24 Haziran 2018 Pazar

Hızlı ve Öfkeli 8 Özet Özeti

hızlı ve öfkeli 8 ile ilgili görsel sonucu

Hızlı ve Öfkeli 8 Özet Özeti

Dominic Toretto ve Leslie, Küba'daki kuzeninin borçlarını ödeyemedikleri için Fernando ile başını belaya soktuklarını fark ettiklerinde Balayı'ndeki balayının tadını çıkarıyorlar. Dom, Fernando'yu arabalardan uzak tutmaya teşvik eder ve araba için yarışmaya karar verir. Kuzeninin arabasını daha verimli hale getirmek için yıkıyor ve ısıtılmış yarışı çok dar bir marjla kazanmayı başarıyor. Fernando arabayı adaletten Dom'a veriyor, ama Dom Fernando'nun onu tutmasına izin veriyor ve saygının yeterince iyi olduğunu iddia ediyor.


Kendi arabasını kuzenine uzatır ve kendi arabasını tamir etmesine yardım etmesi için ona yalvaran ve sonunda onun için çalışmaya ikna eden siber terörist Cipher'e rastladığında kendi yoluna gider. Ayrıca ekibini kaybetmekle tehdit ederek onu bir sır olarak saklamasına zorluyor. O, Körfez'den kaybolan ve Berlin'de sona eren bir EMP cihazını, kurtuluş cephesindeki silah satıcıları ile birlikte almak için bir göreve gönderir. Bu cihaz tüm elektrik şebekesini silme gücüne sahiptir.


Dom, Hobbs'e bir futbol maçında koşuyor ve Hobbs onu EMP cihazını kendisine teslim etmeye ikna etmeye çalışıyor. Ekibi ile bir araya gelir ve onları misyon hakkında bilgilendirir. Berlin Roma'ya ulaşması üzerine bir saptırma yaratılır, ekip ÇYP'yi çaldı, bomba attı ve ayrıldı. Hobbs'a giderken, Dom başka bir rotaya gitmeye ve cihazı Cipher'e teslim etmeye karar veriyor.


Hobbs süreçte tutuklandı. Aynı hapishaneye dönüştüğü için Deckard Shaw'a rastlar. Hobbs, Shaw'un yardım ettiği yere götürür. Hücreleri tarafından ölçülen iki tanesi, çok ısıtılmış bir tartışmaya girer ve birbirlerini tehdit eder. Yakında, ikisi de bir istihbarat subayı olan Kimse ve Küçük Kimse tarafından kurtarıldı ve işe alındı. Ekip Dom tarafından yapılan seçimlerden ötürü öfkelendi ve Dom ve Cipher'i yakalamayan Kimse liderliğinde birlikte çalışmaya karar verdi. Strateji yaparken, Deckard, Cipher’in Deckard’ın erkek kardeşi Owen Shaw’un da dahil olduğu önemli cihazları çalma konusundaki daha önceki girişimlerine değiniyor. Ekip, Cipher ve Dom'un, Ramsey'in şimdiden bir hırsızlık girişimi olan “Tanrı'nın Gözü” adlı yazılımını çalmaya çalıştığını öğreniyor.


Kolombiya Tarafından Önerilen
Onları izlerler ve cihazı çalar çalmaz onları ele geçirirler. Kaosun ortasında Cipher, Dom'un daha önce habersiz olan Dom'un eski sevgilisini ve oğlunu tuttuğunu ve Dom'un sadece Cipher için çalıştığından emin olduğunu ortaya koyuyor. Elena (eski sevgilisi), oğlu Dom ile tanıştı ve Dom'u ilk isminin kalmasını istediğini söyledi. Sadakatini garantileyen Cipher, Dom'u, Shaw'un annesiyle tanışmak için kısa bir süre için kaçmayı ve yardım istemesini istediği başka bir göreve gönderir.
Ekip, en son görevinde nükleer bir futbol oynadığı için Dom'u yakalamaya çalışıyor. Ona saldırmaya çalıştıklarında kaçar ve filizlenir ve görünüşe göre bu süreçte Deckard'ı öldürür. Kaosa ek olarak, Cipher şehirdeki tüm araçları keserek ve onları otomatik sürücüye koyarak Dom'a yardım etmeye çalışır. Onu kovalayan ekip ve Cipher’in uygulayıcıları olay yerine yakınken, bir uygulayıcı Connor Rhodes Letty'yi öldürmeye çalışır, ancak Dom onu ​​kurtarır. İntikam almak için Cipher, Elena'yı Dom'ın önünde öldürür.Cipher, daha sonra Cipher'in nükleer bir savaşa yol açmasına yardımcı olacak bir denizaltısını ele geçirmek için, onunla birlikte olan EMP cihazını kullanmak için Dom'a Rusya'yı gönderir. Bu arada ekip, Petty tarafından bir otomobil galerisine götürülüyor. Burada, kendilerini yakalamak ve modifiye etmek için modifiye edilmiş arabalarla donatıldı. Eşzamanlı olarak, ölü gibi davrandıran Deckard, Dom’un ekibi ve Owen’ın eski üyeleriyle bir anlaşmayı kurar ve oğlunu kurtarır.

Dom'ı oğlunun güvende olduğu ve Cipher'e sadık olmaya zorlanmadığı için güncellediler ve Rodos'u öldürmeye devam etti. Öfkelenen Cipher Dom'u öldürmek için bir füze yayınladı ama tüm takım onu ​​atlatmayı başardı ve füze denizaltı yerine inecek. Takım Dom'ı kurtarmaya yardım eder ve Deckard, Cipher'i uçaktan atlatmaya gider ve ondan kaçınmak için dışarı atılır.

Etkinlik dizisinden sonra, Dom ve ekibi Cipher'in yedeklemediğini ve Hobbs'un işini geri aldığını bildirdi. Ancak, daha iyi bir baba olmak ve kızı ile birlikte olmak istediği için reddetti. Güvercin ve Dom makyaj ve kutlamak, Dom oğlunun ilk ismi Brian olacak karar verir gibi.