BT Blog v5.0


Adsense Nasıl Alınır?


   Merhaba arkadaşlar sizin sıkıntınızı hemen tahmin edeyim bir internet siteniz var ve bu internet sitenizden google adsense almak istiyorsunuz. Onca şirket varken neden adsense diye sormuyorum bile herkesin bildiği gibi adsense çok fazla ödeme yapıyor ve ödeme garantili. Bazen tık başına 2 TL aldığımız bile olabiliyor.

   Ben adsense nasıl alınır çok iyi biliyor fakat hiç adsense almıyordum, webmaster ortamlarında insanların adsenseye para verdiklerini herkesin kolayca alamayacağını duydum. Adamlar gözümün önünde adsenseye 300 TL gibi paralar veriyordu.

  Bende dedim ki yahu hocam mademki bu adsenseyi herkes alabiliyor, yani sitesi olan ve yeterli içerik giren herkese adsense veriliyor, siz neden adsense istiyorsunuz diye sorduğumda öğrendim ki; blog siteleri varmış içerik giriyorlarmış hergün yeni, yeni makaleler güncel ve gündemden yazılar giriyorlarmış ancak yinede adsense alamıyorlarmış. Durdum ve düşündüm neden dedim böyle bir şeyde adsense alamayasınız ki yani neden vermesin diye düşündüm. Tekrar aynı kişilere sormaya başladım yazdığınız makaleler özgünmüdür ondan vermiyor olabilir diye özgün olduğunu söyledi ancak yinede alamıyorlarmış ve bu yüzden adsense için 300 TL para ödüyorlar.

  Bende kendime bir blog açtım hatta domain bile almadım tamamen ücretsiz bir site açtım blog sitesi genel blog'du. Mesela günlük hayatımda ne yapıyor isem onları paylaşıyordum hergün girip 1 yazı paylaşıyordum. Zaman ilerledikçe  yazı yazmayı azalttım ama asla içerik girmeyi bırakmadım.

  Mesela ilk başlarda günde bir makale giriyorken, zaman geçtikçe haftada bir makale girmeye başladım. Yazılarımı kısa kesmiyordum 500 kelimelik yazılar yazıyordum. Her cümlem özgündü, böyle 90 makale paylaştıktan sonra adsenseye başvurdum ve adsensem onaylandı.

  Yani arkadaşlar insanların zor dedikleri şeylere inanmayın insanlar adsense almak zor diyorlar, ancak kolay bir olay. Eğer siz emek harcamadan bir şeyler elde etmek isterseniz tabiki olmaz. Biraz emek harcayın bir web sitesi için 70-80 makale fazla değil. 70-80 makale girin ondan sonra adsenseye başvurun zaten rahatlıkla alırsınız.

  Yani demek istediğim internette gördüğünüz herşeye inanmayın. Binbir türlü şeyler söylüyorlar adsense almak için şöyle yapın, adsense almak için böyle yapın diye. Arkadaşlar sadece içeriğe önem verin emek harcağın karşılığını alın. Sitenizin ismi vs asla önemli değil ( küfür ve argo hariç) istediğiniz alan ismi ile adsense alabilirsiniz.

  Sup domain ile adsense alınmaz diyenlere inanmayın arkadaşlar şahsen ben blogspot.com alan adresi ile adsense almış bir insanım hepinize adsense yolun başarılar dilerim :) bir sonraki yazımda görüşmek üzere.
Yorumlar

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam