23 Haziran 2018 Cumartesi

Neymar Ne Kadar Para Kazanıyor?

neymar wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Bu yaz Paris Saint-Germain'e katılarak haftalık maaş geldiğinde Brezilyalı Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo'yu geçti.
Neymar, futbolcunun kariyerinde henüz yarı yolda kalmamış olabilir, ancak gezegendeki en iyi ücretli ve pazarlanabilir sporcular arasındadır.

PSG yıldızı, 2018'de 26'ya döndü ve kulüp seviyesinde 250'den fazla gol attı ve ülkesi için yarım yüzyıllık bir isabet aldı ve Barcelona'yı Paris'e bırakarak Avrupa futbolunda en yüksek kazanan oldu.

Eski Santos starleti, çağının en zengin sporcularından biri olma yolunda ilerliyor, ancak bugünkü kazancı, bugün Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo'nun beğenisine göre nasıl biriktiriyor?

Neymar ne kadar kazanır?
Neymar PSG
Futbol Sızıntıları'nın ortaya çıkardığı bilgilere göre, Neymar, Carlos Tevez'in arkasındaki dünya futbolunun ikinci en yüksek geçerli oyuncusu.

Neymar, haftada 700.000 € 'dan fazla çalışan Parc des Princes'te yılda 36.8 milyon avro tutar.

Bu, Barca ile 2016 yılında imzaladığı 300.000 € 'luk haftada bir anlaşma yaptı ve Ronaldo ve Messi'nin önünde rahatça hareket ettirdi, hatta ücret artışını hesaba katarsak bile, Camp Nou'daki yeni anlaşmaya vardığı söyleniyor geçen Kasım ayında imzalandı.

Tevez, 2017 yılında Çin Süper Ligi'nde altın acele etti ve en azından bir kez Neymar'ın maaşını kazanan tek oyuncu oldu. Ocak 2018'de Boca Juniors'a dönmeden önce Şanghay Shenhua'da 38.4 milyon € kazanacağı söyleniyordu.

Zaman Çerçevesi Kazanç
Saniye başına 1,16 €
Dakika başına 70 €
Saat başına 4,200 €
Günlük € 100,821
Haftalık € 707,692
Aylık 3.07 milyon €
Yıllık € 36,8m
Neymar'ın sponsorluk fırsatları nelerdir?
Neymar
2016 yılında Forbes, Neymar'ın gelirlerini yıllık olarak 21 milyon ABD Doları (18 milyon €) olarak tahmin etti. Böylece, o zamanki Barca maaşı baz alınarak, sahadan daha fazla para kazanan tek aktif futbolcu oldu.

Bu noktada Ronaldo ve Messi'nin ciroları sırasıyla gelirlerinin% 36'sı ve% 34'ünü oluştururken, Neymar, ücretinin% 61'ini oluşturuyordu.

Şimdi değişti, şimdi PSG'ye katıldı ama hâlâ pazarlama ağırlığındaki durumuyla ilgili konuşuyor. Büyük ölçüde Brezilya'daki büyük varlığı nedeniyle, aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm ürünlerde göründüğü için.

Messi, Arjantin'de her zaman olabildiğince popüler olmasa da ve Ronaldo Portekiz'den çok daha küçük bir ülke olan Neymar, 200 milyonluk bir puttur.

Pek çok sponsorluk anlaşmasının bir kısmı Nike, Gillette, Beats Electronics ve Red Bull ile ortaklıklar içermektedir.

Neymar hangi işletmelere sahiptir?
Neymar
Neymar, yeni 'xXx: Xander Cage'nin Dönüşü' filminde görünmek ve kendi emojisini indirilmek üzere serbest bırakmak da dahil olmak üzere elini futbol oynamaktan başka bir çabaya çevirdi.

Neymar ne sadaka yapıyor?
Neymar PSG
Neymar, çocukluğunun bir parçası olarak Jardim Gloria'da Praia Grande şehrinde geçirdiği bir mahallede Instituto Projeto Neymar Jr'yı açtı.

Bölgedeki fakir çocukların yaşamlarına, gelişimlerine yardımcı olan eğitim, sanatsal ve sportif inisiyatifler aracılığıyla dönüşümü sağlamayı ve tüm potansiyellerine ulaşma şansı vermeyi amaçlayan bir kurumdur. Kompleks şu anda 2,470 çocuk ve ailelerine hizmet vermektedir.

Neymar, geçen yıl Mart ayında kız kardeşinin doğumgünü partisine katılmak için bir gezi evinde yaptığı açıklamada, "Brezilya'ya gelemedim ve [enstitüyü] ziyaret edemedim." Dedi. "Bu benim ailemin hayalidir ve her ziyaret ettiğimde her zaman mutlu oluyorum. Bu büyümeyi sürdürmek ve bunu doğru şekilde yapmak istememi sağlıyor."