24 Haziran 2018 Pazar

iPhone X İpuçları ve Bilmeniz Gereken Püf Noktaları12 Eylül 2017'de Apple, en son üç amiral gemisi olan akıllı telefonlarından üçünü duyurdu: iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X. iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'dan daha yüksek teknolojiye sahip olduğundan, daha fazla talep aldı. diğer akıllı telefonlardan daha. Apple aslında iPhone 3'ü 3 Kasım 2017'de piyasaya sürdü ve siparişlerin alınması için bekleme süresi şu ana kadar haftalar oldu.IPhone X özelliklerinin çoğu sezgiseldir, ancak bunların bir kısmı oldukça açık değildir. İşte bilmeniz gereken 18 iPhone X ipucu ve püf noktası:

1.) Yan Düğmeye Basarak Siri'yi Etkinleştirin


Amit Chowdhry
IPhone X'de Siri'yi etkinleştirin

Siri dijital asistanını iPhone X üzerinde etkinleştirmek, cihazın sağ tarafındaki yan düğmeye basmak kadar basittir.

2.) Apple Pay için Yan Düğme Çift Dokunmaelma
Apple Pay'i açmak için Yan Düğme'ye çift tıklayın.

Cihazın sağ tarafındaki yan tuşa çift tıkladığınızda, Apple Pay açılır. Bu, bankanızı veya kredi kartınızı cüzdanınızdan çıkarmanıza gerek kalmadan faturalarınızı ödemeyi kolaylaştırır.

3.) Ev Göstergesi App Switcher'ı açar

Fiziksel bir Home düğmesi olmadan, Apple ekranın alt kısmında bir Home göstergesi ekledi. Ana gösterge, cihazın kilidini açmak ve uygulama değiştiriciyi etkinleştirmek için kullanılır. Uygulama değiştiriciyi etkinleştirmek için, açılan uygulamayı parmağınızla Ev göstergesi'nden ekranın sağına doğru sürüklemeniz gerekir. Daha sonra aralarında geçiş yapmak için sıralanan tüm uygulamaları göreceksiniz:


Amit Chowdhry
Ana ekran, iPhone X'de uygulama değiştiriciyi açar

4.) Eve Dönmek İçin Alt Kenardan Kaydırın


Amit Chowdhry
Eve dönmek için alt kenardan yukarı doğru kaydırın

Ana ekran göstergesi, açık bir uygulamanız olduğunda ana ekrana geri dönmek için de kullanılır. Ana ekrandayken alt kenardan hızlıca kaydırmak sizi bir sayfaya geri götürecek - birden fazla uygulama simgesi sayfanız varsa kullanışlı bir özellik.

5.) Son Uygulamalar Arasında Geçiş Yapmak İçin Sola Veya Sağa Kaydırın


Amit Chowdhry
Son uygulamalar arasında geçiş yap

Son açılan uygulamalar arasında geçiş yapmanın en kolay yollarından biri, Ev göstergesi çizgisinde sola veya sağa kaydırmaktır.

6.) Kapak Sayfası için "Sol Kulak" dan kaydırınAmit Chowdhry
"Kapak Sayfası" için sol kulaktan aşağı doğru kaydırın.

IPhone X'un üstündeki “sol kulak” dan (çentiğin solundaki alan) aşağı doğru kaydırdığınızda, “Kapak Sayfası” nı gösterecektir. Kapak Sayfası, Bildirim Merkezi olarak bilinirdi.

7.) Kontrol Merkezi için "Sağ Kulaktan" Hızlıca KaydırınAmit Chowdhry
Kontrol Merkezini yüklemek için iPhone X'in "sağ kulağından" hızlıca kaydırın

IPhone X'un üstündeki “sağ kulak” dan (çentiğin sağ tarafındaki alan) aşağı doğru kaydırdığınızda, Kontrol Merkezi gösterecektir. Ayrıca Kontrol Merkezi'ni Ayarlar uygulaması> Kontrol Merkezi> Denetimleri Özelleştir altında da özelleştirebilirsiniz. Not: iPhone X'inizde kalan pil ömrünü de görebilirsiniz.

8.) Güç Kapalı / Tıbbi ID / iPhone X ile Acil Durum Çağrısı


elma
IPhone X'i kapatın

Kapatmak için Tıbbi Kimliği yukarı çekin veya iPhone X ile acil durum çağrısı yapın, yan düğmeyi ve ses düğmelerinden birini aynı anda tutmanız gerekir. Daha sonra cihazı kapatmak için kaydırın, Tıbbi ID'yi yukarı çekin veya acil durum çağrısı yapın.

9.) Animoji Kurmak


elma
Animoji olarak bilinen özel animasyonlu emoji oluşturma

IPhone X'in ön tarafına yerleştirilmiş Face ID yüz tanıma sistemini kullanarak yüz ifadelerinizle (Animoji olarak bilinir) özel animasyonlu mesajlar oluşturabilir, App Store simgesine dokunarak simgesine dokunarak simgesinin üzerine dokunabilirsiniz. ağzı açık olan maymun. Ardından Animoji'yi seçmek için kaydırın ve kırmızı kayıt simgesine dokunup basılı tutun veya animasyonlu bir fotoğraf göndermek için Animoji'ye dokunun. Animoji videoları 110 saniyeye kadar kaydedilebilir ve iMessage üzerinden gönderilebilir.