14 Temmuz 2018 Cumartesi

Adobe, iPad için Tam Photoshop Sürümü YayınlayacakBloomberg tarafında çıkan yeni bir habere gore; adobe’un ipad için tam sürüm özelliklerine haiz bir adobe photoshop hazırladığı iddiaları doğrulandı. Her şeyin yolunda gitmesi halinde ekim ayında duyurulacak olan tatbik 2019 senesinde yayınlanacak.

Adobe’un aslen ios işletim sistemi için daha önceden geliştirdiği photoshop express uygulaması mevcut fakat bu tatbik adobe’un pc ve mac’ler için sunduğu photoshop makalelımıyla kıyaslanamayacak kadar sınırlı bir sürüm. Adobe’un çıkartacağı yeni sürüm ise tıpkı bilgisayarlarda olduğu şeklinde fonksiyonel özelliklere sahip olarak, tepeden tırnağa ipad temel alınarak geliştirilecek.

Adobe photoshop’un ipad’e özel bir tam sürümünün çıkarılmasının apple’ın mı yoksa adobe’un mu daha çok işine yarayacağı kim bilir sadece her iki tarafın da karlı çıkacağı güvence. Diğer yandan ipad için photoshop stratejisinin güçlü kullanıcılar için pek bir anlam anlatım etmiyor olması da olası. Nitekim ksıcaklıktlı donanımlarla ipad’den elde edilebilecek verim de sınırlı olacaktır.

Ipad için photoshop’un detayları için en erken sene sonunu beklememiz gerekecek. Hobi ve basit işler için photoshop’u kullanma ihtiyacı duyan kullanıcılar bu yenilikten sonra bilgisayar nakliyat alışkanlıklarını ipad ile değiştirebilir.

Ipad için adobe photoshop fikrine siz nasıl bakıyorsunuz? Siz ipad ile photoshop kullanır mıydınız?