BT Blog v5.0


En Çok Kazanan Youtuber'lar | Bloğun Elli Tonu
Bu listemizde Google’ın çok popüler ürünü olan Youtube’da hangi Youtuberlar’ın daha çok kazandığını inceleyeceğiz.

10- Hank Green
 Eğlenceli videolarıyla Türkiye’de de izleyici kazanmış Hank Green “vlogbrothers” kanalında 3 milyon aboneyi aşmış ve 700 milyon izlenmeye yaklaşmış. 1 Ocak 2007’de kurduğu kanal Hank Green’e yıllık yaklaşık olarak 2,5 milyon dolar kazandırıyor.

9- Rosanna Pansino
 Bir yemek kanalı olan ve gündelik hayatta popüler konuları yemeklerinde figür olarak kullanan Rosanna Pansino’nun 9 milyona yakın abonesi ve 2 milyarı aşan bir görüntülenme sayısı mevcut. Rosanna Pansino yaklaşık olarak yıllık $3.000.000 kazanıyor.

8- Lily Singh
 28 Ekim2010’da açtığı ||Superwoman|| kanalı ile Youtube’a challenge ve başka türlerde video yüklemeye devam eden Lily Singh’ın ayrıca bir de vlog kanalı bulunmakta. ||Superwoman|| kanalında 12 milyon aboneye çok yaklaşan Lily’nin ayrıca 2 milyadan fazla da görüntülenmesi mevcut. Singh, Youtube’dan yıllık 3,5 milyon dolara yakın para kazanmakta.

7- Jenna Marbles
 Bir eğlence kanalı olan JennaMarbles, 16 Şubat 2010’da Jenna tarafından kuruldu. Haftada bir olmak üzere video yükleyen Jenna’nın 18 milyona yakın abonesi ve 2,5 milyara yaklaşan izlenme sayısı bulunmakta. Jenna ise Youtube’dan ortalama 4 milyon dolar almakta.

6- Roman Atwood
 Sketch Empire olan kanalının ismini daha sonra RomanAtwood olarak değiştiren Roman, kanalını 18 Kasım 2009’da kurmuş ve 11 milyon aboneye ulaşmış. Kanalının içeriğinde herkese şaka yapan Atwood, Youtube’dan 5 milyon dolara yakın bir para kazanıyor.

5- Grace Helbig
 Haftada 3 video atan Grace Helbig’in kanalında her türden video bulunuyor desek yanlış olmaz. Normalde kanalının adı “It’s Grace” olmasına rağmen, kanalının adını değiştirmiş ve kendi isim soy ismini kanala koymuş. 2006’da Youtube’a katılmış ve 3 milyon abonesi, 270 milyonu geçen izlenmesi var. Grace ise Youtube’dan 5,5 milyon dolar kazanıyor.

4- Markiplier
 Oyun içerikli videolarıyla çok fazla ülkeden dilleri ne olursa olsun izleyicisi bulunan Markiplier’in, 18 milyona yakın abonesi ve 8 milyara yakın görüntülenmesi bulunuyor. Markiplier, Youtube’da yıllık 6 milyon dolara yakın para kazanıyor.

3- Smosh
 Smosh’un 23 milyon abonesi ve 6,5 milyarı aşan görünütlenmesi bulunmakta. Smosh kanalı Youtube’dan 12,5 milyon dolar kazanıyor.

2- PewDiePie
 Youtube’un en popüler kanalı olan PewDiePie’ın 56 milyondan fazla abonesi var ve izlenme rakamı da 15,7 milyarı aştı. Kanalın kurucusu Felix, Youtube’dan 24 milyon dolara yakın para kazanmakta.

1- Michelle Phan
 Ve geldik listemizin 1. sırasına. 29 yaşında olan Michelle’nin 2006’da kurduğu kanalında makyaj tüyoları bulunuyor. 9 milyon abonesi ve 1 milyar izlenmesi bulunan kanala uzun bir süredir video atmayan Michelle son videosunda neden video atmadığını açıkladı. Phan Youtube’dan 50 milyon dolar kazanıyor.

Yorumlar

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam