22 Haziran 2018 Cuma

Recep Tayyip Erdoğan'dan 3. Havalimanı AçıklamasıDAHA ÇOK ÇILDIRACAKLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada şöyle söyledi: Yeni acaçağımız dünyanın en büyük havalimanında 100 bin personel çalışacak. Bunu gören bundan haberi olan batı ülkeleri çıldırıyorlar. Ancak daha çok çıldıracaklar Diye Konuştu.

CANLI YAYINDA HAVALİMANI AÇIKLAMASI
TRT'de canlı yayına çıkan RTE canlı yayında sorulan soruları yanıtladı. Dünyada bütün ülkeler artık çok büyük bir rekabet içerisindeler. Batıdaki havayolları THY'yi izliyor, takip ediyor. Yaptıkları yenilikleri taklit ediyorlar ancak yinede bize yetişemiyorlar, bizi yakalayamıyorlar. THY dünyanın bir numarasıdır. Diye konuştu.


76.5 MİLYON METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE
Yeni açılacak havalimanının devasa boyutu 76.5 milyon metrekare olduğu açıklandı. Atatür havalimanı 12 milyon metrekare iken yeni açılacak havalimanı 76.5 milyon metrekare ile devasa bir havalimanı olarak dünyada bulunan havalimanları arasında birinçi sırada yer alıyor.

İÇERİSİNDE 6 PİST OLACAK
Yeni yapılacak olan 76.5 milyon metrekarelik havalimanı içerisinde 6 adet uçak pisti olacak. İlk yıllarda 90 milyon yolcu yolcu taşıyacak ancak 2023 den sonra 150 milyona çıkacağı bekleniyor.

18 SAAT UÇABİLEN UÇAKLARIMIZ VAR
16 Saat 18 saat uçabilen uçaklarımız mevcut. Bu dünyayı kıskandırıyor. Bizler Türkiye olarak uçak hizmetinde bir numarayız. İlk sıradayız. En iyisiyiz. Bizi kıskanıyorlar dedi.