20 Haziran 2018 Çarşamba

Yaşanmış Soygun Hikayesi | Bloğun Elli Tonu

OTOMATİK MAKİNE HIRSIZLARI
Ülkemizdede bir çok otomat makineleri dediğimiz otomatik makineler mevcut. Bazı ürünleri alacağımız zaman makineye paramızı atıyoruz ve makine o parayı alıp bize ürünü veriyor ve daha sonrasında ise para üstünü veriyor. Kola makineleri, kahvelerde bulunan sigara makineleri, içecek makineleri gibi makineler bunlara örnektir.

Hırsız kendisine sanki otomat makinesinin elektronik bakımını yapacak görüntüsü veriyor. Markete rahatça giriyor ve daha sonrasında makineyi zorlayarak açmayı başarıyor ve içindeki paraları alıyor. Bunu yaparken insanlar etrafta görüyor. Kasiyerler görüyor ancak herkes makineye bakım yapıldığını düşünerek böyle bir şeye imkan vermiyor. Hırsız elini kolunu sallaya sallaya dükkandan çıkıp gidiyor.

ATM HIRSIZLARI
Gündüz vakti işlek bir caddede ve caddenin en işlek olduğu saatlerde. İki, üç kişi elektronikçiymiş gibi atm nin başına geliyor. Makine yardımları ile atm yi olduğu yerden söküyorlar. İnsanlar çevrede görüyor ama kimse aldırış etmiyor. Hatta bazıları atm nin sökülüşünü sanki bir filmmiş gibi izliyor. Daha sonra hırsızlar yerinden söktükleri bu atm yi bir transpalet'e yerleştirerek. Rahat, rahat insanların gözlerine soka soka gözden kayboluyorlar. Nasıl oluyor diye düşünmeyin sakın sizde yaşadığınız yerin merkezinde atm yi yerinden söken alektronikçi kıyafeti giymiş insanları görürseniz sizde hiçbir şeyin farkına varmadan geçip giderdiniz.

METRODA TELEFON HIRSIZI

Bir yolcu metroda oturarak seyehat etmektedir. Hemen yanındada bir hırsız ayakta yolculuk etmektedir. Oturan yolcu elinde son model telefon ile zaman geçirmekte. Hırsız telefonu göze kestirmiş durumda ancak kimşeye belli etmiyor ve gayet doğal bir şekilde yolculuğuna devam ediyor. Metro bir durakta duruyor kapılarını açıyor. Kapı kapanmadan bir saniye önce hırsız yolcunun telefonunu elinden kaparak hızlı bir şekilde kapıdan çıkıyor. İnsanlar müdahale etmek isteselerde hırsız kapıdan çıktığı anda kapılar kapatılıyor. İnsanlar hırsıza müdahale edemiyorlar.