10 Temmuz 2018 Salı

A'dan Z'ye Cinler hakkında merak edilenler

A'dan Z'ye Cinler hakkında merak edilenler Kısa ÖzetA'dan Z'ye Cinler hakkında merak edilenler Kısa Özet A'dan Z'ye Cinler hakkında merak edilenler Kısa Özet Merhaba değerli Müslümanlar ve cinler hakkında bilgiye sahip olmak isteyen güzel insanlar. Bugün cin nedir? Cinler gerçekten var mıdır? Cinlerin türleri nelerdir? Gibi sorulara yanıt vereceğim. Cinler gerçekten var mıdır? Evet cinler var olan varlıklardan birisidir. Kuran’ı kerimde cin suresi isimli sure bulunmaktadır. Ancak çoğu kişi tarafından kuran-ı kerimde yazmasına rağmen cinler yoktur, gibisinden söylemler dolaşmaktadır. Müslüman olan tüm insanların cinlerin varlığına inanması gerekmektedir.

Ayrıca surenin dışında cinler ile alakalı 40 farklı yerde bilgi yer almaktadır. Daha detaylı bilgi için kuran-ı kerimde geçen ayetleri okuyabilirsiniz.

Kuran-ı Kerimde cinlerden bahseden ayetler.
*En’am suresi 100. 128. ayet. *Araf 38 *Fecr 27 *Saffat 158 *Neml 17. – 39 *Sebe 12.-14 *Saffat 37.- 38 *Fusilet 18.-29.-30 *Zariyat 56 *Rahman a5.- 33.- 35, 36, 37, 38, 39, 41 *Cin1-17’e kadar *Nas 1, 2, 3,4, 5, 6, 7. ayetlerinde geçiyor sabittir. Cin nedir? Cin biz insanlardan daha önce yaratılmış varlıklardır. Yaratılışımızdan dolayı cinleri göremeyiz ancak cinler bizi görebilmektedir.

Cinler hakkında kısa özet dediğim için fazla uzun tutmak istemiyorum. Cinler biz insanlar gibi yaşar ve ölür. Aynı şekilde yemek yer evlenir. Bizlerde nasıl Müslüman yanında Müslüman olmayan insanlar var ise cinlerde de aynı şey geçerlidir. Cinler ile aramızdaki tek fark onların bizden hızlı olması ve tezek ile beslenmeleridir.

Cinlerden nasıl uzak dururuz?
İman ederek, Allaha sığınarak cinlerden uzak durabilirsiniz. Cinin size musallat olmasını istemiyor iseniz kesinlikle onlarla fazla uğraşmamanız gereklidir. Read more : https://cincikartma.blogspot.com/2018/07/adan-zye-cinler-hakknda-merak-edilenler.html