17 Temmuz 2017 Pazartesi

Klanlar Browser Tabanlı Strateji Oyunu


   Merhaba arkadaşlar aranızda strateji oyunlarını sevenler vardır tabiki, bugün strateji oyunlarını sevenler için çok güzel bir oyun paylaşacağım. 
   Klanlar gerçekten hoş vakit geçireceğiniz bir ortam. Bence browser kategorisinde en iyi strateji oyunu. Yani indirmenize gerek yok arkadaşlar hiçbir program kullanmadan adeta facebooka giriş yapıyormuş gibi oyuna giriş yapabilirsiniz.

  Oyundan bahsedecek olursak herkes bir köy ile oyuna başlıyor oyunda köyünüzü geliştiriyorsunuz. Binalarınızın seviyesini artıyor, kışladan asker basıyor, ahırdan atlı birliklerinizi, atölyeden şahmerdan ve mancınık basıyorsunuz. Köyünüzün surlarını saldırılara karşı geliştirik savunma birliği oluşturarak köyünüzü savunmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca saldırı ordunuzu hazırlayıp, mancınık ve şahmerdanlarınız ile savaş başlatıp rakip oyuncuların surlarını yıkıp bina seviyelerini yıkıp hatta yok edip köylerine ele geçirebiliyorsunuz. Adeta gerçek bir savaş gibi! Düşünsenize üç ay köyünüzü geliştiriyorsunuz ve birisi gelip sizin köyünüzü feth ederse oyuna sıfırdan başlıyorsunuz. Oyunda köy sınırı yoktur isterseniz binlerce köy alabilirsiniz ki insanlar bunu zaten yapıyor ancak yönetmek oldukça zordur.

  Bunun yanında oyunda adeta bir aile ortamı mevcut, çok samimi arkadaşlarınız olacak onlarla mesajlaşabiliyorsunuz, oyun içerisinde klanınızın forumu mevcut yeni konular açıp o konulara cevap yazabiliyorsunuz. Ayrıca ittifak olduğunuz klanlar ile forumunuzu birleştirebiliyorsunuz. Böylece 200-300 kişi aynı forumu kullanıyorsunuz ve aile ortamı muhabbetinize muhabbet katıyorsunuz.

  Birisi sizemi saldırıyor, klanınızdan yardım istiyorsunuz size destek birlikler yolluyor, sizin askerlerinizin yanın saf tutarak savaşa katılıyor. Klan içerisinde inanılmaz operasyonlar oluyor. Mesela gece uyudunuz 4 köyünüz vardı sabah bir kalktınız köyünüz yok.

  Diğer oyuncuları ve ya boş köylere askerlerinizi gönderip yağmalayabiliyor ve ganimet elde edebiliyorsunuz. Bu ganimetler sayesinde daha çok köyünüzü geliştiriyor ve daha güçlü oluyorsunuz.

  Oyun içerisinde 41 adet dünya var ve hala yeni dünyalar açılmaktadır. Dünya dediğimiz kavram server oluyor, farklı farklı serverlerde farklı farklı oyuncular ve farkl farklı klanlar savaşıyorlar. Ve kendi dünyalarına klanı ile birlikte hüküm etmeye çalışıyorlar.

  Klanlar gördüğünüz en iyi browser tabanlı strateji oyunu olacağından eminim. Ne duruyorsunuz haydi oyuna.

https://www.klanlar.org/ Adresinden kayıt olup oynayabilirsiniz.