31 Mayıs 2018 Perşembe

Blog Sitesi Açmak | Bloğun Elli TonuBlog Sitesi Açmak istiyorsunuz ancak, herhangi bir bilginiz bulunmamakta. Nasıl Blog Sitesi Açılır? Benim herhangi bir yazılım bilgim yok, param yok gibi düşüncelerden kurtulun. Bu yazıyı okuyan herkes, bugün blog sitesi açabilecek. Hemde cebinden beş kuruş bir ücret ödemeden.

Ben yapamam, Blog Sitesi Açmak zordur ben beceremem diyen arkadaşlar mutlaka vardır. Ancak sabırlı olmalısınız sizlere adım, adım Blog Sitesi Açmak hakkında bilgiler vereceğiz ve sizleri blog sahibi yapacağız emin olabilirsiniz.

Bizlerde Blog Sitesi Açmak hakkında hiçbir bilgimiz olmadan açtık bloglarımızı, ne bir teknik bilgilerimiz vardı, nede yazılım bilgisi. Googleden Blog Sitesi Açmak hakkında makale yazan siteleri inceleyerek. Anlattıklarını adım adım inceleyerek ilk bloglarımızı açmıştık.

Birazdan ilk adımları atacağız arkanıza yaslanın ve ilk bloğunuzu açmanın keyfini çıkartın. Türkiye'de ve dünyada şuan milyonlarca blog sitesi var, blog sitelerin temel amacı para kazanmakdır. Bir blog sitesi açarsınız, içerisine özgün içerikler ve makaleler yazarsınız. Daha sonra birçok reklam alternatifleri ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Blog Sitesi Açmak makalemizi okuyup işlemleri gerçekleştirerek blog sitesi açacaksınız. Yalnızda blog sitesi değil, haber sitesi, gezi sitesi, film tanıtım sitesi, aklınıza gelen her türlü siteyi bu yol ile açabilirsiniz.

Blog Sitesi Açmak 1. Adım Bloggerde Oturum Aç
www.blogger.com adresine girerek  burada google hesabınız ile oturum açmalısınız. Ücretsiz blog sitemizi buradan kuracağız. Herhangi bir google hesabınız var ise onunla siteye giriş yapabilirsiniz. Bir google hesabınız yoksa kolayca aynı siteden oluşturabilirsiniz.

Blog Sitesi Açmak 2. Adım Blogger Yeni Blog Oluştur
İkinci adıma geçtiğinize göre blogger'de oturum açmışsınız olarak varsayıyorum. Karşınıza gelen ekranda herhangi ''Yeni Blog Oluştur'' yazması gerekiyor. Yeni blog oluştur butonunu bulun ve tıklayın. Blog Sitesi Açmak yolunda hızlı adımlar ile ilerliyorsunuz.


Blog Sitesi Açmak 3. Adım Blogger Blog Bilgilerini Doldur
Blog sitesi açmak 2. adımı'da tamamladığınıza göre sırada 3. adım var. Bu adımda açacağımızın sitenin temel bilgilerini oluşturacağız. 2. adımı başarı ile tamamladıysanız aşağıdaki resim gibi bir ekranla karşı karşıya gelmiş olmalısınız. Şimdi buradan blog oluşturacağız.

Başlık:Burada bulunan başlık yerine, açacağınızın blog sitesinin ismini yazmanız gerekiyor. Örneğin, benim haberim, benim bloğum.

Adres:Adres satırına ise sitenizin url adresini yazmanız gerekiyor. Mesela google.com, blogger.com facebook.com bunlar gibi kendi bloğunuzun adresini belirlemeniz gerkiyor. Ancak daha önce kimse tarafından kullanışmamış olması gerekmekmektedir. Aktif olan bir web adresini oluşturamazsınız.

Tema:Buradan açacağınız blog sitesinin temasını ayarlayabilirsiniz. Blog sitesnize girildiği zaman nasıl görüneceği buradan ayarlanmaktadır. Ancak buradaki temalar google tarafından bize verilen ücretsiz ve sade temalar. Ben bu temaların pek uygun olduğunu düşünmüyorum, çünkü çok sadeler şimdilik idare olarak bir tema seçiniz buradan. İleride googleden bulup ücretsiz güzel bir tema ekleyebiliriz. Veya satın alabiliriz. İstediğiniz zaman sitenin temasını değiştirebileceğiniz için buraya fazla takılmanıza gerek yok.Ekranda doldurmanız gereken alanları doldurdunuz ve blog oluştura bastığınız anda artık sizde bir blog sahibisiniz demektir.


Blog Sitesi Açmak 4. Adım Blog Siteme Nasıl Yazı EklerimYukarıdaki adımları başarı ile tamamladıysanız blog siteniz kurulmuş olmalıdır. Blog sitemi kurdum ancak şimdi ne yapacağım ben hiçbir şey bilmiyorum gibi düşüncelere kapılmamanız için sizlere biraz bilgi vereyim. Blog sitenize yazı eklemek için blogger.com adresinden blogger yanaline girin sol üst tarafta yayın oluştur bulunmaktadır. Yayın oluştura girdiğiniz zaman, yazacağınız yazının başlığını belirleyin. Aşağıdaki boş alana istediğinizi yazıp sol üstten yayınlaya bastığınız anda yazdığınız yazı yeni açtığınız bloğunuzda gözükecektir. Ayrıca yazınızın içerisine resim, video ekleyebilir maddeleme veya sıralamalar yapabilir yazı fontu gibi ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz. Sağ tarafta bulunan yayın ayarlarında etiket diye bir alan bulunmaktadır. Buradaki alana yazacağınız etiketler ziyaretçilerinizin sizi bulmasına sağlayacaktır. Mesela o an yazdığınız yazının ismi Blog Sitesi Açmak ise etiketler kısmına Blog Sitesi Açmak, blog sitesi nasıl açılır, blog sitesi aç, ücretsiz blog sitesi açmak, blogger blog sitesi açmak gibi etiketler girerek ziyaretçilerin sizi bulmasını sağlamaktadır.

Blog Sitesi Açmak 5. Adım Blogger Tema Nasıl Değiştirilir
Bloğunuzu açtınız herşey güzel gidiyor hergün yeni içerikler giriyorsunuz. Ziyaretçiler geliyor ancak tema sizi biraz rahatsız ediyor veya artık aynı temayı kullanmaktan sıkıldınız. Temayı değiştirmek istiyorsunuz. Bunun içinde herhangi teknik bilgiye sahip olmanız gerekmemektedir. Çok basit bir şekilde sitenizin temasını değiştirebilirsiniz. İlk önce googleye blogger temalar yazınız, daha sonra karşınızı yüzlerce belki binlerce tema çıkacak buradan istediğiniz temayı, bloğunuza uygun olduğunu düşündüğünüz bir temayı bilgisayarınızı indirin. Daha sonra blogger kontrol panalinde alt kısımlarda ayarlar'a tıklayın ordan şablona girin ve temanızı sitenize yükleyin. İşlem bukadar sitenizin görünümü artık tamamen değişti!

Blog Sitesinden Nasıl Para Kazanılır?
Yazımızı inceleyerek bir blog sitesi oluşturdunuz, makalelerinizi girerek sitenizi doldurdunuz ziyaretçilerinizde geliyor siteye güzelde bir teması var peki şimdi nasıl para kazanacaksınız? Tabiki bu işi babanızın hayrına yapmıyorsunuz. Sizde para kazanacaksınız

Google Adsense İle Bloğunuzdan Para Kazanın
Googlenin en çok bilinen reklam şirketi adsense'ye başvurabilirsiniz. Başvurunuz kabul edilirse adsense sizin sitenizde sizin istediğiniz alanlara reklam resimleri koyacak bu reklam resimlerine tıklanmada, göstermede siz para kazanacaksınız. Kazandığınız paraları istediğiniz zaman banka hesabınıza isteyebileceksiniz.

Başka Reklam Şirketleri İle kazanınGoogle adsense gibi onlarca, yüzlerce reklam şirketi bulunmaktadır. Bunlara başvurarak adsense gibi buralardanda tıklama veya gösterim başına para kazanabileceksiniz.

Popup ReklamlarPopup reklam alarakda para kazanabilirsiniz. Ancak pek tavsiye edilmeyen bir yöntemdir.Ziyaretçi sitenizde herhangi bir yere tıkladığı anda yeni bir pencere açılıyor ve burada reklam ziyaretçiye reklam gösteriyor. Genelde ziyaretçilerin rahatsız olduğu bir reklam sitilidir tavsiye etmiyoruz. Ancak kullanan kişiler oluyor elbette reklam izlenme sayısına göre para kazanıyorsunuz.

Lınk Şirketleriyle Çalışmak
Bloğunuzda link veriyorsanız kesinlikle size göre bir para kazanma yolu olabilir. Mesela bir link verdiğiniz zaman birisi buna tıklıyorsa ekranda reklam gösteriliyor 5 saniye kadar bu reklamı izlemek zorundasınız daha sonra reklamı geç'e tıklayarek vermiş olduğunuz link gidiliyor. Lınke tıklanma sayısına göre para kazanırsınız.

Bloğunuzda Ürün Tanıtma
Bloğunuz bir makyaj bloğu vs olabilir burada insanlar sizlerin yazdıklarını okuyarak birşeyler alıyorsa o ürünlerde satan firmalarla anlaşma yaparak burada ürünlerin reklamını yapabilirsiniz. Ürün sahibi size bu reklam karşılığında para ödeyecektir.

Banner İle Para Kazanmak
Bloğunuza başka kişilerin blog sitesini paylaşarak para kazanabilirsiniz. Banner dediğimiz şey, sizin sitenize reklam verecek kişinin sitesinin logosudur. Kişi bu fotoğrafı size gönderir sizde bloğunuzun bir yerine bu logoyu koyarak reklam yapmış olursunuz...