16 Temmuz 2017 Pazar

Blogger ''Program Yap'' Özelliği

 

  Merhaba güzel insanlar. Aranızda blogger kullanan arkadaşlar vardır, hatta hepiniz blogger kullanıyorsunuzdur kullanmasanız burada ne işiniz var? değilmi.

  Bir blog siteniz var ve bu blog sitenizde ne zaman içerik giriyorsunuz hiç düşündünüzmü arkadaşlar? İçerik bloğun en önemli kısmıdır eğer içerik girmezseniz siteniz alexde yükselir, google seni ilk sıralarına çıkarmaz ve böylece ziyaretçileriniz sizi hiçbir yerde bulamaz.

  Sitenizde çok fazla makale paylaşın demiyorum. Sadece düzenli bir şekilde makale paylaşmanız yeterli olacaktır. O yüzden ben size düzenli makale paylaşın diyorum nasıl düzenli makale paylaşacağım diye soracak olursanı hemen anlatmaya geçeyim.

  Mesela arkadaşlar blog siteniz var bir gün üç makale giriyorsunuz bir hafta sitenin yüzüne bakmıyorsunuz. Bu sizi batırır arkadaşlar ziyaretçi kaybedersiniz hem kendiniz sıkılırsınız. Bunun yerine iki günde bir makale paylaşabilirsiniz. Böyle yaparsanız hem siteniz daha güncel olur hemde siz sıkılmazsınız.

  Mesela bloggerde yayını yayınladığınız yerde sağ tarafta etiketlerin altında program yap kısmı var. Üç tane makale yazacaksanız oturun üç tane makalenizi yazın ancak program yap kısmından birini şimdi birini iki gün sonra diğerinide dört gün sorna paylaşın. Program yap kısmanda makalenizi hangi tarihte ve hangi saatte paylaşmak isterseniz otomatik olarak paylaşıyor.

  Bana soracak olursanız iki günde bir makale yazmak yetersiz kalacaktır. Düzenli olarak hergün bir makale yazın günde iki makale yazsanız bir program yap aracılığı ile yarın öğlen saat üç e ayarlayın bir diğer yarını iki gün sonra saat üç te yayınlayın. Yayınlarınız böylece düzenli olsun hergün saat üç te otomatik olarak paylaşım yapsın.

  Unutmayın gerçek hayatta bile düzenli olmanın faydası var sanaldada aynı böyledir. Düzenli olun herşey kontrolünüz altında olsun. İyi günler arkadaşlar.