30 Mayıs 2018 Çarşamba

Tuğçe Kandemir ''Yanlış'' Şarkısı Büyük Olay Yarattı


   Tuğçe Kandemir'in 26 Mayıs 2018 de yayınlandığı ''Yanlış'' şarkısı, yayınlandığı tarihden itibaren herkes tarafından yoğun ilgi gördü.

İlk Defa Pinç Kanalında Söyledi
İki günde 150 bin izlenen Tuğçe Kandemir'in yazıp söylediği ''Yanlış Şarkısı'' daha tam olarak çıkmadan bile, Pinç kanalında söylediği bu şarkı herkes tarafından dinlenmeye başlamıştı zaten.

  Onedio da yayınlanan, Oğuzhan Uğur'un sunduğu Pinç programına konuk olan Tuğçe Kandemir kendi yazıp ve söylediği''Yanlış'' şarkısını ilk defa bu programda seslendirmişti.
Kısa Sürede Yoğun Paylaşım Aldı
  Şarkı daha tam olarak çıkmadan, Youtubede bulunan onlarca kanal, Pinç programında Tuğçe kandemir'in seslendirdiği ''Yanlış'' şarkısını söylediği anı keserek kendi kanallarına yükledi. Sadece youtube mecrasında değil, İnstagram ve facebook'ta da birçok sayfa tarafından paylaşılarak. Büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Klipsiz Bir Şekilde Yayınlandı
Youtubede 20 bin abonesi bulunan, pek tanınmayan Dark'n Dark Music kanalı Tuğçe Kandemir'in ''Yanlış'' şarkısını, 28.05.2018 tarihinde youtube üzerinden yayınladı. Ancak bu yayınlanma herkesi şaşırttı; Dinleyicileri şarkının Netd tarafından klipli bir şekilde yayınlanılacağı düşünülüyordu.

Telif Hakları Dark'n Dark Music Kanalında
Dark'n Dark Music daha youtubede videoyu yayınlamadığı halde video yüzlerce kanalda dolaşmaya başladı. Bunun ardında 28.05.2018 tarihinde Dark'ın Dark Music'in youtubede yayınlamış olduğu Tuğçe Kandemir'in "Yanlış" şarkısının telif hakları kendilerine ait olduğunu video'nun açıklama kısmında bildirdi.

"Yanlış" Şarkısını Youtubede Paylaşan Kanallar, Kanallarının Kapatılmasıyla Burun Buruna
Video'nun büyük bir paylaşım aldığı kesin bir olay, youtubede bulunan kanallar kar amacı güderek bu video'yu kendi kanallarında paylaşarak para kazanmaya çalıştılar. Ancak Dark'n Dark Music kanalı youtubede şarkıyı yayınladıkdan sonra telif hakkının kendilerinde olduğunu bildirdi, ve videoyu paylaşan diğer kanalları şikayet ederek bu kanallar'daki videoların kaldırılmasını istedi, çoğu kanal bu şarkı yüzünden kanallarının kapanmak üzere olduklarını söylediler.