya koyar ve ortak bir şikayetin Face ID'nin yeni bir uyandırdığı kişinin yüzünü kabul etmeyeceği yönündedir.

Bu benim patronum tarafından paylaşılan bir fikir, Boris, tweet attı eğer FaceID işe yaramazsa “sadece kalktı ve yüzün hala bir karmaşa.” Benim durumumda, Morpheus'un kollarından zorla çekilme stresi Benim tavrım, yüzüm değil - sadece bir şafak romp için bana bahçeye sürükler her zaman chipper köpeğime sor. Ama bazıları için, yüzün çeşitli bölgelerinde şişlik ortaya çıkabilir.

İlk olarak geçen yıl tanıtılan Face ID, Apple’ın güvenliğinde bir sonraki adım olarak lanse edildi. IPhone X'de Touch ID'nin yerini aldı ve Apple'ın bu kadar güvenli olduğunu iddia etmesi, bir başkasının telefonunuzun kilidini açabileceği bir milyonda bir şans var. Bu oldukça spesifik, ama aynı zamanda, bir yabancı olabileceğiniz gibi, sabah kendinizden farklı görünmenizi de ima ediyor.

Günün hangi kısmının, kullanıcının yüzünü algılamak ve ezberlemek için yerleşik bir sinir ağı kullanan sofistike yüz tanıma tekniğini tam olarak engellediği tam olarak net değildir. Bu ağ, yüzünüzde, yüzdeki kılların büyütülmesi veya çıkarılması gibi değişikliklere neden olur. Ayrıca güneş gözlüğü veya şapka gibi aksesuarları da içerir.

Yani eğer Face ID, “hafif sabah şişmesi” kadar basit bir şey tarafından gerçekten bertaraf edilirse, iPhone 11'in başlamasından önce biraz daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyabilir.