28 Temmuz 2017 Cuma

2017'Nin En Çok İzlenen Filmleri


1-  Recep İvedik 5

 Ajans Press, 2017’nin en çok izlenen filmlerinin istatistiklerini belirledi. Ajans Press’in Box Office’ten derlediği verilere göre 2017’nin en çok izlenen filmi, Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 5 filmi oldu.
 İzleyicileri kahkahaya boğan serinin son filmi 16 Şubat'ta vizyona girdi ve film yaklaşık olarak 5 milyon 748 bin kişi tarafından izlendi.

2- Çalgı Çengi İkimiz
 2017’nin en çok izlenen ikinci filmi Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın başrolünde olduğu “Çalgı Çengi İkimiz” filmi oldu. İzleyicileri çok güldüren bir diğer film olan Çalgı Çengi İkimiz, 2 milyon 784 bin seyirci rakamlarına ulaştı.

3- Olanlar Oldu
Ajans Press'in Box Office'ten derlediği verilere göre Ata Demirer'in ‘Olanlar Oldu’ filmi 1 milyon 802 bin seyirci sayısıyla listenin üçüncü sırasında yer aldı.
 “Zafer Kaptan (Ata Demirer) Ege kıyısında küçük bir kasabada tekne turları düzenleyerek geçinmektedir. Zafer'in annesi Döndü Hanım (Ata Demirer) da oğlunun bir an önce evlenmesini istemekte, Zafer'in pek de anlaşamadığı Mehtap'ı (Seda Güven) münasip bir gelin adayı olarak düşünmektedir…”

4- Moana
Çocukların severek izlediği animasyon filmleri ortaya koyan ve bu işte gayet başarılı olan Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nın hazırladığı animasyon filmi ‘Moana’, 1 milyon 326 bin izlenmeyle dördüncü sırada yer aldı.

5- İkinci Şans
Matematik öğretmeni olan çok güzel bir kadın Yasemin ile et restoranı sahibi karizmatik gurme Cemal'in yollarının kesişmesi ile film başlar. Özcan Deniz'in oyunculuğunu ve yönetmenliğini üstlendiği İkinci Şans filmi 818 bin 473 kişi tarafından izlenerek listenin beşinci sırasında yer aldı.

6- İstanbul Kırmızısı
 Ferhan Özpetek'in filmi ‘İstanbul Kırmızısı’ ise daha 3 Mart'ta vizyona girmesine rağmen 275 bin 441 seyirci rakamına ulaştı.

2017 yılının en çok izlenen filmleri listesinde ilk beş sırasında yer alan filmlerin dördü yerli filmler oldu.
Ajans Press'in araştırmasına göre yılın en çok haber olan filmleri sıralaması şu şekilde oldu:
Recep İvedik 5 - 1742
Çalgı Çengi İkimiz - 1180
İstanbul Kırmızısı - 687
İkinci Şans - 502
Olanlar Oldu - 380
Moana - 245