26 Temmuz 2017 Çarşamba

En İyi 10 Online Oyun | Bloğun Elli Tonu
10- PES 2017

 Futbol tutkunlarının severek oynadığı, KONAMI’nin bir oyunu olan PES 2017 çevrimiçi oynama seçeneği sayesinde oyundan daha fazla haz almamızı sağlıyor. Güzel ara yüzü, grafikleri, sesleri ve oynanış biçimiyle dikkat çeken PES 2017, FIFA 17 kadar satmasa da (yaklaşık 40 katı kadar) listemizin 10.sırasında yer almayı hak etti.

9- League of Legends
 Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends, 2009 yılından itibaren hem ülkemizde hem de dünya çapında birçok oyuncuya sahip. Çıktığı yıldan itibaren neredeyse çoğu listeye girmeyi başaran League of Legends, bizim listemize de girmeyi hak etti. Çok fazla yarışma düzenlemesiyle bilinen ve bu yarışmalarda oyuncularına hediyeler veren Riot Games şirketi yakın bir tarihte sunucularını da Türkiye’ye taşımıştı.

8- Garry’s Mod
  24 Aralık 2004 tarihinde Valve tarafından geliştirilen Garry’s Mod, o zamandan beri sürekli güncelleme aldı ve birçok oyuncunun severek oynadığı bir oyun haline geldi. Hayal gücünüze sığamayacak kadar çok fazla şey yapabileceğiniz oyunda ayrıca birçok da mod bulunmakta. İster arkadaşlarınızla isterseniz de tek başınıza doyasıya vakit geçirebilirsiniz.

7- Euro Truck Simulator 2
 2012’de SCS Software tarafından geliştirilen ETS 2, araba oyunlarına meraklı ve araba sürmeyi seven oyuncular için harika bir oyun olduğunu söylemek mümkün. Oyunda tırlarla birlikte tıra yüklenen malları bize belirtilen yere götürmemiz gerekiyor. Tabii ki kurallara uymamız ve tırımıza zarar vermememiz gerekmekte. Online şekilde de oynanan ETS 2 arkadaşlarınız ile araba sürme zevkini sonuna kadar yaşatıyor.

6- ZULA
 MadByte tarafından geliştirilip, Lokum Games tarafından dağıtılan ZULA oyunu, yaptığı reklamlar sayesinde harika bir kitleye ulaştı ve Türkiye’de bulunan yerlerden haritalar tasarlayarak oyuncuların ilgisini çekmeye devam ediyor.

5- FIFA 17
 PES 17’yi satış rakamlarında 40’a katlayan FIFA 17, futbol severlerin en çok oynadığı futbol oyunu olmayı hak kazandı.

4- Playerunknown’s Battlegrounds
2017’de Bluehole tarafından geliştirilen Playerunknown’s Battlegrounds ise listemizin 4. sırasında. Çıktığı andan itibaren birçok oyuncu tarafından satın alındı ve Youtube’da binlerce videosu çekildi. Online olarak oynaması en zevkli oyunlardan bir tanesi diyebiliriz.

3- Counter Strike: Global Offensive
 Harika bir FPS oyunu olan ve geliştirildiği andan itibaren harika satış rakamlarına ulaşan CS: GO ise listemizin 3.sırasında.

2- Rocket League
  Rocket League’de bir futbol oyunu ancak bu sefer oyuncular bir insan değil araba. Evet, yanlış okumadınız bildiğimiz araba ve bu arabayı istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Gerçekten oynaması ilk başta biraz zorlasa da öğrendikten sonra en severek oynayacağınız oyunlardan bir tanesi olacaktır.

1- GTA V
 Zaten GTA V’i bilmeyen yoktur, anlatmaya gerek bile yok fakat biz yine de GTA V’den bahsedelim. Bir çok ankette herkes tarafından en çok sevilen online oyun olarak seçildi. Steam platformunda bazen kötü yorumlara maruz kalsa da GTA V listemizin ilk sırasında yerini aldı.