27 Temmuz 2017 Perşembe

Bir Website İçin Sosyal Medyanın ÖnemiBir Website İçin Sosyal Medyanın Önemi

 Sosyal medya ve web siteleri… İki kavram da oldukça yakından tanıdığımız ve günlük hayatımızda sık sık kullandığımız kavramlar. Peki, bu kavramların kendi arasında nasıl bir bağı bulunmakta gelin beraber bakalım.
 Web site kurmak isteyen bir kuruluşun veya bireyin siteyi kurduktan sonraki yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi de sesini insanlara duyuramamış olmasıdır.
 Sosyal medya kullanmadan, ne kadar çok yere reklam verseniz de kendi sitenize dönüş olarak tam verim almanız pek mümkün olmaz. Bunun nedeni günümüz toplumunda milyonlarca hatta milyarlarca insanın sosyal ağ kullanmasıdır. Gelin birazda madde madde web siteleri için sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu inceleyelim.

Görüntülenme Sayılarında Hızla Yükseliş
  Biraz yukarıda bahsettiğimiz gibi yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi, insanlara sesinizi duyuramamadır. Açacağınız bir site de çok fazla görüntülenme istiyorsanız, sosyal medya işin temelini oluşturur. Çünkü insanlar için sosyal medya bir zorunluluk haline geldi ve orada gördükleri çoğu şey direk görsel hafızalarına kazınıyor. Sizin siteniz adına açacağınız bir sosyal medya hesabı ve o hesaba kazandırdığınız kitle sayesinde hem görüntülenmeniz artacak hem de diğer siteler arasında popülariteniz olumlu yönde değişecek.

Sıkı Takipçi Kitlesi 
 Sosyal medya hesaplarınız da paylaştığınız haberler veya makaleler ile insanların dikkatini çekmeyi başarırsanız, zamanla sizi daha çok ziyaret etmeye başlarlar ve birer sıkı takipçiye dönüşürler. Sıkı takipçiler sayesinde yayımladığınız her şey anında görüntülenme alır. Ayrıca eğer takipçileriniz yayımladığınız yazıyı sosyal medya hesaplarında paylaşırsa bu sayede daha fazla kişiye ulaşmışta olursunuz.

Sosyal Medyanın Backlink Etkisi
 Sosyal Medya Backlink, sitenizin insanlar tarafından görülmesi ve ziyaretçi sayınızın artması ile birlikte dünyanın en çok tercih edilen web sitelerinden size doğru bir link çıkışı olması anlamına gelir ve bu durum son derece iyi sonuçlar doğurur. Sosyal medyalardaki backlink çıkışları sitenizin ziyaretçi sayısının artmasında önemli rol oynar ve ziyaretçisi olan bir web sitesi arama motorlarının gözünde de maksimum kaliteye sahip olan bir web sitesidir.