23 Haziran 2018 Cumartesi

Terapinin Faydaları

Flotasyon tedavisi, kendi sağlığınıza ve mutluluğunuza yatırım yapmanın basit ve etkili bir yoludur. Just Float'ta sizlere biraz ekstra TLC'yi kendinize uzatmaya davet etmek için biraz zaman ayırmak isteriz. İşte yüzdürme tedavisinin on faydası.

1) Tame tansiyon başlıkları: UC Irvine'deki son bir çalışma, flotasyon tedavisinin kronik tansiyon baş ağrıları için “uzun süreli ve çok yönlü bir tedavi” olduğunu doğrulamaktadır (1). Boyun sıkı mı? Omuzlar gergin mi? Rölyef sadece bir kayan nokta…

2) Uykuyu geliştirin: Uykusuzluk birçok şekilde gelir, ancak yatağınıza hiç hoş bir ziyaretçiye dönüşmez. İki hafta boyunca haftada sadece iki saat kayan, 12 hafta boyunca uykusuzluk belirtilerini iyileştirdiği gösterilmiştir (2). Haftada bir yüzdürme alışkanlığı edin ve daha iyi uyumaya başlayın… buna ne aşık olmak istemezsiniz?

3) Kan basıncını azaltın: “Kan basıncınızın düşürülmesi, yaşınız ne olursa olsun ve okumalarınız normal aralıkta olsa bile, inme ve kalp krizi riskinizdeki önemli azalmalar için para kazanabilir” (3). Genç ve sağlıklı olan herkes kan basıncını düşürmekten yararlanabilir ve bu hedefe ulaşmak için yüzmek basit, etkili ve hatta keyifli bir yoldur.

4) Rahatlayın: Çok sayıda çalışma, flotasyon tedavisinin birçok stres belirtisini azaltmak için inanılmaz etkili ve erişilebilir bir yol olduğunu göstermiştir. Bu çalışmalara katılanlar, yüksek ruh halleri, daha iyi uyku, kortizol düzeylerinin düşmesi ve düşük kan basıncına maruz kalmıştır (4). Stres hayatı daha da zorlaştırır; Neyse ki, yüzmek kolay bir çözümdür.

5) Kas iyileşmesini hızlandır: Floatasyon tedavisinin, atletik antrenman sonrası laktik asit ve algılanan ağrı düzeylerini düşürdüğü gösterilmiştir (5). Daha az kas ağrısı, en sevdiğiniz aktivitelere daha erken dönebilmeniz ve hatta belki de repertuarınızı genişletebileceğiniz anlamına gelir.

6) Yaratıcılığınızı geliştirin: Yüzen, yaratıcı düşünme ve problem çözme canlandırmak ve enerji artırmak için gösterilmiştir (6 ve 7). Sanatsal uğraşlarınızın kalitesini arttırmak ya da iş yerinde daha iyi performans göstermek istiyorsanız, gelişmiş yaratıcılık sadece bir kaçıklıktır.

7) Pratik yapmadan meditasyon yapın: Meditasyon bizim için iyidir (8), fakat çoğumuz ödülleri almak için düzenli olarak “alıştırma” yapmamız gerektiği fikrinden korkarız. Yüzen insanlar, meditasyonun yararlarının çoğunu çabaların bir kısmı ile elde ederler (4). Belirli bir mantrada ustalaşmak zorunda kalmazsınız, dizlerinizi rahatsız edici pozlara sıkıştırın ya da mükemmel bir odaklanma elde edin… sadece yüzer. Bu kadar basit.

8) Kötü alışkanlıkları değiştirin: Belki sigara içiyor ya da alışkanlıkla Kız İzci Çerezlerinin çoklu kutularını tüketiyorsunuz. Karar yok… ama ejderhalarınızın bazılarını öldürmekle ilgileniyorsanız, yüzer yardım edebilir (9-11). Çalışmalar, düzenli flotasyon tedavisi yoluyla bilinç ve fizyoloji arasında gelişmiş bir bağlantı bulmaktadır. Bu da katılımcıların seçimlerine daha fazla farkındalık getirmelerini ve bu seçimlerin fiziksel olarak nasıl hissettiklerini nasıl etkilediğini göstermektedir.

9) Kendinizi sevin: Hayatınızın yapılacaklar listesine flotasyon terapisi eklemek, günlük yaşamdaki zorlukları ve mücadeleleri rahatlatmanın ve iyileştirmenin basit bir yoludur. Birçoğumuz kendimizi, arkadaşlarımıza, ailemize, çalışmalarımıza, kendimizi yenilemeye duyulan hayati ihtiyacın yokluğunu yitirdiğimiz çok şey veriyoruz. Bir saat içinde zihninizi yeniden ayarlayabilir, ruhunuzu rahatlatabilir ve enerji dolu ve yenilenebilir hale gelebilirsiniz.

10) İlişkileri geliştirin: Pek çok çalışma yüzmenin faydasını ölçememiş olsa da, çok sayıda kayan yazı dizisi boyunca daha olumlu ilişkilere anekdot olarak değinilmektedir. Yüzer, stresi azaltır, iyi olma duygusunu artırır ve farkındalığı artırır, birçok afetci, bağlantılarının ve diğerleriyle olan etkileşimlerinin daha duyarlı ve pozitif olduğunu fark eder. Buna aşık olmamak ne?