BT Blog v5.0


En Çok Para Kazanan Siteler | Bloğun Elli Tonu1- Google

 Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Google, bizlere sunduğu birçok kolaylık sayesinde internette rahatça dolaşmamızı sağlıyor. Böyle büyük bir şirketin kazandığı para da büyük olmak zorunda ki listemizin ilk sırasında yer alıyor. Google yılda ortalama $26.350.000.000 kazanıyor.

2- Amazon
 Bu seferde dünya da çok fazla kişi tarafından ziyaret edilip alışveriş yapılan Amazon’un ne kadar kazandığına bakalım. Her türden ürünü içinde barındıran Amazon, ilginç ve işe yarar ürünleriyle de dikkat çekiyor. Amazon sitesinin yaklaşık yıllık kazancı $21.250.000.000.

3- Facebook
 2 milyara yakın kullanıcısı bulunan ve bu kullanıcıların bir numaralı paylaşım merkezi haline gelen Facebook, Instagram’ı da satın alarak kazancına kazanç kattı ancak biz şuan için Facebook’u konuştuğumuz için sadece Facebook’un kazancından bahsetmek zorundayız. Facebook’un yıllık geliri ortalama olarak $16.850.000.000.

4- Yahoo
 Google daha ortada yok iken arama motorları arasında en iyisi kabul edilen Yahoo, Google’ın ortaya çıkmasından itibaren gösterdiği düşüş ile yerin dibine girdi desek sorun olmaz galiba. Ancak Yahoo’nun bu düşüşü onun çok büyük meblağlar kaybetmesine neden olmadı. Yahoo yılda yaklaşık $10.640.000.000 kazanıyor.

5- eBay
 Amazon kadar geliri olmasa da Dünya’da çok kişi tarafından alışveriş yapılan eBay, Türkiye’de GittiGidiyor’u satın almasıyla adını duyurmuştu. eBay şirketinin yıllık geliri ise $8.160.000.000.

6- Paypal
 Birçok yenilik ile internetten güvenli para işlemlerimizi yapmamızı sağlayan Paypal maalesef yakın bir tarihte Türkiye’den ayrılmak zorunda kaldı. Paypal’ın yokluğunda sıkıntı yaşayan kişiler olsa da üzgünüz ki bunun bir çözümü bulunmamakta. Paypal’ın yıllık kazancı ise 4.250.000.000 dolar.

7- iTunes
 Apple’ın en başarılı ürünlerinden olan iTunes, tüm dünya ülkelerinde kullanılan ve çok işe yarayan bir program. iTunes Apple ürünler ile çalışmakta olup vazgeçilmez programlardan bir tanesidir. iTunes sayesinde insanlar müzik dinleyebilir veya videolar izleyebilirler. Daha çok fazla özelliği olan bu ürünün Apple’a yıllık kazancı ortalama $3.000.000.000’a yakın.

8- Reuters
  Dünyanın en iyi haber sitelerinden biri olan Reuter’ın yıllık kazandığı ücret ise 2.670.000.000 dolara yakın.
Yorumlar

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam